Nenuspėjama „Dzūkija“ rimtai kėsinosi nutraukti „Ryto“ pergalių seriją, bet vilniečiai laiku susigriebė

LKL čempionato rungtynėse šeštadienį Alytuje „Dzūkija“ (7/13) bandė sutramdyti įsibėgėjusį Vilniaus „Rytą“ (16/5), bet galiausiai išsikvėpė ir patyrė nesėkmę 86:95 (21:24, 29:16, 16:22, 20:33).

„Dzūkija“ vejasi tvarkaraštį.<br>G.Šiupario nuotr.
G.Žibėnas pratęsė pergalių seriją.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

Mar 6, 2021, 4:27 PM, atnaujinta Mar 6, 2021, 8:25 PM

Antrąją rungtynių pusę alytiškiai pralaimėjo 36:55.

Vilniečiai atvyko į Alytų laimėję 8 iš eilės rungtynes, o komanda dar nė sykio nesuklupo prie jos vairo stojus treneriui Giedriui Žibėnui. „Dzūkija“ vis dar lieka mažiausia rungtynių žaidusi LKL komanda, tačiau vydamiesi tvarkaraštį alytiškiai rodo nagus ir iš pastarųjų 4 rungtynių buvo laimėję dvejas.

Rungtynės prasidėjo apylyge kova, kuri neleido nei vienai komandai susikrauti solidesnio pranašumo. Tiek „Rytas“, tiek „Dzūkija“ didžiąją dalį taškų rinko baudos aikštelėje.

Antrasis rungtynių ketvirtis prasidėjo Nikolos Vasiljevo auklėtinių spurtu 11:2, kuris leido dzūkams išsiveržti į priekį 32:26. Į tokį aikštės šeimininkų spurtą „Rytui“ nepavyko tinkamai sureaguoti ir po dviejų kėlinių Alytaus „Dzūkijos“ ekipa turėjo 10 taškų persvarą – 50:40.

Po pertraukos šeimininkai dar labiau atitrūko – 56:42, 59:45. Tik tikslūs Kristijano Kitsingo tolimi šūviai kėlinio pabaigoje sumažino „Ryto“ atsilikimą iki 4 taškų (66:62).

Ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ įjungė aukštesnę pavarą puolime, laimėjo kėlinį rezultatu 33:20 ir šventė 9-ąją pergalę iš eilės.

Vilniaus „Ryto“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Ivanas Buva. Sostinės ekipos naujokas pelnė 21 tašką, sugriebė 7 atšokusius kamuolius, išprovokavo 8 varžovų pražangas bei surinko 32 naudingumo balus.

„Dzūkijos“ gretose pasižymėjo Paulo Marinelli. Gynėjas pelnė 26 taškus bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynių statistika

„Rytas“: Ivanas Buva 21 (7 atk. kam.), Martynas Echodas 16, Mindaugas Girdžiūnas 11, Andrew Goudelockas 10.

„Dzūkija“: Paolo Marinelli 26 (7 rez. perd.), Tadas Rinkūnas 15, Kristupas Žemaitis 12.