Fantastiškas D. Lillardo rekordas, antausis „Lakers“ ir „Heat“ išsigelbėjimas

NBA čempionate „Portland Trail Blazers“ (19/26) ekipa Martino Liuterio Kingo dienos išvakarėse namie po pratęsimo 129:124 (27:23, 26:34, 34:35, 26:21, 16:11) susitvarkė su vicečempionais „Golden State Warriors“ (10/35) krepšininkais.

NBA čempionate D.Lillardas pasiskė įspūdingą rezultatą, „Lakers“ skaudžiai krito, o „Heat“ išsigelbėjo<br> AP/Scanpix.com nuotr.
 D.Lillardas<br> AP/Scanpix.com nuotr.
„Miami Heat“ sugebėjo išplėšti pratęsimą ir laimėti mačą<br> AP/Scanpix.com nuotr.
LeBronas Jamesas su „Lakers“ pralaimėjo „Celtics“<br> AP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 21, 2020, 8:56 AM, atnaujinta Jan 21, 2020, 9:11 AM

„Warriors“ pirmavo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, tačiau Damiano Lillardo tritaškis likus žaisti 15 sekundžių rezultatą išlygino 113:113, o per likusį laiką nė vienai komandai nepavyko pasižymėti.

Per papildomas 5 minutes pradžioje „Warriors“ pirmavo 119:113, tačiau tas pats D.Lillardas ne tik padėjo ekipai pasivyti oponentus, tačiau likus kovoti 27 sek. išvedė savąją komandą į priekį.

D.Lillardas surengė neįtikėtiną pasirodymą, per 45 minutes pelnydamas 61 tašką (6/17 dvitaškių, 11/20 tritaškių, 16/16 baudų metimų), atkovodamas 10 kamuolių, atlikdamas 7 rezultatyvius perdavimus, perimdamas kamuolį, 2 kartus suklysdamas ir sykį prasižengdamas.

Karjeros rungtynes sužaidęs gynėjas jau antrą kartą karjeroje pasiekė 60 taškų ribą, šiame sezone taip žlugdęs ir „Brooklyn Nets“.

D.Lillardas tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, kuriam pavyko pelnyti bent 60 taškų ir įmesti bent 10 tritaškių. 61 taškas – naujasis „Blazers“ klubo rekordas.

„Warriors“: Alecas Burksas 33 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 2/6 tritaškių), D‘Angelo Russellas 27 (8 atk. kam., 9 rez. perd., 5/16 tritaškių), Ericas Paschallis 22 (13 atk. kam.), Marquese‘as Chrissas 14 (6 atk. kam., 7/9 dvitaškių), Willie Cauley-Steinas 12 (7 atk. kam.), Jordanas Poole‘as 9 (5 atk. kam., 1/6 dvitaškių, 1/5 tritaškių).

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 61 (11/20 tritaškių, 10 atk. kam., 7 rez. perd.), Hassanas Whiteside‘as 17 (21 atk. kam., 6 blokai), Anfernee Simmonsas 15 (1/9 tritaškių), Carmelo Anthony 14 (9 atk. kam., 7/12 dvitaškių), Gary Trentas 11 (1/10 tritaškių).

Sekmadienį itin skaudžiai nukentėjo vienas iš NBA favoritų „Los Angeles Lakers“ (34/9) – jis net 107:139 (30:33, 25:36, 25:35, 27:35) nusileista „Boston Celtics“ (34/9) klubui.

Los Andželo klubas jau su po dviejų savaičių pertraukos į rikiuote sugrįžusiu Anthony Davisu „Celtics“ klubą dviženkliu skirtumu paleido antrajame kėlinyje ir pasivyti daugiau nesugebėjo Užtikrinta pergalė ilgainiui virto triuškinimu.

Istorinė šių komandų priešprieša tęsiasi praktiškai nuo lygos susikūrimo. Jos tarpusavyje yra susitikusios jau 291 kartą, 161 pergalę šventė Bostono klubas, 130 – „Lakers“.

„Lakers“: JaVale‘as McGee 18 (5 atk. kam., 1/2 tritaškių), LeBronas Jamesas 15 (7 atk. kam., 13 rez. perd.), Rajonas Rondo ir Kyle‘as Kuzma po 13, Dwightas Howardas (10 atk. kam.) ir Anthony Davisas po 9.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 27 (5 atk. kam., 5/8 tritaškių), Kemba Walkeris (4 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Jaylenas Brownas (6 rez. perd., 2/7 tritaškių) po 20, Enesas Kanteris 18 (11 atk. kam.), Gordonas Haywardas 16 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Marcusas Smartas 9 (1/5 tritaškių).

„Miami Heat“ (30/13) krepšininkai namuose 118:113 (21:24, 35:34, 20:20, 29:27, 13:8) sekmadienį palaužė „Sacramento „Kings“ (15/28) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 30 sekundžių iš toli pataikė Duncanas Robinsonas ir išlygino rezultatą – 103:103.

Likus kiek mažiau nei 2 sekundėms „Kings“ dar kartą išsiveržė į priekį 105:103, tačiau po Gorano Dragičiaus rezultatyvaus perdavimo paskutinę sekundę rezultatą išlygino Bamas Adebayo.

Pratęsimo metu lemiamą spurtą „Heat“ surengė likus 2 minutėms iki jo pabaigos – laimėję atkarpą 7:0, Majamis šventė pergalę 118:113.

„Heat“: Kendrickas Nunnas 25 (3/9 trit., 7 atk. kam., 6 rez. per.), Jamesas Johnsonas 22 (4/5 trit., 6 atk. kam.), Goranas Dragičius 18 (1/6 trit.), Bamas Adebayo 16 (11 atk. kam.), Duncanas Robnsonas 12 (4/10 trit.).

„Kings“: Nemanja Bjelica 22 (6 atk. kam.), Buddy Healdas 20 (5/17 trit., 7 atk. kam., 7 rez. per.), Marvinas Bagley 15 (15 atk. kam.), Bogdanas Bogdanovičius 14 (3/11 trit.), Harrisonas Barnesas 11 (5 atk. kam.).