Sveiką kailį iš Vitorijos išnešęs Šaras: „Taip nutinka tik keletą kartų“

„Tai buvo dvikova, kurioje po pergalės reikia pasimokyti. Esi laimingas ir važiuoji namo. Keistos rungtynės“, – po išvargtos pergalės Eurolygoje kalbėjo Šarūnas Jasikevičius

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai išsigelbėjo Vitorijoje.<br>Scanpix nuotr.
Š. Jasikevičiaus auklėtiniai išsigelbėjo Vitorijoje.<br>zumapress/scanpix.com nuotr.
Š. Jasikevičiaus auklėtiniai išsigelbėjo Vitorijoje.<br>Zuma/Scanpix nuotr.
Š. Jasikevičiaus auklėtiniai išsigelbėjo Vitorijoje.<br>Zumapress/Scanpix nuotr.
 Š. Jasikevičiaus auklėtiniai išsigelbėjo Vitorijoje.<br>Barca Basket/Twitter nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Oct 31, 2020, 9:00 AM, atnaujinta Oct 31, 2020, 11:31 AM

Penktadienį lietuvio treniruojama „Barcelona“ (5/1) ekipa svečiuose 72:71 (20:19, 19:18, 19:19, 14:15) palaužė Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (2/2) klubą.

„Džiaugiamės šia pergale. Antroje dvikovos pusėje nesužaidėme savojo krepšinio. Rungtynes pradėjome su didele energija, tačiau „Baskonia“ taip pat atsakė geru žaidimu, o mes pradėjome abejoti“, – teigė Šaras.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko apylygi kova ir nei vienai iš komandų nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo.

Po pertraukos „Barcelona“ perėmė iniciatyvą ir baigiantis trečiajam kėliniui sugebėjo atitrūkti 56:48, tačiau „Baskonia“ per kelias paskutines atakas prieš lemiamą ketvirtį sumažino atsilikimą iki 2 taškų – 56:58.

Ketvirtąjį kėlinį „Baskonia“ pradėjo spurtu 13:0 ir atitrūko nuo savo varžovų dviženkliu skirtumu – (69:58).

Visgi antroje ketvirčio pusėje Katalonijos ekipa žaibiškai priartėjo prie aikštelės šeimininkų ir Alexas Abrinesas ir persvėrė rezultatą „Barcelona“ naudai.

„Baskonia“ paskutinėmis sekundėmis galėjo išplėšti pergalę, tačiau Nikola Mirotičius išrašė bloką varžovui.

„Kai kuriais momentais mums rungtynės tikrai nebuvo geros. Bandėme ieškoti sprendimų ir pabaigoje, manau, pasirinkome tinkamą mentalitetą.

Mums pavyko iškovoti pergalę su tikrai prastu tritaškių pataikymu ir begale klaidų. Akistatoje turėjome per daug pakylimų ir nuosmukių“, – teigė Š.Jasikevičius.

Treneris iš Lietuvos neslėpė, kad ketvirtojo kėlinio pradžioje prasidėjusiose taškų sausroje teko ieškoti kitokių sprendimų.

„Jei manote, kad treneris gali daug ką apie tai pasakyti – jūs klystate, tai padaryti yra labai sunku.

Aš galiu pasakyti tai, kas vyksta aikštelėje: mes negalime prarasti kamuolių, nepataikyti metimų, nekovoti dėl kamuolių po varžovų lenta...Aš bandau pasakyti, kas vyksta aikštelėje ir kaip mes galėtume tai keisti.

Kai negalėjome pelnyti taškų, teko ieškoti optimalaus penketo. Į aikštelę buvo įleisti gerai iš perimetro pataikantys žaidėjai, nes mums reikėjo rezultatyvumo.

Privertėme savo varžovus abejoti, tačiau vis tiek nesuprantu, kaip mes laimėjome šias rungtynes. Ką aš galiu pasakyti? Taip nutinka tik keletą kartų“, – kalbėjo „Barcelona“ strategas.