Po dramatiško „Žalgirio“ pralaimėjimo – Š. Jasikevičiaus pagalbos šauksmas

„Sakiau komandai, kad užsikurti nuo puolimo – yra blogas pavyzdys. Reikia pradėti nuo gynybos“, – tokiais žodžiais pralaimėjimą Eurolygoje palydėjo Šarūnas Jasikevičius.

Kauno komanda antradienį pralaimėjo svečiams iš Atėnų.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Nov 20, 2019, 10:34 AM, atnaujinta Nov 20, 2019, 1:05 PM

Tačiau Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pastaruoju metu reikiamos gynybos niekaip neatranda.

Trečias pralaimėjimas paeiliui ir šeštasis visame Eurolygos sezone. Ir tie pralaimėjimai buvo patirti prieš tiesioginius varžovus kovoje dėl vietos aštuntuke, o tai garantuotų patekimą į Eurolygos atkrintamąsias. Tokiomis nuotaikomis pastarosiomis dienomis gyvena Kauno „Žalgirio“ komanda ir jos sirgaliai.

Per 9 turus iškovotos 3 pergalės ir patirti 6 pralaimėjimai bei 12-oji vieta turnyro lentelėje. Kol kas sezono pradžia Lietuvos čempionams yra kupina išbandymų ir sunkumų.

Vienas tokių buvo ir antradienį, kuomet „Žalgiris“ dvigubą Eurolygos savaitę namuose pradėjo pralaimėjimu 85:86 Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams.

Žudikiškas Nicko Calatheso žaidimas

„Žalgirio“ gynyba tiesiog užgniaužė „Panathinaikos“ puolimą rungtynių pradžioje ir svečiai beveik tris minutes išbuvo sausi (6:0). Tačiau pirmojo ketvirčio pabaiga buvo visiškai kitokia. Atrodė, kad „Panathinaikos“ klubas visiškai neturi bėdų dėl atleisto trenerio, surengė spurtą 12:3 ir užbaigė ketvirtį pirmaudami 19:16.

Varžovų gynyboje įklimpęs „Žalgirio“ puolimas per keturias antrojo kėlinio minutes buvo sukrapštęs vos keturis taškus, o „Panathinaikos“ vis grasinosi nutolti didesniu skirtumu. Svečiai likus žaisti tris minutes pabėgo 34:26. Thomaso Walkupo tritaškis kėlinio pabaigoje pakėlė visą areną ant kojų, tačiau Nickas Calathesas kitos atakos metu ją užtildė ir savo komandą ilsėtis pasiuntė pirmaujant 41:33.

Tačiau Š.Jasikevičiui įžiebti ugnelės žaidėjams per pertrauką nepavyko. N.Calathesas tiesiog siautėjo ir mėtė laisvas tritaškius, o Kauno „Žalgirio“ strategui beliko prašyti pertraukėlės jo komandai įkritus į duobę 16 taškų skirtumu (35:51).

Nors rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ grįžo į rungtynes ir turėjo progą išplėšti bent pratęsimą, tačiau pergalę iš Kauno išsivežė „Panathinaikos“.

N.Calathesas pergalingose rungtynėse per 28 minutes įmetė 19 taškų (2/3 dvit., 5/7 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, po kartą perėmė kamuolį ir suklydo. Nors tai nebuvo žaidėjo rezultatyviausios sezono rungtynės Eurolygoje, tačiau 32 naudingumo balai yra jo sezono rekordas.

Ir N.Calatheso tritaškiai bei rezultatyvūs perdavimai skandino „Žalgirį“. Tą pripažino ir Š.Jasikevičius.

„Nicko Calatheso pasirodymas yra įspūdingas. Sumetė daug sunkių tritaškių, kai trečiajame kėlinyje atrodė, kad pradėjome geriau gintis. Reiškia, kad nesuveikė taktika.

19 taškų ir 12 perdavimų, tai yra beveik 50 taškų“, – po rungtynių samprotavo „Žalgirio“ strategas.

Įžaidėjų paieškos ir vadovavimas komandai

Prieš antradienio rungtynes „Žalgirio“ klubas oficialiai išplatino pranešimą, kad derina sutarties nutraukimo sąlygas su JAV ir Meksikos pilietybes turinčiu gynėju Alexu Perezu. Nepasiteisinęs pirkinys atvėrė spragas „Žalgirio“ įžaidėjo pozicijoje.

Š.Jasikevičius, žinoma, išnaudoja Luką Lekavičių ir į šią poziciją stumia Thomasą Walkupą. Tiesa, tas pats L.Lekavičius ne visada būna tinkamas „Žalgirio“ schemose ir rungtynėse su Stambulo „Fenerbahce“ jis trenerio sprendimu apskritai nežaidė nei minutės.

Vis tik antradienį L.Lekavičius būtent tapo tuo žaidėju, kuris žadino komandą iš letargo miego atsiliekant dviženkliu skirtumu.

Jis ir pats pelnė taškus, ir kūrė puikias progas komandos draugams (tiesa, ne visi komandos draugai pataikydavo būdami visai laisvi). Gynėjas žaidė 21 min., pelnė 14 taškų (4/7 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 4 pražangas.

Šio sezono L.Lekavičiaus vidurkiai Eurolygoje yra 8,1 taško ir 3,1 rezultatyvaus perdavimo.

Th.Walkupui šiame sezone trūksta stabilumo atakuojant krepšį ir per pastarąsias dvejas rungtynes iš žaidimo atakavo gana silpnai: 2/11 dvitaškiai ir 2/6 tritaškiai metimai. Vis tik žaidėjas tapo puikiu kamuolio skirstytoju bei per pastarąsias penkerias rungtynes aikštės nepaliko neatlikęs bent 5 rezultatyvių perdavimų.

Antradienį Th.Walkupą pavedė ir jo arkliuku vadinama gynyba, kuri leido siautėti N.Calathesui.

Tad solidumo gynėjų grandyje arba įžaidėjo pozicijoje trūksta ir „Žalgiriui“ verkiant reikia pastiprinimo, o Š.Jasikevičius netgi apgailestavo, kad į ugnį teko mesti Roką Jokubaitį.

„Kad tik padėtų kažkas mums. Turime gynėjų grandyje universalumo, galime juos stumdyti per pozicijas. Žinoma, kad finansiškai permušti mums sunku, nėra daug žaidėjų rinkoje, bet svarbiausia išsirinkti žaidėją, kuris padėtų.

Gaila šiandien Roko Jokubaičio, kuris LKL demonstruoja gerą žaidimą, bet jam dar nėra lengva prie tokios auditorijos, o žaisti teko“, – teigė „Žalgirio“ strategas.

A.Milaknio bauda ir dramatiška rungtynių pabaiga

Nepaisant visų blogybių, kurias vardino Š.Jasikevičius po rungtynių bei „Panathinaikos“ įgytos dviženklės persvaros, „Žalgiris“ sugebėjo atkurti intrigą ketvirtajame kėlinyje. Šį ketvirtį žalgiriečiai laimėjo 32:22, o dramatiškiausi momentai vyko pačioje rungtynių pabaigoje.

Likus žaisti vienai minutei Nikos Pappas sumetė abi baudas ir „Panathinaikos“ pirmavo 81:74. Tuomet Marius Grigonis pelnė penkis taškus ir grįžo intriga – 79:82. Vėliau komandos apsikeitė dvitaškiais metimais. Sekančioje atakoje „Žalgiris“ prasižengė ir Jimmeris Freddete'as likus žaisti 8 sekundes sumetė abu baudos metimus (86:81).

Tuomet sekė „Žalgirio“ derinys ir Artūro Milaknio taiklus tolimas metimas su pražanga bei įsižiebė viltis. Gynėjas stojo mesti baudos metimo likus žaisti kiek mažiau nei tris sekundes.

A.Milaknis planavo pramesti baudą ir taip tikėtis, kad kažkas atkovos kamuolį arba jį pataisys ir jis atsidurs krepšyje bei tai leis išlyginti rezultatą. Tačiau krepšininkas netyčia pataikė tą baudos metimą.

„Turėjo pramesti“, – apie rungtynių pabaigos planą atsakė Š.Jasikevičius.

Nieko baisaus neįvyko, visiems pasitaiko tokių situacijų ir komandos draugai nekaltino A.Milaknio dėl šio epizodo. Kaip po rungtynių sakė 15 taškų pelnęs Zachas Leday, pralaimėjimas susidėjo iš daug smulkių detalių visų rungtynių metu.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais ketvirtadienį Kaune, kuomet priims Belgrado „Crvena zvezda“ krepšininkus. Dvikova prasidės 20 val.