Po pirmojo pralaimėjimo namuose – D. Adomaičio emocijos: „Padaryk penkias pražangas ir sėsk ant suolo“

„Du dalykai, kuriuos reikia tobulinti – klaidos ir atkovoti kamuoliai gynyboje. Oponentams lengva užpulti, kai jie turi daug laisvės“, – po pralaimėjimo kalbėjo Dainius Adomaitis, kurio keiksmai po rungtynių skardžiai skambėjo „Siemens“ arenos koridoriuose.

Dainius Adomaitis<br> R. Danisevičiaus nuotr.
Vilniaus Rytas<br> R. Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (34)

Oct 15, 2019, 9:31 PM, atnaujinta Oct 15, 2019, 10:49 PM

Vilniaus „Rytas“ antradienį patyrė dar vieną skaudų smūgį Europos taurės turnyre, kai namuose 61:66 (18:17, 12:17, 18:16, 13:17) nusileido Belgrado „Partizan“ klubui.

Kaip įprasta, pustuštėje arenoje apsaugos darbuotojams sirgalių raminti nereikėjo, tačiau didelį savo žaidėjų norą malšinti teko D.Adomaičiui.

Pirmąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 5:0, kuris kėlinio viduryje išaugo į septynių taškų pranašumą – 16:9.

Vis dėlto kėlinio pabaigoje „Partizan“ krepšininkai atsakė spurtu 6:0, ir po pirmųjų dešimties minučių šeimininkai tenkinosi vos vieno taško pranašumu – 18:17.

„Išėjome su labai aiškiomis idėjomis, ką norime atakuoti. Rungtynių pradžia tą parodė, tačiau rungtynės vyksta 40 minučių.

Pirmiausiai, reikia suprasti, kokia svarbi yra kiekviena ataka ir gynyba. Šioje vietoje mums kartais trūksta supratimo, prieš ką žaidžiame“, – kalbėjo D.Adomaitis.

„Partizan“ puolėjas Williamas Moley karaliavo po šeimininkų krepšiu ir kalė vieną po kito dėjimus. Antraisiais šansais serbai pirmoje rungtynių pusėje pelnė net 11 lengvų taškų.

Tai leido svečiams perimti rungtynių kontrolę – 34:30.

Sužaidus vos kelias trečiojo ketvirčio sekundes D.Adomaičio rankų mostai vėl siekė stačiausią amplitudę.

„Partizan“ žaidėjai puolime griebė kamuolius vieną po kito, o „Ryto“ deficitas nemažėjo – 32:37.

Pirmoje rungtynių pusėje spindėjęs Eimantas Bendžius, į aikštę sugrįžo tik sužaidus penkias trečiojo kėlinio minutes, kai „Partizan“ krepšininkai dar labiau perėmė iniciatyvą – 37:46.

Nors sprendimas buvo pavėluotas, tačiau jis pasiteisino. „Ryto“ žaidimas tapo universalesnis, o to paties E.Bendžiaus tolimas metimas išlygino rezultatą – 48:48.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 min. Pako Cruzas gavo pražangą puolime, o sostinės viltys išplėšti pergalę menko.

D.Adomaitis rankų mostais dar kartą parodė – nusiraminkite.

Tačiau tai nepadėjo.

Veterano Nemanja Gordičiaus tritaškis rungtynių pabaigoje įtvirtino svečių pranašumą – 63:59, o D.Adomaičiui pirmą kartą šį sezoną teko nuleidus galvą palikti „Siemens“ areną.

„Dvi atkarpos antro ketvirčio pabaigoje, kur varžovų aukšti žaidėjai meta nuo vienos kojos metimą, o mes darome pražangą. Mes su tokiais metimais galime gyvent, jei jie pataikys.

Nepataiko vienos baudos, tačiau atkovoja kamuolį puolime ir pelno tris taškus.

Per vieną ataką keturi taškai. Tai yra neįmanoma, protu nesuvokiama, kai per rungtynes išviso pelno 66 taškus. Mes šito dar dabar nesuprantame.“, – komandos klaidas vardijo strategas.

–​ Rungtynių pradžia buvo nebloga, tačiau vėliau žaidimo kokybė smuko. Kas nutiko?, – buvo paklaustas D.Adomatis.

– Kartais paleidžiame žaidėjus, kuriems negalima leisti veržtis. Tris kartus pdarome tokią klaidą, o dukart komandos draugai net nemato, kur kamuolys. Čia nei sistema, nei kažkas nepadės.

Kiekvienas turi individualiai susikaupti ir žinoti, prieš ką žaidžia. Reikia žinoti savo taisykles ir daryti savo darbą. Darome per daug klaidų, kurios kainuoja lengvus taškus.

„Partizan“ yra labai aukšto lygio komanda, jie baudžia iškart.

Puolime nepadarome to, ko norime, viskas baigiasi blogu metimu, o jie greitoje atakoje pelno tris taškus. Per 35 sek. jie pelno septynis taškus.

Mes negalime žaisti su tokiais šuoliais. Tai yra pagrindinė mūsų problema. Daug dalykų padarėme tikrai gerų. Vis dėlto jei turime persvarą, privalome žinoti, kur paduoti kamuolį.

Mes tą analizuojame ir ateityje tikrai suprasime, kaip tą daryti. Tam reikia truputį laiko.

– Martynui Echodui nebuvo pačio sėkmingiausios rungtynės. Kodėl?

– Klauskite jo, manau, kad matėte rungtynes.

Kiekvienoje atakoje varžovai jį atakavo.

Padaryk penkias pražangas ir sėsk ant suolo. Tai bent komandai nuimsi tuos šešis taškus, kuriuose jie pelnė.

Mums reikia kiekvieno žaidėjo. Kiekvieno žaidėjo indėlio. Negalime sau leisti švaistyti progų – pramesti iš po krepšio.

Jei suskiriame progas, reikia jas paversti taškais.

– Pagrindiniai komandos įžaidėjai – Dovis Bičkauskis ir Terrellas Holloway‘us kartu pelnė tik penkis taškus.

– Norėjome su jais daugiau atakuoti, tačiau varžovai keitėsi ginamaisiais. Buvome priversti atakuoti per kitur. Po to jie persiorientavo, gerai rado komandos draugus.

Tačiau pirminio plano negalėjome vykdyti. Buvo priversti atakuoti per kitur.

– T.Holloway į aikštę vėl grįžo tik pačioje mačo pabaigoje. Kodėl?

– Žiūrėjome iš gynybinės pusės. Dovis yra geresnis gynėjas, todėl leidome jį.

– Kaip vertinate legionierių integraciją į komandą, to paties T.Holloway?

– Jis praėjusiame sezone žaidė 11 mėnesių, tad vieną vasaros mėnesį skyrė poilsiui, todėl į Vilnių atvyko be formos.

Mes tą žinojome. Tačiau turime būti kantrūs. Tikiuosi, kad jis mums ateityje labai padės. Doviui taip pat buvo sunku. Bet mūsų abu įžaidėjai yra nauji, tad reikia laiko.

Ar Deividui Sirvydžiui kažkiek galėjo sutrukdyti tai, kad mačą stebėjo „Detroit Pistons“ atstovai?

– Patys žinote, nėra lengva.

D.Sirvydis yra psichologiškai stiprus, žinoma, ant jo varžovai deda akcentą, kad jis yra metikas. Rungtynėse ne viskas pavyksta, ką darome treniruotėse. Reikia daugiau dirbti.