„Lietkabelis“ kartą nugalėjo SIG ekipą ir dar neskęsta Čempionų lygoje

[[ge:lrytas:lrytas:13442044]]

„Lietkabelis“ prieš mačą su SIG dar turėjo teorinių šansų žaisti Čempionų lygos atkrintamuosiuose mačuose<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 29, 2020, 6:52 PM, atnaujinta Jan 29, 2020, 9:09 PM

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda namie 82:67 (24:18, 9:22, 25:12,24:15 ) pasiekė svarbią pergalę Čempionų lygoje prieš Strasbūro SIG klubą.

Taip panevėžiečiai išsaugojo šansus patekti į kitą etapą, bet tam prireiks pačių pergalės prieš Izraelio Holono „Unet Hapoel“ ir ispanų Manresos „Baxi“ nesėkmės.

„Lietkabelis“ startavo atitrūkęs jau 12:2, kol varžovai pora taškų buvo pelnę per beveik 5 minutes. SIG badą nutraukė Gabe’as Yorkas, pataikęs iš toli, o dar vieną tritaškį paleido Thomasas Scrubbas – 8:12. Nors dviženklį pranašumą panevėžiečiams pavyko atstatyti vėl (22:10), ketvirtį jie baigė pirmaudami ženkliai mažiau – 24:18.

Antrajame kėlinyje viskas ėmė krypti svečių naudai. Rezultatas pirmiausiai tapo lygus (26:26), o netrukus SIG pranašumas jau pasiekė 9 taškus – 35:26. Baudų metimais „Lietkabelis“ artėjo, dar du taškus pridėjo Martynas Sajus (32:37), o kėlinys baigėsi šeimininkams atsiliekant 33:40.

Tomas Dimša pataikė iš toli, Željko Šakičius – tritaškį ir komandas skyrė jau tik taškas – 48:49. „Lietkabelis“ buvo sustabdęs oponentus ir vėl bandė atitrūkti – 58:50. Iniciatyva išliko šeimininkų rankose, kurie kėlinį laimėjo tvirtai ir po jo pirmavo 58:52.

Pataikyti tritaškiai artino „Lietkabelį“ prie pergalės – po Margirio Normanto metimo skirtumas siekė 14 taškų, o po V.Lipkevičiaus – jau 18 – 77:59. Strasbūro komanda intrigos nebesukūrė ir tapo kone triuškinama.

Į Panevėžį atvykęs Strasbūro klubas ir toliau neišbrenda iš nesėkmių liūno. Nuo gruodžio vidurio SIG pralaimėjo net 11 iš eilės rungtynių (skaičiuojant visus turnyrus).

Dešimtoji nesėkmė padėjo tašką trenerio Vincent‘o Collet epopėjoje. Praėjusį savaitgalį Strasbūro krepšininkams namie pralaimėjus Prancūzijos lygos rungtynes Orleano „Loiret“ ekipai, SIG vadovybė nusprendė nutraukti sutartį su ilgamečiu treneriu.

V.Collet, kuris taip pat yra Prancūzijos rinktinės treneris, Strasbūre dirbo nuo 2011 metų vasaros. 2016 metų vasarą jis jau buvo atsistatydinęs, bet po kelių mėnesių grįžo į SIG klubą ir pakeitė lūkesčių nepateisinusį suomį Henriką Dettmanną.

Praėjusį savaitgalį naujuoju SIG treneriu buvo paskirtas suomis Lassi Tuovi. Jis prieš puspenktų metų į Strasbūrą atvyko kartu su H.Dettmannu ir liko trenerio padėjėjo pareigose net tada, kai klubas su H.Dettmannu sutartį nutraukė. Tiesa, vėliau L.Tuovi buvo išvykęs, tačiau SIG jį vėl pakvietė grįžti ir suomis talkino V.Collet.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 19 (5/11 trit.), Paulius Valinskas 17, Željko Šakičius 13 (10 atk. kam.), Margiris Normantas 11, Martynas Sajus 10.

SIG: Gabe’as Yorkas 14, Jeremy Nzeulie 13, Thomasas Scrubbas 12, Borisas Dallo 9 (7 atk. kam.), Damienas Inglisas 7.