Dramatiškai į rungtynes sugrįžusi „Juventus“ palaužė „Pieno žvaigždes“

Šeštadienį Utenos „Juventus“ (18/10) ekipa namuose 85:83 (21:13, 27:15, 29:19, 18:23) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (11/17) krepšininku.

Utenos „Juventus“.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

Apr 10, 2021, 7:29 PM, atnaujinta Apr 10, 2021, 7:57 PM

Pergalė „Juventus“ leidžia išsilaikyti kovoje dėl trečiosios vietos, kuri potencialiai jau antrajame atkrintamųjų etape leistų išvengti Kauno „Žalgirio“.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, bet šiek tiek efektyviau taškus pelnė svečiai iš Pasvalio, kurie išsiveržė į priekį 15:11. Nors Mindaugo Kupšo vedami uteniškiai lengvai rinko taškus priešininkų baudos aikštelėje, savo aikštės pusės nerado būdų apsiginti ir po pirmojo kėlinio pralaiminėjo 22:28.

Antrajame ketvirtyje „Juventus“ gretose ir toliau dominavo M.Kupšas, kuris per pirmus du kėliniu įmetė 15 taškų. Tačiau Gedimino Petrausko auklėtiniai mažiau klydo ir geriau pataikė tritaškius, todėl prieš ilgąją pertrauką išlaikė persvarą 46:41.

Trečiajame kėlinyje po Branko Mirkovichiaus tritaškio pasvaliečiai padidino savo persvarą iki 7 taškų (53:46), bet Žydrūno Urbono treniruojama ekipa ginklų nesudėjo ir po 8 iš eilės pelnytų Martyno Gecevičiaus taškų persvėrė rezultatą 56:55. Bet į šį spurtą „Pieno žvaigždės“ taip pat turėjo, kuo atsakyti – tritaškį pataikė Karolis Giedraitis, du rezultatyvius prasiveržimus surengė Edgaras Želionis ir į ketvirtąjį kėlinį žengė turėdami tą patį 5 taškų pranašumą – 66:61.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje Pasvalio komanda ir toliau tęsė gerą savo atkarpą ir po Jahennso-Ley Manigat taiklių baudų metimų susikrovė 11 taškų persvarą 77:66. Bet „Juventus“ ginklų nesudėjo. Ir toliau baudos aikštelėje taškus rinkę šeimininkai išlygino rezultatą 80:80, o po Martyno Gecevičiaus tritaškio išsiveržė į priekį 83:30. Vėliau dar suklydo ir J.L.Manigat po kurių lengvus taškus pelnė Igną Vaitkus. Iki pabaigos likus 43 sek. J.L.Manigat dar sugebėjo pataikyti tritaškį (85:83). Galiausiai su sirena svečiai dar turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet Yannicko Franke'o metimas neįkrito ir uteniškiai išpliešė pergalę.

Tai buvo jau ketvirtoji šių komandų akistata šiame sezone. Visus tris susitikimus taip pat užtikrintai laimėjo uteniškiai. Pirmajame mače išvykoje varžovus įveikė 79:69, antrajame namuose 89:75 ir paskutiniajame vėl išvykoje 80:95.

Nuolat pildoma.

„Juventus“: M.Kupšas 26 (10 atk. kam., 37 naud. bal.), V.Kariniauskas (7 rez. perd., 8 kld.) ir M.Gecevičius po 14, I.Vaitkus ir Ž.Skučas po 10.

„Pieno žvaigždės“: P.Petrilevičius 14, S.Haney 13, Y.Franke 12, J.L.Manigat 11, E.Želionis 10.