Nuostabus vakaras Kaune – 51 tašką pelnę naujokai privertė Šarą šypsotis

Šarūnas Jasikevičius sugniaužė kumštį dėkodamas 15 tūkst. sirgalių – ketvirtojo kėlinio spurtas 26:9 Kauno „Žalgiriui“ užtikrino pirmąją pergalę Eurolygoje.

Nuostabus vakaras Kaune – namų darbus atlikę naujokai išpildė pergalingą Šaro receptą.<br> lrytas.lt montažas
Žalgiriečių pergalės momentai.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (39)

Oct 18, 2019, 4:47 PM, atnaujinta Oct 18, 2019, 5:45 PM

Kauniečiai ketvirtadienio vakarą 86:73 nugalėjo vieną pagrindinių Eurolygos favoritų Madrido „Real“.

Rokas Jokubaitis sveikino Zachą LeDay, Paulius Jankūnas ir Martinas Gebenas paplojo per petį Alexui Perezui, o Edgaras Ulanovas kvatojo kartu su Nigeliu Hayesu ir Jocku Landale‘u – „Žalgirio“ naujokai pradeda perprasti Šaro sistemą.

„Stiprėja komandinis ryšys. Visi supranta, kad Eurolygoje nebus, kad ateisi ir susimesi savo taškus. Kiekvienose rungtynėse svarbu, kaip išpildysi savo uždavinius. Šiandien nuostabiai žaidė Z.Leday ir N.Hayesas, tačiau rezultatai skaičiuosis tik sezono pabaigoje“, – kalbėjo fantastišką tritaškį rungtynių pabaigoje smeigęs E.Ulanovas.

Keturi komandos naujokai kartu pelnė 51 tašką. Iš pradžių įsiminė 24-erių 203 cm ūgio N.Hayeso šou pirmojo kėlinio minutėmis, kai amerikietis pelnė 12 taškų iš eilės.

Antroje rungtynių pusėje lyderio estafetę perėmė 25-erių 201 cm ūgio Z.LeDay: puolėjas ketvirtajame kėlinyje surengė fenomenalų 16 taškų pasirodymą.

Palyginimui: visa „Real“ ekipa lemiamo ketvirčio metu įmetė tik 13 taškų.

Lrytas.lt atskleidžia tris veiksnius, kurie „Žalgiriui“ po dviejų iš eilės pralaimėtų dvikovų leido švęsti pirmąją pergalę 2019-2020 m. sezono Eurolygoje.

Jokių lengvų taškų

„Žalgiriui“ pavyko nutildyti pagrindinį Ispanijos klubo ginklą – greitas atakas.

Ketvirtadienio vakarą „Real“ krepšininkai greitais išpuoliais sukrapštė tik tris taškus.

Tai buvo vienas iš Š.Jasikevičiaus rungtynių plano akcentų, kurį žaidėjai puikiai įsisavino ir patys klydo itin retai – vos 8 kartus.

Mažas klaidų skaičius neleido varžovams rengti žaibiškų atakų. Palyginimui: per pirmąsias dvejas Eurolygos rungtynes (su Vitorijos „Baskonia“ ir Milano „Olimpia“) kauniečiai praleido 13 greitų varžovų taškų.

Situaciją lengvino ir komplikuota „Real“ rungtynių pradžia. Pagrindinis komandos įžaidėjas Facundo Campazzo vos per 50 sekundžių užsidirbo dvi greitas pražangas ir sėdo ant suolo.

Sergio Llullas ir Nicolas Laprovittola, kurie keitė argentinietį, nėra tipiniai įžaidėjai, jie verčiau rinksis atakuoti patys nei perduos kamuolį laisvam komandos draugui.

Tai puikiai atsispindėjo „Real“ puolime, kuomet ispanai per pirmąsias 20 rungtynių minučių pelnė tik 30 taškų. Tai kol kas prasčiausias Madrido ekipos pasirodymas šį sezoną.

Kova dėl kiekvieno kamuolio

Sunku patikėti, bet vieną žemiausių sudėčių lygoje turintis „Žalgiris“ karaliauja po krepšiais – ir dažniausiai po varžovų.

Mače su „Real“ kauniečiai tai dar kartą įrodė – atkovojo 13 kamuolių puolime, ir antraisiais šansais pelnė 17 taškų.

„Niekada nebus idealių rungtynių, bet šiandien mes nepralaimėjo kovos dėl kamuolio. Tai buvo vienas esminių dalykų – kai kamuolys atsidurdavo ant grindų, ten būdavo „Žalgirio“ žaidėjas.

Kovėmės vyriškai ir davėme sau šansą laimėti prieš tokį varžovą“, – komandos atsidavimu džiaugėsi Š.Jasikevičius.

„Žalgiris“ pridėjo ir 7 perimtus kamuolius, o Mariaus Grigonio atlikta kamuolio vagystė ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiams leido pakilti į lemiamą šturmą – 69:67.

„Real“ pralaimėjo kovą po krepšiu 27:36 ir stokojo agresyvumo gynyboje – perėmė tik 4 kamuolius.

Dėmesys detalėms

Lukas Lekavičius griūdamas stabdo Jeffrey Taylorą – protinga pražanga, kuri nutraukia „Real“ išpuolį.

N.Hayesas šokdina 221 cm ūgio Walterį Tavaresą: du taškai, o kitoje atakoje – ir trys.

Z.LeDay jaučia pranašumą prieš smulkesnio sudėjimo Anthony Randolphą, keli postūmiai pečiu, verpstė nugara, du taškai ir puikiai įgyvendintas Šaro sumanymas.

„Buvome paruošę gerą žaidimo planą, žinojome, kur yra mūsų pranašumas, tad bandėme tai įvykdyti. Šiandien komanda žaidė nesavanaudiškai, tai padėjo“, – pergalės receptą atskleidė Z.LeDay, kuris pelnė 26 taškus ir surinko 35 naudingumo balus.

Net ir A.Perezas antroje rungtynių pusėje pagaliau ryžosi daryti tai, ko taip kelis mėnesius prašė treneris.

„A.Perezas dar yra šoke, kai jo prašau 3-4 kartus vienoje atakoje žaisti du prieš du. Čia jam yra sapnas taip žaisti“, – Š.Jasikevičiaus prašymus išgirdo meksikietis, kai trečiojo kėlinio viduryje pagaliau pelnė savo pirmuosius taškus Eurolygoje.

Pergalė prieš „Real“ – skambi, tačiau, kaip priminė E.Ulanovas, po pergalių gali sekti pralaimėjimai, tad nosies užriesti neverta.

Juolab sekmadienį žalgiriečiai stos į dar vieną kovą, šįkart principinę – Vilniuje sieks pergalės Lietuvos krepšinio lygoje mače prieš  „Rytą“.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?