Eurolygos lietuviai: varžovus gniuždęs R. Giedraitis ir nereikalingas A. Milaknio taškas

Rokas Giedraitis antradienį pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą ir devintajame krepšinio Eurolygos ture svariausiai prisidėjo prie Berlyno ALBA komandos pergalės.

Rokas Giedraitis baudė varžovus taikliais metimais.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Kauno komanda pralaimėjo Atėnų klubui.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Eurolygos lietuvių statistika.<br> lrytas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Nov 20, 2019, 6:49 AM, atnaujinta Nov 20, 2019, 6:58 AM

Tuo tarpu tik trečiojo kėlinio viduryje rinkti taškus pradėjęs Lukas Lekavičius ir per paskutinę minutę 7 taškus pelnęs Marius Grigonis nespėjo išgelbėti Kauno „Žalgirio“ nuo dar vienos nesėkmės savo aikštėje.

„Žalgiris“

Kauno „Žalgiris“ savo arenoje surengė dar vienerias gaudynes, tačiau, kaip ir per rungtynes su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu, nepavijo pernelyg toli pabėgusių varžovų. Beveik 15 tūkstančių sirgalių palaikomi žalgiriečiai antradienį pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ klubui 85:86.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namie pralaimėjo trečią kartą iš eilės.

Lietuvos čempionai geriau pradėjo rungtynes, bet sąlygas diktavo tik iki pirmojo Zacho LeDay keitimo (8-ąją min. šeimininkai pirmavo 16:11, o amerikietis jau buvo pelnęs 11 taškų). Vos tik Z.LeDay prisėdo pailsėti, „Žalgiris“ pralaimėjo kelių minučių atkarpą 0:10 ir nuo tada visą laiką priekyje buvo Graikijos čempionai, kurių persvara trečiajame kėlinyje padidėjo iki 16 taškų. Nors Kauno komanda nenuleido rankų, paskutinis jos šturmas ketvirtajame kėlinyje tik išgąsdino „Panathinaikos“ krepšininkus, bet nebuvo pergalingas.

Kauno komandoje buvo registruoti aštuoni Lietuvos krepšininkai, tačiau Martinas Gebenas ir Karolis Lukošiūnas į aikštę nebuvo įeleisti. Šeši žaidę lietuviai pelnė 50 iš 85 komandos taškų: Lukas Lekavičius – 14, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas – po 11, Marius Grigonis 9, Paulius Jankūnas – 5, Rokas Jokubaitis – 0.

Atėnų ekipoje rezultatyviausiai žaidė graikų kilmės amerikietis Nikas Kalathis (19 taškų), o penki Graikijoje išugdyti krepšininkai pelnė 26 taškus.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau ketvirtadienį. Į Kauną atvyks Belgrado „Crvena Zvezda“, kuri per devynis turus laimėjo tik du kartus ir dalijasi paskutinę vietą su Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu.

Tiesa, „Žalgiris“ varžovus lenkia labai nežymiai. Kauno komanda yra iškovojusi tris pergales.

Legionieriai

„Crvena Zvezda“ prieš kelionę į Lietuvą apsilankė Vokietijoje ir pateko po Berlyno ALBA puolėjo Roko Giedraičio kūju. Nuo pirmos iki paskutinės minutės pirmavusi ALBA antradienį įtikinamai nugalėjo Serbijos čempionus 93:80, o asmeninį rezultatyvumo rekordą pagerinęs R.Giedraitis pelnė 22 taškus.

ALBA iškovojo trečiąją pergalę.

Be traumuoto Artūro Gudaičio žaidusi Milano „Olimpia“ savo aikštėje po lygios kovos nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ klubą 92:88. „Olimpia“ pasiekė septintąją pergalę ir dalijasi pirmąją vietą su Stambulo „Anadolu Efes“.

Antradienį nieko nepešė abu užsienio klubus treniruojantys lietuviai. Kęstutis Kemzūra ir Pirėjo „Olympiakos“ išvykoje ilgai pirmavo prieš Miuncheno „Bayern“, bet ketvirtajame kėlinyje neatlaikė varžovų spaudimo ir pralaimėjo 82:85. Rimas Kurtinaitis ir „Chimki“ neturėjo nė mažiausio šanso Ispanijos sostinėje, kur nusileido Madrido „Real“ klubui 76:104.

„Chimki“ sąskaitoje liko šešios pergalės. „Olympiakos“ laimėjo tris kartus.

Lietuviai

R.Giedraitis. ALBA puolėjas draskė „Crvena Zvezda“ gynybą. Jis pataikė iš toli, veržėsi ir vertė varžovus prasižengti, bėgo į greitą puolimą (viena greita ataka, kurioje R.Giedraitis nusivarė kamuolį nuo savo iki varžovų krepšio ir pelnė du taškus veikiausiai pateks į gražiausių turo epizodų dešimtuką).

Lietuvos jau per pirmąjį kėlinį pelnė 7 taškus, dar 7 taškus pridėjo per antrąjį kėlinį, o iš viso žaidė 31 min., surinko 22 taškus (4/5 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 5 kamuolius. R.Giedraitis antrą kartą šį sezoną pelnė daugiau nei 20 taškų ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. Jo vidurkiai pakilo iki 14,8 taško ir 4,2 atkovoto kamuolio.

L.Lekavičius. Iki pertraukos atrodė tarsi L.Lekavičius nesuprastų kur papuolė. Per du pirmuosius kėlinius jis neužtikrintai vadovavo komandos puolimui ir nė karto nepataikė į krepšį. Tačiau trečiajame kėlinyje, varžovams pirmaujant dviženkliu skirtumu, būtent L.Lekavičius pažadino komandą ir įkvėpė gyvybę „Žalgirio“ puolimui.

Jis ir pats pelnė taškus, ir kūrė puikias progas komandos draugams (tiesa, ne visi komandos draugai pataikydavo būdami visai laisvi). Gynėjas žaidė 21 min., pelnė 14 taškų (4/7 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 4 pražangas. L.Lekavičiaus vidurkiai yra 8,1 taško ir 3,1 rezultatyvaus perdavimo.

E.Ulanovas. E.Ulanovui antradienio vakarą pavyko įgyvendinti nedaug sumanymų, tačiau ryžto jam netrūko. Už ryžtą puolėjas buvo apdovanotas teise mesti daug baudos metimų. E.Ulanovas žaidė 31 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 11 taškų (1/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio, 9/10 baudų) ir išprovokavo 4 pražangas, tarp kurių buvo penktoji N.Kalačio pražanga priešpaskutinę ketvirtojo kėlinio minutę. E.Ulanovo vidurkis yra 6,1 taško.

A.Milaknis. A.Milaknis ne kartą nesiryžo mesti būdamas geroje padėtyje, o jei visgi pasiryždavo atakuoti, jo metimai retai pasiekdavo tikslą. Vis dėlto A.Milaknis pakėlė iš vietų sirgalius, kai likus 2 sek. iki sirenos ne tik pataikė tritaškį, kuriuo sumažino atsilikimą iki dviejų taškų, bet ir gavo teisę mesti baudos metimą.

Nors gynėjas bandė nepataikyti baudos metimo, kamuolys vis tiek įkrito į krepšį ir „Žalgirio“ viltys išlyginti rezultatą faktiškai buvo nubrauktos. A.Milaknis žaidė 26 min., pelnė 11 taškų (2/5 tritaškių, 5/6 baudų) ir išprovokavo 4 pražangas. Jo vidurkis – 6,4 taško. P.Jankūnas. „

Žalgirio“ kapitonas antrojo kėlinio pradžioje dvitaškiu bei papildomu baudos metimu nutraukė ilgą komandos taškų badą ir sustabdė ilgą varžovų spurtą, tačiau tai buvo kone vienintelis įsimintinas P.Jankūno epizodas. Jis žaidė 13 min., pelnė 5 taškus (2/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 1/1 baudos) ir neatkovojo nė vieno kamuolio. Puolėjo vidurkis yra 3,9 taško.

M.Grigonis. M.Grigonio taikiklis buvo išsiderinęs. Jis iki paskutinės rungtynių minutės nepataikė nė vieno iš penkių tritaškių ir buvo pelnęs tik 2 taškus. Nors paskutinę minutę gynėjas įmetė net 7 taškus, jo pastangos buvo pavėluotos. Iš viso M.Grigonis žaidė 24,5 min., pelnė 9 taškus (2/4 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 7 kamuolius (pagerino karjeros rekordą) ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Jo sezono vidurkis smuktelėjo iki 11,6 taško.

R.Jokubaitis. Š.Jasikevičius jauniausią komandos žaidėją į aikštę įleido jau pirmajame kėlinyje, tačiau šis ėjimas nepasiteisino. R.Jokubaitis dukart pametė kamuolį, porą kartų šiurkščiai suklydo gindamasis ir padėjo atsigauti varžovams. Antro šanso R.Jokubaitis negavo. Jis žaidė 2 min. ir taškų nepelnė.