Nukraujavęs „Juventus“ nutraukė trijų nesėkmių seriją – įveikė visiškai išsikvėpusią „Dzūkiją“

LKL čempionate šeštadienį Utenos „Juventus“ (21/13) krepšininkai savo arenoje priėmė žemyn smingančią Alytaus „Dzūkijos“ (10/23) ekipą ir iškovojo  pergalę 97:86 (24:20, 23:28, 26:17, 24:21).

Uteniškiai patyrė tris nesėkmes iš eilės.<br>G.Šiupario nuotr.
A.Jomantas neišgelbėjo alytiškių.<br>P.Mantauto nuotr.

May 1, 2021, 4:15 PM, atnaujinta May 1, 2021, 7:16 PM

Tad šį sezoną „Juventus“ ekipa laimėjo visus 4 tarpusavio komandų susitikimus.

Rungtynės prasidėjo itin aukštu tempu. Abi komandos keitėsi sėkmingais epizodais puolime, todėl nei viena ekipa didesnio pranašumo nesusikūrė.

„Juventus“ pirmąjį ketvirtį laimėjo vos 4 taškų skirtumu (24:20). Antrajame kėlinyje komandų rezultatyvumas nemažėjo, tačiau fantastiškas „Dzūkijos“ taiklumas leido laimėti kėlinį 5 taškų skirtumu ir į pertrauką komandos išėjo „Juventus“ atsiliekant 47:48.

Antroji rungtynių dalis sėkmingiau susiklostė uteniškiams. Ignas Vaitkus pelnė 6 taškus iš eilės ir užkūrė „Juventus“ puolimo mašiną, kuri pirmą kartą šios dienos rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą (67:57).

Vis tik taiklus Tado Rinkūno tolimas metimas kėlinio pabaigoje leido „Dzūkijai“ sušvelninti atsilikimą iki 8 taškų (73:65).

Ketvirto kėlinio pradžioje darbo ėmesi „Dzūkijos“ komandos kapitonas Artūras Jomantas. Jis pelnė 8 taškus iš eilės ir sumažino „Dzūkijos“ atsilikimą iki 2 taškų (75:73).

Į tai „Juventus“ atsakė spurtu 11:2 ir dar kartą įgijo dviženklį pranašumą (86:75).

Nikola Vasilevo auklėtiniams jėgų surengti dar vieną spurtą nepakako, o aikštės šeimininkai šventė pergalę  97:86.

Utenos ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Ignas Vaitkus. Gynėjas pelnė 21 tašką. Jam puikiai talkino Žygimantas Skučas, kuris pridėjo 18.

„Dzūkijos“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Vytenis Čižauskas ir Simas Jasaitis, pelnę po 16 taškų.

Šia pergale „Juventus“ nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją.

Rungtynių statistika

„Juventus“: Ignas Vaitkus 21, Žygimantas Skučas 18, Mindaugas Kupšas 12, Vaidas Čepukaitis 10.

„Dzūkija“: Vytenis Čižauskas ir Simas Jasaitis po 16, Artūras Jomantas 15 (7 atk. kam.), Martynas Zigmantavičius 10.

Abi komandos reguliariojo sezono pabaigoje turi svarbių užduočių: uteniškiai siekia pabėgti iš 4-osios vietos, kad pusfinalyje nereiktų kovoti su Kauno „Žalgiriu“. Tačiau tai padaryti bus sunku, nes į komandą įsisuko traumų epidemija.

„Juventus“ pastarąsias trejas rungtynes žaidė su lyderių ketverto ekipomis ir patys tris pralaimėjimus.

Tuo metu 9-ąją vietą užimanti „Dzūkija“ privalo laimėti, kad išlaikytų galimybes kabintis į aštuntuką.

Alytiškiai irgi pralaimėjo trejas pastarąsias rungtynes.