Hjustone – J. Valančiūno sezono rekordas ir „Grizzlies“ pergalė prieš NBA autsaiderius

NBA čempionate naktį iš pirmadienio į antradienį Jonas Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, o jo atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (22/22) komanda iškovojo pergalę svečiuose prieš „Houston Rockets“ (13/33) ekipą 120:110 (23:27, 34:30, 33:34, 30:19).

J.Valančiūnas pranoko K.Olynyką.<br> AP/Scanpix nuotr.

2021-03-30 06:52, atnaujinta 2021-03-30 07:12

28-erių J.Valančiūnas per 32 min. pelnė 30 taškų (13/18 dvitaškių, 4/6 baudų), atkovojo 15 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir padarė tris klaidas.

Iki šių rungtynių lietuvio centro sezono rekordas buvo 29 taškai į „Washington Wizards“ krepšį.

J.Valančiūno karjeros rezultatyvumo rekordas NBA yra 34 taškai.

Per rungtynes Hjustone „Grizzlies“ pergalę lėmė paskutinis kėlinys, nes po trijų ketvirčių 91:90 pirmavo šeimininkai.

Po dviejų iš eilės J.Valančiūno dvitaškių „Grizzlies“ atitrūko 114:106 likus 2 min.

Paskutinę minutę po lietuvio dėjimo rezultatas tapo 118:110, o Dillonas Brooksas dar sumetė baudas ir padėjo paskutinius taškus.

J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, o šeimininkų gretose geriausiai žaidęs Kelly Olynykas pelnė 25 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.

„Rockets“: Kelly Olynykas 25 (10/12 dvitaškių, 9 atk. kam.), Jae'Seanas Tate'as 24, D.J.Augustinas 13.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 30 (13/18 dvitaškių, 4/6 baudų, 15 atk. kam.), De'Anthony Meltonas 23, Dillonas Brooksas ir Desmondas Bane'as po 17, Ja Morantas 12 (8 rez. perd.).