Antrojoje mačo dalyje subyrėjęs „Neptūnas“ pasivyti „Žalgirio“ jau nespėjo

[[ge:lrytas:lrytas:12169145]]

Edgaras Ulanovas trukdo Gyčiui Masiuliui atlikti metimą.<br> G.Bitvinsko nuotr.

Oct 13, 2019, 5:14 PM, atnaujinta Oct 14, 2019, 11:14 AM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate Kauno „Žalgiris“ po Eurolygos kovų Milane atvyko tiesiai į Klaipėdą, kur sekmadienį penktojo turo dvikovą žaidė su vietos komanda „Neptūnu“ ir įveikė varžovus rezultatau 80:73 (16:13, 18:22, 29:13, 17:25).

Žalgiriečiai LKL pirmenybėse kol kas iškovojo visas 5 pergales (5/0), tačiau jų nuotaiką gerokai sugadino praėjusį penktadienį Italijoje patirtas antrasis iš eilės pralaimėjimas Eurolygoje, šįsyk – „Olimpia“ klubui (81:85).

„Neptūno“ sąskaitoje yra dvi pergales ir trys nesėkmės (2/3). Klaipėdiečiai pastaruosius du LKL mačus pralaimėjo Vilniaus „Rytui“ išvykoje (75:85) ir „Šiauliams“ namuose (90:94).

Paskutinių septynių „Neptūno“ ir „Žalgirio“ tarpusavio susitikimų balansas yra kauniečių naudai 4:3. Tačiau pastarąjį kartą uostamiestyje kauniečiai buvo laimėję jau senokai – 2018 metų sausį.

Rungtynių pradžioje nežymi iniciatyva priklausė svečiams (4:7, 7:12). „Žalgiris“ po pirmųjų 10 min. pirmavo 3 taškų skirtumu – 16:13.

Antrajame ketvirtyje „Neptūnas“ pasivijo varžovus (18:18, 25:25, 27:27). Atkaklioje ir permainingoje kovoje prieš ilgąją pertrauką aikštės šeimininkai įgijo trapią vieno taško persvarą – 35:34.

Nors trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ įgijo 6 taškų pranašumą (40:34), užpykę žalgiriečiai pataikė tris tritaškius iš eilės, sugrįžo į rungtynes (49:41) ir pradėjo vėl diktuoti savo sąlygas priešininkams. Po 30 min. Kauno ekipa pirmavo – 63:48.

„Žalgiriui“ dar padidinus skirtumą (69:54, 73:59), svečiai kiek nusiramino ir, prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, Deividas Gailius skirtumą sumažino iki 7 taškų (73:80). Tačiau „Neptūno“ žaidėjai nesiėmė pražangų taktikos, todėl mačas ir baigėsi žalgiriečių pergale – 80:73.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai „Žalgirio“ gretose žaidė Zachas LeDay. Jis per 18 minučių pelnė 13 taškų (4/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), išprovokavo 4 pražangas, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo vieną kamuolį ir surinko +15 naudingumo balų.

Rezultatas:

„Neptūnas“ (2/3) – „Žalgiris“ (5/0) – 73:80 (13:16, 22:18, 13:29, 25:17).

„Neptūnas“: Deividas Gailius 14, Darrinas Dorsey 12, Simas Galdikas ir Andre Williamsonas po 10, Gytis Masiulis 7 (5 atk. kam.), Džiugas Slavinskas 6, Tadas Sedekerskis ir Tomas Delininkaitis po 4, Žygimantas Janavičius, Osvaldas Olisevičius ir Matas Jogėla po 2 taškus.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 13, Marius Grigonis 11, Edgaras Ulanovas ir Alexas Perezas po 8, Paulius Jankūnas ir Martinas Gebenas (5 atk. kam.) po 7, Artūras Milaknis (2/3 tritaškiai), Nigelas Hayesas ir Lukas Lekavičius (5 atk. kam.) po 6, Thomas Walkupas ir Rokas Jokubaitis po 4 taškus. Jockas Landale'as (06:02 min.) taškų nesurinko.