Dar vienas solidus J. Valančiūno dvigubas dviženklis nukalė jo komandai pergalę prieš be lyderio likusius Rytų konferencijos lyderius

NBA čempionate naktį iš sekmadienio į pirmadienį Jono Valančiūno atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (24/23) išvykoje 116:100 (29:22, 23:20, 45:29, 19:29) susidorojo su „Philadelphia 76ers'' (34/26) krepšininkais.

J.Valančiūnas surinko eilinį dvigubą dviženklį.<br>Scanpix nuotr.

2021-04-05 06:48, atnaujinta 2021-04-05 07:03

Lietuvis surinko sau eilinį, bet labai solidų dvigubą dviženklį: per 26 min. pelnė 16 taškų (8/11 dvitaškių, 0/1 tritaškio) ir atkovojo 12 kamuolių.

28-erių vidurio puolėjui tai buvo net dešimtasis iš eilės dvigubas dviženklis, o per 42 žaistas rungtynes šį sezoną jis net 34 sykius paliko aikštę su dviem dviženkliais skaičiais savo sąskaitoje.

„Grizzlies“ iniciatyvą į savo rankas perėmė pirmojo kėlinio viduryje po J.Valančiūno taškų (15:14), kurių lietuvis per pirmąjį ketvirtį surinko net pusę iš visų pelnytų per susitikimą.

Svečiai išlaikė pranašumą per visą likusią pirmąją mačo pusę. Ir į ilgąją pertrauką keliavo su dviženkle persvara – 52:42.

Trečiajame kėlinyje be savo lyderio žaidusi „76ers“ pasipriešinti taip pat nesugebėjo. Memfio komanda jau per pirmąsias 2 min. surengė spurtą 14:2, kurio metu net 3 tritaškius pataikė Graysonas Allenas ir išsiveržė 66:46. Po šio įspūdingo kėlinio jie pirmavo net 97:71.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai dar bandė grįžti į dvikovą ir, nors laimėjo paskutinįjį ketvirtį 29:19, tai jau buvo per vėlu – „Grizzlies“ šventė nesunkią pergalę.

„76ers“ gretose nepasirodė neabejotinas komandos lyderis ir ryškiu kandidatu laimėti reguliariojo sezono MVP titulą laikomas Joelis Embiidas. Po traumos atsigavęs kamerūnietis prie komandos prisijungė praėjusiose rungtynėse, tačiau baiminantis traumos atsinaujinimo buvo nuspręsta lyderio į aikštelę neleisti.

„Grizzlies“ komandoje net septyni žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių.

„76ers“: Tobiasas Harrisas 21 (8 atk. kam.), Shake'as Miltonas 14, Paulas Reedas 10, Dwightas Howardas ir Mike'as Scottas po 9, Benas Simmonsas 7 (rez perd.).

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 17, Jono Valančiūnas 16 (12 atk. kam.), Graysonas Allenas ir Brandonas Clarke'as 15, Desmondas Bane'as ir De'Anthony Meltonas po 14.