LKL sensacija: Eurolygos mūšių nuvargintas „Žalgiris“ namuose pralaimėjo „Šiauliams“

[[ge:lrytas:lrytas:13317856]]

Paulius Jankūnas kovoja su Roku Gūsčiu.<br> LKL/BNS nuotr.
 Lukas Lekavičius rengia „Žalgirio“ ataką.<br>G.Šiupario nuotr.

2020-01-19 17:12, atnaujinta 2020-01-19 20:22

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato lyderis ir sezono favoritas Kauno „Žalgiris“ sekmadienį 19-ojo turo rungtynėse namuose susitiko su „Šiauliais“ ir pralaimėjo varžovams 83:86 (23:17, 14:26, 20"20, 26:23). Žalgiriečių sąskaitoje yra 17 pergalių ir 2 pralaimėjimas, o šiauliečiai laimėjo 6 kartus ir nesėkmę patyrė 13 sykių.

Kauniečiai šią LKL pirmenybių dvikovą pasitiko dvejopos nuotaikos. Eurolygos fronte „Žalgiris“ šią besibaigiančią savaitę pradžioje trečiadienį iškovojo pergalę Belgrade prieš vietos „Crvena zvezda“ ekipą (76:70), o vėliau penktadienį Atėnuose nusileido „Panathinaikos“ klubui (94:96).

„Šiauliai“ LKL batalijose namuose pralaimėjo Alytaus „Dzūkijai“ (71:73) ir įveikė „Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (97:84).

Šio 2019-2020 metų LKL sezono dvejas ankstesnes tarpusavio rungtynes laimėjo „Žalgiris“ (94:63 ir 86:80).

Žalgiriečiai pergales šventė aštuoniuose paskutiniuose tarpusavio mačuose iš devynių (8:1), o pastarąjį kartą prieš tai pralaimėjo „Šiauliams“ beveik prieš dvejus metus – 2018 metų balandį išvykoje (90:93).

Nugalėtojus į priekį vedė Evaldas Šaulys, kuris lemiamu metu smeigė tris tritaškius, o iš viso surinko 20 taškų ir +26 naudingumo balus.

Rezultatyviausią karjeros LKL mačą žaidęs Aurimas Urbonas įmetė 17 taškų ir surinko +17 naudingumo balų.

Šeimininkų gretose išsiskyrė 18 taškų (6/10 tritaškiai) įmetęs Artūras Milaknis.

Du kėlinius taškas į tašką su favoritais žaidė „Šiauliai“ po pertraukos pradėjo juos stebinti bei įgijo dviženklį pranašumą (54:43), kurį išsaugojo iki ketvirtojo kėlinio.

Nors lemiamojo ketvirčio viduryje „Žalgiris“ beveik pasivijo varžovus (68:70), įsisiautėjęs ir tris didelės svarbos tritaškius pataikęs E.Šaulys sugrąžino dviženklę svečių persvarą (81:70).

A.Milaknio tolimų metimų dėka kauniečiai kovojo iki pabaigos ir per dvi minutes vėl priartėjo (78:81), tačiau paskutinėmis sekundėmis „Šiauliai“ išsaugojo dramatišką pergalę taiklių baudų metimų serijos dėka.

Antrąjį kartą per du LKL mačus suklupę šalies čempionai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėjo 29:41, o mažesnis klaidų skaičius (15:20) išsigelbėti nepadėjo.

Rezultatas:

„Žalgiris“ (17/2) – „Šiauliai“ (6/13) – 83:86 (23:17, 14:26, 20:20, 26:23).

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 18 (6/10 tritaškiai), Zachas LeDay 17, Edgaras Ulanovas 15 (8 atk. kam.), Paulius Jankūnas ir K.C.Riversas po 8, Lukas Lekavičius 7, Rokas Jokubaitis 6, Thomas Walkupas ir Jockas Landale'as po 2 taškus. Martinas Gebenas (09:23 min.), Karolis Lukošiūnas (06:19) ir Nigelas Hayesas (06:06) taškų nesurinko.

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 20, Aurimas Urbonas 17, Rokas Gustys (10 atk. kam.) ir Antanas Udras po 14, Justas Furmanavičius 10, Benas Griciūnas 8 (8 atk. kam.), Kevinas Hardy 2, Keronas DeShieldsas 1 taškas.