NBA naktis: neįtikėtinai žaidusių S. Curry ir J. Tatumo dvikova bei D. Sirvydžio ekipos kapituliavimas prieš „Wizards“ duetą

NBA čempionate naktį iš šeštadienio į sekmadienį buvo sužaistos dar šešerios rungtynės, tačiau neabejotinai įspūdingiausios iš jų įvyko Bostone. Vietos „Celtics“ (31/26) po stulbinančios abiejų komandų lyderių kovos 119:114 patiesė „Golden State Warriors“ (28/29) ekipą.

Apr 18, 2021, 8:10 AM, atnaujinta Apr 18, 2021, 8:17 AM

Susitikimą papuošė abiejų komandų vedlių pasirodymai.

Nugalėtojų gretose puikiai Jasonas Tatumas, kuris per 39 min. įmetė 44 taškus (11/16 dvit., 5/9 trit., 7/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir po 2 sykius suklydo ir prasižengė.

„Warriors“ vedė tritaškiais prapliupęs Stephenas Curry. Gynėjas per 37 min. surinko 447 taškus (4/8 dvit., 11/19 trit., 6/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, ir 2 sykius suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Dar pirmajame kėlinyje svečiams pavyko susikurti solidžią persvarą. 14 taškų per kėlinį sumetusio S.Curry vedami „Warriors“ pirmavo net 27:13.

Antrajame kėlinyje Steve'o Kerro auklėtiniai ir toliau laikė solidžia persvarą (66:50), tačiau per paskutiniąją minutę pralaimėjo 10:0 ir į ilgąją pertrauką keliavo tik su 6 taškų persvara (66:60).

Trečiąjį kėlinį abi komandos pradėjo, kaip užbaigė ir pastarąjį – du tritaškius pataikė Kemba Walkeris, prasiveržimą pridėjo J.Tatumas ir rezultats tapo lygus – 68:68. Nuo šio momento aikštelėje vyko atkakli kova iki pat rungtynių pabaigos.

Likus mažiau nei minutei iki paskutinės iki sirenos, rezultatas dar buvo lygus 111:111, tačiau tada iniciatyvos ėmėsi J.Tatumas, kuris prasiveržimu pelnė ypač svarbius taškus. Po jo tritaškį dar pataikė K.Walkeris (116:111) ir nors S.Curry dar sugebėjo atsakyti savuoju ir prisiartinti, taiklio J.Tatumo baudo uždarė rungtynes.

„Celtics“: Jasonas Tatumas 44 (10 atk. kam.), Kemba Walkeris 26 (8 atk. kam.), Marcusas Smartas 16 (9 atk. kam.), Jabaris Parkeris ir Paytonas Pritchardas po 11.

„Warriors“: Stephenas Curry 46 (11/19 trit.), Andrew Wigginsas 22, Kentas Bazemore'as 16, Jordanas Poole'as 12, Draymondas Greenas 5 (10 rez. perd.), Kevonas Looney ir Juanas Toscano-Andersonas po 4.

Kitose rungtynėse Deivido Sirvydžio atstovauja „Detroit Pistons“ JAV sostinėje 100:121 (27:27, 28:34, 25:32, 20:28) nepasipriešino „Washington Wizards“ krepšininkams.

Praėjusiose rungtynėse gavęs rekordiškai daug laiko, šiame susitikime 20-metis lietuvis ant parketo pasirodė tik 2 min. 30 sek., tačiau ir per jas sugebėjo pelnyti 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.) ir po sykį suklysti bei prasižengti.

„Wizards“ į priekį vedė ekipos lyderių tandemas. Bradley Bealas įmetė 37 taškus, Russelas Westbrookas surinko 15 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Tai buvo jau 25-aisis gynėjo trigubas dviženklis šiame sezone.

Svečiai priešinosi tik pirmąjąme kėlinyje po kurio rezultatas švieslentėje buvo lygus 27:27. Tačiau jau nuo antrojo kėlinio persvara tik augo.

Trečiajame po B.Bealo tritaškio ji pasiekė 86:69. Ketvirtajame kėlinyje Detroito krepšininkai neturėjo net už ko užsikabinti ir patyrė triuškinamą pralaimėjimą.

„Piston“ gretose rezultatyviausiai žaidė nuo suolo pakilę Frankas Jacksonas ir Isaiah Stewartas surinkę po 19 taškų.

„Wizards“: „Washington Wizards“ 37, Ishas Smithas 16, Robinas Lopezas ir Russelas Westbrookas po 15 (14 atk. kam., 11 rez. perd.), Aleksėjus Lenas 8, Rui Hachimura 6.

„Pistons“: Frankas Jacksonas ir Isaiah Stewartas (12 atk. kam.) po 19, Joshas Jacksonas 17, Jerami Grantas 14, Cory Josephas 8, Wayne'as Elingtonas 6.