J. Valančiūnas iš aikštės išėjo be sau įprastų taškų, tačiau „Grizzlies“ nugalėjo

Sunkią pergalę NBA čempionate šeštadienį iškovojo „Memphis Grizzlies“ ekipa (6/6), namie 106:104 (25:26, 35:28, 28:22, 18:28) nugalėjusi „Philadelphia 76ers“ (9/5).

Jonas Valančiūnas nesurinko dvigubo dviženklio<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jan 17, 2021, 7:28 AM, atnaujinta Jan 17, 2021, 8:31 AM

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kovoti mažiau nei 4 minutes „Grizzlies“ pirmavo 7 taškų skirtumu – 105:98.

Tuomet Tobias Harrisas vienas pats surinko 6 taškus iš eilės ir likus pusantros minutės nurėžė šeimininkų pranašumą iki minimumo – 104:105.

Komandos tada keitėsi netaikliais metimais ir klaidomis, o po Ja Moranto baudų metimų išplėšti pergalę likus 9 sek. tolimu metimu bandęs Tyrese‘as Maxey nepataikė.

Jonas Valančiūnas per 20 minučių surinko 9 taškus (3/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 3/6 baudų metimų), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą ir kartą suklydo.

Lietuvis pirmą kartą šį sezoną pilnose rungtynėse nesurinko dvigubo dviženklio. Sykį jam jau nepavyko pasiekti tokios statistinės eilutės, tačiau tada dėl NBA sveikatos protokolo jis rungtyniavo tik iki ilgosios pertraukos.

Dėl traumos tris savaites be krepšinio praleidęs J.Morantas grįžo solidžiai. „Grizzlies“ vedlys per 31 minutę pelnė 17 taškų (7/11 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 3/4 baudų metimų), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 3 sykius suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Memfio klubui tai buvo jau ketvirtoji pergalė paeiliui, o „76ers“ suklupo po dviejų laimėtų mačų. Šioje arenoje Filadelfijos krepšininkai nėra laimėję dar nuo 2012-ųjų.

„76ers“: Shake‘as Miltonas 28, Tobiasas Harrisas 21, Tyrese‘as Maxey 12 (0/4 tritaškių), Benas Simmonsas 11 (16 atk. kam., 9 rez. perd.), Mattise‘as Thybulle, Danny Greenas ir Dwightas Howardas (18 atk. kam., 3 blokai) po 8.

„Grizzlies“: Ja Morantas 17, Xavieras Tillmanas 15 (4 per. kam.), Graysonas Allenas 12, Dillonas Brooksas, Kyle‘as Andersonas ir Brandonas Clarke‘as (11 atk. kam.) po 11, Desmondas Bane‘as 10, Jonas Valančiūnas 9 (7 atk. kam.).