NBA naktis: „Celtics“ išgelbėjęs J. Tatumo rekordas ir sugrįžusio Karaliaus LeBrono netaiklus lemiamas metimas

NBA čempionate naktį iš penktadienio į šeštadienį įspūdingiausiai rungtyniavo Jaysonas Tatumas, o jo atstovaujama „Boston Celtics“ (34/30) komanda namuose po pratęsimo 143:140 (16:39, 32:38, 42:26, 38:25; 15:12) įveikė „San Antonio Spurs“ (31/31) krepšininkus.

J.Tatumas pelnė 60  taškų.<br> AFP/Scanpix nuotr.

May 1, 2021, 9:17 AM, atnaujinta May 1, 2021, 11:55 AM

Įspūdingai sužaidęs J.Tatumas padėjo „Celtics“ išsigelbėti iš beviltiškos padėties, nes po dviejų kėlinių šeimininkai atsiliko 48:77, o didžiausias skirtumas siekė net 32 taškus.

J.Tatumas nugalėtojams per 45 min. pelnė 60 taškų (15/30 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 15/17 baudų.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Puolėjas pakartojo „Celtics“ rezultatyvumo rekordą, kuris priklauso legendiniam Larry Birdui ir buvo pasiektas 1985 metais.

Bostono komanda po trijų kėlinių dar atsiliko 90:103, bet ketvirtojo kėlinio pabaigoje jau pirmavo ir „Spurs“ turėjo gelbėtis. Vis dėlto per pratęsimą šeimininkai pribaigė „Spurs“ ekipą.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 60 (15/30 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 15/17 baudų, 8 atk. kam.), Jaylenas Brownas 17 (1/12 dvitaškių), Aaronas Nesmithas 16.

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 30 (7/19 dvitaškių, 16/19 baudų, 14 rez. perd.), Dejounte Murray (8 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Lonnie Walkeris po 24, Rudy Gay 16.

Titulą ginantis „Los Angeles Lakers“ (36/27) klubas sulaukė traumą išsigydžiusio LeBrono Jameso, tačiau čempionai namuose netikėtai pralaimėjo kukliai „Sacramento Kings“ (26/37) ekipai 106:110 (23:30, 33:25, 32:23, 18:32).

„Lakers“ ekipą pražudė tragiškas paskutinis kėlinys, o išgelbėti galėjęs L.Jameso tritaškis metimas buvo netaiklus.

Karalius metė esant rezultatui 106:108, bet nepataikė, o svečiai dar sumetė baudas.

Po čiurnos traumos sugrįžęs L.Jamesas nebuvo tobulas – per 32 min. surinko 16 taškų (5/7 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 3/5 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet 5 sykius suklydo.

„Lakers“: Anthony Davisas 22 (8/15 dvitaškių, 11 atk. kam.), Andre Drummondas 17 (7 atk. kam.), LeBronas Jamesas 16, Benas McLemore'as 12.

„Kings“: Tyrese'as Haliburtonas 23 (10 rez. perd.), Richaunas Holmesas 22 (9 atk. kam.), Terence'as Davisas 15.