18 taškų persvarą iššvaisčiusi „Dzūkija“ vis dėlto pergalės „Nevėžiui“ neatidavė

Alytaus „Sintek–Dzūkija“ įsijungė aukštesnę pavarą trečiajame kėlinyje, tačiau visiškai sustojo lemiamo ketvirčio metu ir tik po atkaklios kovos palaužė Kėdainių „Nevėžį“ bei taip apkartino svečių stratego Mariaus Kiltinavičiaus debiutą aukščiausiose šalies pirmenybėse. Vos du taškus per pirmąsias šešias ketvirtojo kėlinio minutes pelnę alytiškiai 68:62 (16:17, 16:10, 24:15, 13:20) palaužė 20-mečio Georgios Kalaitzakio vedamą „Nevėžį“.

„Dzūkija“, vedama Valdemaro Chomičiaus, LKL iškovojo pirmąją pergalę<br>G.Bitvinsko nuotr.

Sep 23, 2019, 8:40 PM

„Nevėžį“ lemiamu metu gelbėjo Graikijos talentas G. Kalaitzakis, kuris per ketvirtąjį ketvirtį pelnė 12 taškų ir iš viso surinko 20. Jam puikiai talkino Gediminas Žalalis, kuris surinko dvigubą dublį – 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Tuo tarpu Georgios dvynys brolis Panagiotis per 11 minučių pelnė vos vieną tašką.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai ir naudingiausiai žaidė Paulius Danisevičius, kuris surinko 12 taškų ir 17 naudingumo balų. 12 taškų pridėjo net 36 minutes žaidęs Gediminas Žalalis.

Alytiškiai susitikimą pradėjo kiek geriau (10:5), tačiau G. Kalaitzakio vedamas „Nevėžis“ spurtavo 12:2 ir perėmė rungtynių iniciatyvą – 17:12. Antrajame kėlinyje „Nevėžio“ puolimas užstrigo, o per pirmąją rungtynių dalį vos du tritaškius iš 18 pataikę svečiai iš Kėdainių (11%) antrąją pusę pasitiko atsilikdami 27:32.

Trečiajame kėlinyje po P. Danisevičiaus tritaškio ir rezultatyvaus perdavimo „Sintek–Dzūkija“ pirmą kartą rungtynėse įgavo dviženklį pranašumą (37:27). Vėliau „Sintek–Dzūkija“ surengė spurtą 13:0 ir susikrovė rekordinį 18 taškų pranašumą – 54:36.

Lemiamą ketvirtį sėkminga 10:0 atkarpa pradėję svečiai sugebėjo savo atsilikimą sumažinti iki keturių taškų – 52:56. O likus žaisti pustrečios minutės G. Kalaitzakis išlygino rungtynių rezultatą (59:59).

Vis dėlto, tas pats G. Kalaitzakis svarbiausiu metu suklydo dukart iš eilės, o alytiškiai į tai atsakė šešiais iš eilės taškais bei nutolo nuo savo varžovų (65:59).

„Sintek–Dzūkija“: Paulius Danisevičius ir Gediminas Žalalis (7 atk. kam.) po 12, Artūras Jomantas (6 atk. kam.) ir Egidijus Dimša po 9.

„Nevėžis“: Georgios Kalaitzakis 20 (3/10 trit., 8 atk. kam.), Julius Kazakauskas 13 (10 atk. kam.), Austinas Chatmanas 9.