Eurolygos lietuviai: M. Grigonio bėdos ginantis, neapsisprendęs L. Lekavičius ir tylus E. Ulanovo sugrįžimas

Eurolygos 28-ajame ture Marius Grigonis dar kartą buvo rezultatyviausias tarp Lietuvos krepšininkų, tačiau jo žaidime netrūko spragų, o Kauno „Žalgiriui“ nepavyko iškovoti pergalės.

„Žalgirio“ ir „Olimpia“ rungtynės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Mar 6, 2021, 11:19 AM, atnaujinta Mar 6, 2021, 1:24 PM

Tarp nugalėtojų šiame ture buvo tik po nedidelės traumos grįžęs Stambulo „Fenerbahçe“ puolėjas Edgaras Ulanovas, bet jis taškų nepelnė.

„Žalgiris“

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko pratęsti namie laimėtų rungtynių virtinės. Penktadienį nė karto nepirmavusi Kauno komanda „Žalgirio“ arenoje pripažino nežymų Milano „Olimpia“ pranašumą 64:69.

Lietuvos komandai beveik pavyko pavyti antrajame ir trečiajame kėliniuose dviženkliu skirtumu pirmavusius svečius, bet „Olimpia“ kaskart rasdavo rezervų ir neleido šeimininkams išlyginti rezultato.

„Žalgiris“ savo aikštėje pralaimėjo po septynių iš eilės pergalių. Ši virtinė prasidėjo po to, kai kauniečiai gruodžio 4 dieną nusileido „Barcelona“ ekipai.

„Žalgirio“ dvyliktukas, nežaidžiant traumuotiems Artūrui Milakniui ir Patricio Garino, nepasikeitė. Jame buvo septyni lietuviai ir penki užsieniečiai, tačiau Marekas Blaževičius ir amerikietis Steve‘as Vasturia į aikštę nebuvo įleisti.

Šeši žaidę Lietuvos krepšininkai pelnė daugiau nei pusę – 36 iš 64 – komandos taškų. Marius Grigonis įmetė 17 taškų, Lukas Lekavičius – 11, Karolis Lukošiūnas ir Rokas Jokubaitis – po 3, Paulius Jankūnas – 2, Martinas Gebenas – 0.

Italijos komandoje buvo registruoti trys italai, žaidė – du, taškus pelnė – tik Luigi Datome (10).

„Žalgiris“ per dvi pastarąsias savaites žaidė net ketverias Eurolygos rungtynes. Dabar Kauno krepšininkai galės truputį atsikvėpti, nes kitos jų rungtynės numatomos tik po savaitės. Penktadienį (kovo 12 d.) „Žalgiris“ išvykoje kovos su įsibėgėjusiu Stambulo „Anadolu Efes“ klubu.

„Anadolu Efes“, skaičiuojant visus turnyrus, laimėjo 11 iš eilės rungtynių, o Eurolygoje tęsia šešių pergalių virtinę. Stambulo krepšininkai ketverias pastarąsias rungtynes laimėjo didesniu nei 15 taškų skirtumu ir ypač galingai žaidė šiame ture. Ketvirtadienį „Anadolu Efes“ savo aikštėje sutriuškino Maskvos CSKA klubą 100:70 (V.Micičius 21, S.Šanli 14, Ch.Singletonas 12).

Kauno komanda per 28 rungtynes pasiekė 15 pergalių ir lieka devintojoje vietoje. Tačiau po šio turo atsivėrė nemalonus tarpelis tarp aštuntosios ir devintosios komandų. Tiesa, aštuntąją vietą užimantis Sankt Peterburgo „Zenit“ turi 16 pergalių, tačiau žaidė mažiau rungtynių ir pagal pralaimėjimus „Žalgirį“ lenkia dviem taškais.

Truputį aukščiau rikiuojasi dar šešios komandos. Po 17 pergalių iškovojo „Anadolu Efes“ (žaidė 1 rungtynėmis mažiau), Madrido „Real“ ir Stambulo „Fenerbahçe“, po 18 – CSKA (irgi žaidė 1 rungtynėmis mažiau), „Olimpia“ ir Miuncheno „Bayern“.

Šiame ture persvarą prieš artimiausius persekiotojus vėl padidino vienvaldė lyderė „Barcelona“, kurios sąskaitoje yra 20 pergalių.

Legionieriai

Sankt Peterburgo „Zenit“ šią savaitę žaidė be Artūro Gudaičio, kuris iš rikiuotės iškrito dėl kelio traumos. Jei pirmąsias rungtynes be lietuvio pavyko laimėti, tai ketvirtadienį Sankt Peterburgo komanda namie pralaimėjo Madrido „Real“ klubui 71:75. „Zenit“ jau pirmajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu, trečiajame ketvirtyje aplenkė varžovus, bet pabaigoje neišsaugojo trapaus pranašumo.

Pirmąsias dvigubos savaitės rungtynes dėl nedidelės dubens traumos praleido ir Stambulo „Fenerbahçe“ puolėjas Edgaras Ulanovas. Tačiau penktadienį jis jau grįžo į aikštę ir padėjo „Fenerbahçe“ išvykoje nugalėti Vilerbano ASVEL ekipą 90:86. E.Ulanovas taškų nepelnė.

Nors „Fenerbahçe“ jau pirmojo kėlinio viduryje, įmetęs 13 taškų be atsako, įgijo dviženklę persvarą, vėliau aikštėje užvirė lygi kova. Pirmaujanti komanda keitėsi net 15 kartų, o „geltoni-mėlyni“ pranašumą įrodė tik paskutinėmis minutėmis.

Visiškai nepanašiai vyko dviejų Ispanijos komandų rungtynės, kuriose Vitorijos „Baskonia“ išvykoje pralaimėjo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamai „Barcelona“ ekipai 57:71. Penkių pergalių virtinę nutraukusios „Baskonia“ puolėjas Rokas Giedraitis įmetė 11 taškų, jo komandos draugas Tadas Sedekerskis taškų nepelnė.

„Baskonia“, kaip ir „Žalgiris“, nė karto nepirmavo. Maža to, Vitorijos komanda pirmąjį kėlinį pralaimėjo baisiu rezultatu 4:25. Nors trečiojo kėlinio viduryje „Baskonia“ išlygino rezultatą, vydamasi išeikvojo labai daug jėgų ir pabaigoje nebepajėgė sutrukdyti varžovams.

Vitorijos komanda turi 14 pergalių ir dalijasi dešimtąją vietą su „Valencia“.

Lietuviai

Marius Grigonis. „Žalgirio“ lyderis nepataikė dviejų pirmųjų tolimų metimų, bet trečią kartą iš labai toli švystelėtas kamuolys perskrodė tinkelį. Jis vėl buvo rezultatyviausias komandos krepšininkas, bet žaidė bangomis: trečiajame kėlinyje nepelnė nė taško, ketvirtajame – dviem tritaškiais sustiprino viltis pavyti varžovus.

M.Grigoniui kilo daug bėdų ginantis. Pirmoje pusėje jis keliskart pasimetė keisdamasis dengiamaisiais, trečiajame kėlinyje paliko per daug erdvės Sh.Shieldsui. M.Grigonis žaidė beveik 33 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 17 taškų (3/6 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir 3 kartus prasižengė.

Lukas Lekavičius. Pirmoje rungtynių pusėje L.Lekavičiui ir puolant, ir ginantis trūkdavo pusės žingsnio arba pusės sekundės (tuo puikiai naudojosi S.Rodriguezas). Gynėjas pirmuosius taškus žaidžiant pelnė po labai gražaus prasiveržimo paskutinėje trečiojo kėlinio atakoje ir vienu ypu labai aktyviai žaidė visą ketvirtąjį kėlinį, per kurį pelnė 7 taškus.

L.Lekavičius zujo varžovų baudos aikštelėje, bet per ilgai varinėdavosi kamuolį ir apsispręsti neskubėdavo net tuomet, kai paskutinę minutę reikėjo viską daryti labai greitai. L.Lekavičius per 17,5 min. pelnė 11 taškų (3/5 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/3 baudų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus prasižengė.

Rokas Giedraitis. 3-iąją min. puolėjas pelnė pirmuosius komandos taškus, kurie ilgai buvo vieninteliai „Baskonia“ taškai. R.Giedraitis tris kėlinius labai aktyviai žaidė abiejose aikštės pusėse, bet iki pertraukos jo tolimi metimai nebuvo taiklūs. Užtat gindamasis lietuvis dažnai laiku kyštelėdavo ranką, pakeisdamas kamuolio skriejimo kryptį ir trukdydamas varžovams rengti atakas, o trečiojo kėlinio viduryje būtent jis tritaškiu išlygino rezultatą.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje R.Giedraičio jėgos išseko, o virš jo perskridęs ir kamuolį į krepšį sugrūdęs A.Hanga sukūrė kone įspūdingiausią turo epizodą. R.Giedraitis žaidė beveik 35 min. (ilgiausiai komandoje), pelnė 11 taškų (4/6 dvitaškių, 1/5 tritaškių) ir 3 kartus suklydo.

Rokas Jokubaitis. Trečias iš eilės rungtynes susižeidusį A.Milaknį starto penkete keičiantis R.Jokubaitis pirmoje atakoje „įlipo į medį“ ir savo vietos komandai puolant beveik nerado. Jis tik keliuose trumpuose tarpsniuose tvirtai laikė puolimo vadžias, netaikliai mėtė ir visus taškus pelnė trečiojo kėlinio pabaigoje baudos metimais.

Gynėjas žaidė beveik 23 min., pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 3/6 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 5 pražangas.

Paulius Jankūnas. Pirmoje rungtynių pusėje puolėjas nesugebėdavo užsiimti tinkamos padėties ir varžovams grėsmės nekėlė. Ketvirtojo kėlinio pradžioje P.Jankūnas parodė jėgą ir 32-ąją min. pelnė pirmuosius taškus, bet sėkmingai žaidė tik trumpą tarpsnį. „Žalgirio“ kapitonas per beveik 13 min. pelnė 2 taškus (1/4 dvitaškių) ir atkovojo 3 kamuolius.

Karolis Lukošiūnas. Nuo pirmojo kėlinio pabaigos žaidęs gynėjas gerai atlikdavo pirmąją užduotį ir atsidengdavo, pataikė vieną metimą, bet jo perdavimas tiesiai į varžovo rankas privertė trenerį M.Schillerį apmąstyti, ar verta palikti K.Lukošiūną aikštėje. Jis žaidė 3 min. ir pelnė 3 taškus (1/2 tritaškių).

Edgaras Ulanovas. Pirmąsias savaitės rungtynes praleidęs E.Ulanovas grįžo į „Fenerbahçe“ starto penketą, bet didelės įtakos komandos žaidimui neturėjo. Jis kamuolį gaudavo retai, kartą pabandė sužaisti nusisukęs nuo krepšio, kartą skubotai metė iš toli. Puolėjas per 11,5 min. taškų nepelnė (0/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio).

Tadas Sedekerskis. Antroje „Baskonia“ atakoje T.Sedekerskis laisvas nepataikė iš po krepšio ir po to vietos aikštėje nerado. „Baskonia“ puolėjas žaidė 9 min. ir taškų nepelnė (0/2 dvitaškių).

Martinas Gebenas. Antrajame kėlinyje į aikštę įleistas vidurio puolėjas buvo bejėgis prieš K.Hinesą gindamasis ir nieko nepadarė puldamas. M.Gebenas žaidė 1 min. ir nė karto nemetė į krepšį.

„Nauja diena“: kodėl darbo imigrantai svarbūs Lietuvos ekonomikai?