K. Maksvyčio „Parma“ pirmą kartą namie parklupdė Eurolygos klubą „Zenit“

Kazio Maksvyčio vedama Permės „Parma“ (10/12) ekipa VTB Jungtinės lygos turnyre kovoja dėl galimybės prasibrauti į turnyro atkrintamąsias akistatas ir trečiadienį iškovojo itin svarbią pergalę. Ir ne prieų bet ką, o čempionato lyderę bei Eurolygos ketvirtfinalio dalyvę Sankt Peterburgo „Zenit“.

K.Maksvytis ir A.Juškevičius<br>bcparma nuotr.
Kazys Maksvytis<br>bcparma nuotr.

Apr 14, 2021, 8:35 PM, atnaujinta Apr 14, 2021, 8:45 PM

Permiečiai svečius įveikė 78:76 (25:22, 20:27, 19:13, 14:14) ir jau yra žingsnis iki atkrintamųjų dvikovų. „Parma“ pirmą kartą per visą klubo istoriją nugalėjo „Zenit“ savo aikštėje.

„Zenit“ vertėsi be trenerio Xavi Pascualio, kuris dėl nugaros skausmų liko namie. Taip pat nežaidė Kevinas Pangosas bei Willas Thomasas.

Su šiuo maču nutrūko „Zenit“ komandos keturių pergalių serija lygoje.

Atkakliame mače pradžioje šeimininkai pabėgo 20:9, tačiau svečiai pasivijo ir jau pirmavo 11 taškų skirtumu. Kai rezultatas buvo 58:51, permiečiai spurtavo ir persvėrė rezultatą 59:58.

Paskutinėmis sekundėmis 77:76 pirmavo „Zenit“, tačiau tuomet prie baudų linijos stojo Permės klubui atstovaujantis Adas Juškevičius – pataikė vieną, o „Zenit“ dukart bandė mesti, tačiau abu metimai buvo netikslūs.

A.Juškevičius per 21 minutę pelnė 11 taškų (2/4 dvit., 1/2 trit., 4/5 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir surinko 6 naudingumo balus.

Dar vienas „Parma“ lietuvis Eigirdas Žukauskas per 29 minutes įmetė 8 taškus (1/3 dvit., 1/3 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 kamuolius, vieną perėmė, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 10 naudingumo balų.

Pralaimėjusių ekipoje Artūras Gudaitis pelnė tašką (0/2 dvit., 1/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, kartą suklydo, perėmė kamuolį ir blokavo metimą.

„Parma“: Adas Juškevičius ir Borisas Savovičius po 11, Marcelis Ponitka 10, Marekas Mejeris ir Lorenzo Williamsas – po 9, Eigirdas Žukauskas ir Vladimiras Ivlevas po 8.

„Zenit“: Billy Baronas 17, Andrejus Zubkovas 13, Tarickas Blackas 11, Austinas Hollinsas 8 (0/5 trit.), Alexas Poythresas ir Denisas Zacharovas  po 6.