Fantastiškas R. Jokubaičio žaidimas išplėšė pirmąją „Žalgirio“ pergalę Eurolygoje

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį startavo šio sezono Eurolygoje pergalingai. Martino Schillerio vedami žalgiriečiai Pirėjuje po labai sunkios kovos vis dėlto laimėjo 68:67 (23:18, 11:19, 13:21, 19:9) ir jau turi pirmąją sėkmę. Lemiamomis tapo paskutiniosios akistatos sekundės, kai R.Jokubaitis baudomis pelnė du taškus, likus grumtis 3,5 sek.

"Žalgiris" Eurolygoje iškovojo pergalę.<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Oct 1, 2020, 8:17 PM, atnaujinta Oct 2, 2020, 12:04 AM

Tuščioje „Taikos ir draugystės“ arenoje šeimininkai rungtynes pradėjo kur kas labiau susikaupę ir pabėgo 10:3. Padriką „Žalgirio“ žaidimą į vietas sudėliojo jaunasis Rokas Jokubaitis, kuris, pasirodęs aikštėje, ne tik perėmė iniciatyvą į savo rankas, pelnė 7 taškus, tačiau padėjo kauniečiams spurtuoti 15:2 bei pabėgti 18:12.

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 23:18, tačiau kiti du kėliniai buvo ne itin sėkmingai svečiams: klaidos ir netikslūs metimai lėmė, kad „Olympiakos“ laikė žalgiriečius už nugarų, o trečiame ketvirtyje sugebėjo susikrauti ir dviženklę persvarą 52:41.

Po trijų ketvirčių Pirėjo žaidėjai jautėsi padėties šeimininkai, nes turėjo 11 taškų pranašumą – 58:47. Vis dėlto per lemiamą kėlinį „Žalgiris“ pabandė pagreitinti žaidimą ir likus varžytis 3 min. J.Lauvergne sumažino atsilikimą iki 60:62.

Kai Pirėjus jau turėjo 4 taškų persvarą – 64:60, du taškus su pražanga pelnė R.Jokubaitis, o po T.Walkupo tritaškio skirtumas sumenko iki 66:67.

Graikai netiksliai atakavo ir per paskutinę savo surengtą ataką kauniečiai taip pat netiksliai atakavo, tačiau kamuolį atsikovojo R.Jokubaitis, prieš kurį buvo prasižengta. Jaunasis žalgirietis įmetė abi baudas ir lėmė Lietuvos čempiono pergalę.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Joffrey Lauvergne’as 13, Rokas Jokubaitis 12, Thomasas Walkupas, Lukas Lekavičius ir Artūras Milaknis – po 6, Augustine'as Rubitas 4, Nigelas Hayesas 2 (7 atk. kam.), Martinas Gebenas 2 (5 atk. kam.), Steve'as Vasturia 2, Paulius Jankūnas 0.

„Olympiakos“: Hassanas Martinas 12, Vassilis Spanoulis 9, Aaronas Harrisonas ir Aleksandras Vezenkovas – po 8, Shaquielle’as McKissicas 7.

Naudingumas: 79 – 70.

Praėjusį sezoną komandos apsikeitė sėkmėmis – Graikijoje šeimininkai laimėjo 83:74, o Kaune 94:69 triuškinamai triumfavo „Žalgiris“.

Tai buvo didžiausia Kauno ekipos taškų skirtumo sėkmė kovojant su Pirėjaus komanda, o „Olympiakos“ 2006 metais Lietuvoje sudaužė šeimininkus 99:72.

Per 20 metų kovų kol kas priekyje pagal pergales vis dar yra graikai, kurie laimėjo 13 mačų, o kauniečiai – 12.

Daug pokyčių tarpsezonio metu išgyvenęs „Žalgiris“ į Graikiją išskrido po itin skaudaus pralaimėjimo LKL pirmenybėse Panevėžio „Lietkabeliui“, kai antroje rungtynių pusėje pelnė vos 25 taškus ir nusileido panevėžiečiams 61:72.