Įspūdingą kamuolių skaičių susirinkęs J. Valančiūnas nepataikė, kai reikėjo, bet „Grizzlies“ – galingame pergalių kelyje

„Memphis Grizzlies“ (20/22) ekipa ir toliau rodo įspūdingą rezultatą – savo pergalių seriją pratęsė jau iki septynių laimėjimų. Šeštadienį Jono Valančiūno atstovaujamas Memfio klubas namuose 113:109 (27:25, 27:31, 38:20, 21:33) palaužė „Cleveland Cavaliers“ (12/30) klubą, nors po trijų kėlinių viskas labiau panašėjo į lengvą pasivaikščiojimą.

Jonas Valančiūnas rinko kamuolius po krepšiu<br> AP/Scanpix.com nuotr.

Jan 18, 2020, 8:02 AM, atnaujinta Jan 18, 2020, 9:37 AM

Tokią sėkmingą pergalių seriją Memfis turėjo tik 2015 metų sezone. Maža to: „Grizzlies“ jau tryliktą dvikovą iš eilės rodo galingą puolimą – pelnone mažiau kaip 110 taškų.

J.Valančiūnas šiose rungtynėse per 32 minutes pelnė 8 taškus (4/9 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 0/2 baudų metimų), atkovojo net 18 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 4 metimus, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Grizzlies“ įspūdingai sužaidė trečiąjį ketvirtį, kai jį laimėjo net 18 taškų skirtumu, o dar lemiamo kėlinio pradžioje pirmavo net 97:76. Tačiau mintys apie ramų gyvenimą vos nesužlugdė „Grizzlies“ krepšininkų.

Ramiai ir atkakliai savo žaidimą žaidę svečiai po truputį vijosi šeimininkus ir likus kovoti 50 sek. po Kevino Love‘o trijų baudos metimų skirtumas ištirpo iki 109:113.

Per likusį laiką nepataikė ne tik Ja Morantas, tačiau tas pats K.Love'as, o aistras galėjęs apraminti J.Valančiūnas nuo baudų linijos net abukart buvo netikslus.

„Cavaliers“ paskutinėmis sekundėmis bandė gelbėtis K.Love‘o ir Collino Sextono metimai, bet ir jie buvo nevykę.

Abi komandos šiame mače prastai pataikė iš toli, tačiau šeimininkai sau padėjo tai atlikdami saikingiau. „Cavaliers“ pataikė 25 procentus tritaškių (9/36), „Grizzlies“ – 32 procentus (9/28).

„Cavaliers“: Collinas Sextonas 28 (6 rez. perd., 3/8 tritaškių), Kevinas Love‘as 19 (9 atk. kam., 0/6 tritaškių), Larry Nance‘as 16 (6 atk. kam.), Alfonzo McKinnie 12 (10 atk. kam., 6/6 dvitaškių), Dariusas Garlandas 11 (6 rez. perd., 1/5 tritaškių).

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 26 (4/7 tritaškių), Ja Morantas 16 (5 atk. kam., 8 rez. perd., 3 per. kam.), Brandonas Clarke‘as 15, Graysonas Allenas 11, Jarenas Jacksonas 10, Jae‘us Crowderis 9 (8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 8 (18 atk. kam., 4 rez. perd., 4 blokai).