„Ryto“ viltys žlugo: D. Kairio auklėtiniai galutinai nuskendo Atėnuose

D.Kairys.<br>V.Skaraičio nuotr.
 D.Kairys.<br>Lrytas.lt archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 12, 2021, 7:15 PM, atnaujinta Jan 12, 2021, 10:00 PM

Vilniaus „Rytas“ prarado visas viltis žengti į kitą FIBA Čempionų lygos etapą. Donaldo Kairio auklėtiniai antradienį išvykoje nusileido Atėnų „Peristeri“ žaidėjams – 81:74 (22:23, 14:28, 21:8, 17:22).

Sostinės klubui pergalė buvo būtina, po šio pralaimėjimo jie nebeturi vilčių žengti į kitą etapą, nors iki pirmojo grupių etapo pabaigos dar liko vienas turas.

Tai reiškia, kad D.Kairys jau sezono viduryje neįvykdė vieno iš trijų Dariaus Gudelio ir visos klubo valdybos keltų tikslų: patekti į antrąjį Čempionų lygos etapą.

„Rytas“ galingai pradėjo rungtynes, kai atakas sėkmingai užbaiginėjo praktiškai visi aikštėje buvę žaidėjai. Kėlinio viduryje sostinės krepšininkams net pavyko susikrauti dviženklį pranašumą – 20:10.

Tačiau šeimininkams užteko vos kelių minučių, kad susigrąžintų kontrolę į savo rankas. Donaldas Kairys į aikštę išleido Luką Ulecką ir Keithą Bensoną, o „Ryto“ gynybą ėmė griūti. „Peristeri“ surengė spurtą 13:2 ir kėlinį užbaigė pirmaudami – 23:22.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeitė. Šeimininkai pagavo pagreitį, kuris ėmė vis labiau gniuždyti sostinės krepšininkus. „Ryto“ aukštaūgiai nesugebėjo stabdyti Terrano Petteway ir Ioannio Bourousio, o skirtumas tarp komandų išaugo iki nepadoraus – 51:36.

Po ilgosios pertraukos „Rytas“ grįžo gerokai supykęs.

D.Kairio auklėtiniai ėmė demonstruoti agresyvumą gynyboje, o tai leido mažinti deficitą. Maža to, „Ryto“ puolime atsirado naujovių, kurios lėmė ištirpusį „Peristeri“ pranašumą – 57:59.

Intriga ir viltis vėl atgijo.

Tačiau lemiamą ketvirtį „Peristeri“ pradėjo dar vienu spurtu ir greitai susikrovė dviženklį pranašumą – 69:59.

„Ryto“ krepšininkai vėl krito į duobę, ėmė strigti puolime, neatrado lyderio, galinčio patempti ekipą, tai buvo didžiausia D.Kairio auklėtinių bėda ketvirtajame kėlinyje.

Nors A.Goudelockas rungtynių pabaigoje dar pataikė du tolimus metimus iš eilės, o dvitaškį pridėjo Martynas Echodas (71:75), šeimininkai turėto pranašumo nebeiššvaistė, tad galiausiai paskandino „Ryto“ sezoną Europoje.

Tiesa, D.Kairys dar galės trinktelėti durimis, jo ir komandos laukia paskutinis grupės mačas su Strasbūro SIG, kuris jau nieko nelems.

Sostinės gretose geriausiai atrodė A.Goudelockas, kuris pelnė 23 taškus ir atliko 5 rezutatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

„Peristeri“: Terranas Petteway 25 (10/14 dvit.), Jaye Crockettas 19 (7 atk. kam.), Ioannis Bourousis 11, Tre McLeanas 9, Marvinas Jonesas 8.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 23, Maurice‘as Ndouras 15 (6 atk. kam., 4 kl.), Martynas Echodas 14 (6 atk. kam., 7/12 dvit.), Ryanas Boatrightas 9 (3/7 trit.), Dovis Bičkauskis 8.