LKL rezultatyvumo rekordą pasiekęs „Juventus“ kabinasi į trečiąją vietą

Utenos „Juventus“ ekipa išsaugojo šansus iškovoti trečiąją vietą „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone. Žydrūno Urbono auklėtiniai išvykoje 112:94 (26:16, 33:35, 27:20, 26:23) įveikė „Šiaulius“, praradusius visas galimybes užkopti iki penktosios vietos.

„Juventus“ pasiekė LKL rezultatyvumo rekordą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
„Juventus“ pasiekė LKL rezultatyvumo rekordą.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 4, 2021, 8:04 PM, atnaujinta May 4, 2021, 8:29 PM

Po šios pergalės Utenos klubui, norint likti trečiam, dar reikės įveikti Prienų „CBet“ bei tikėtis, kad Panevėžio „Lietkabelis“ laimės ne daugiau kaip vieną iš likusių trijų mačų.

Į triumfą uteniškius atvedė rezultatyviausią karjeros mačą sužaidęs Ignas Vaitkus, pelnęs 25 taškus (23 naud. bal.) bei po krepšiais dominavęs Mindaugas Kupšas, jo sąskaitoje – 24 taškai, 8 atkovoti kamuoliai ir net 39 naudingumo balai.

112 taškai – šio sezono LKL įmestų taškų rekordas bei „Šiaulių“ praleistų taškų antirekordas.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo šeimininkai, tačiau neilgai trukus pirmavo jau uteniškiai (12:8), o paskutiniosiomis pirmojo ketvirčio sekundėmis jų persvara tapo dviženklė – 26:16.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis komandos keitėsi tolimais metimais, o galiausiai tai labiau į naudą išėjo Elvaro Fridrikssono į priekį tempiamiems šiauliečiams, priartėjusiems prie varžovų (51:54). Visgi Utenos krepšininkai kėlinio pabaigą sužaidė geriau – 59:51.

Po pertraukos geriau startavo svečiai, nepaisant taiklių tolimų Mindaugo Lukauskio salvių, įgiję 15-os taškų persvarą – 76:61. Su tokiu pačiu rezervu „Juventus“ pasitiko ir lemiamas dešimt mačo minučių – 86:71.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečiai greitai rinko taškus, tačiau patys nesugebėjo apsiginti – 85:101. Perlaužti mačo eigos šeimininkams jau nebepavyko. Utenos ekipa iš Šiaulių išsivežė pergalę 112:94.

„Šiauliai“: E. Fridrikssonas 29 (8/15 dvit., 4/8 trit., 7 rez. perd., 27 naud. bal.), M. Lukauskis 18 (5/8 trit.), Martynas Varnas ir Justas Furmanavičius po 10, Arminas Urbutis 9, Eimantas Stankevičius 6.

„Juventus“: I. Vaitkus 25 (3/5 trit., 23 naud. bal.), M. Kupšas 24 (10/12 dvit., 8 atk. kam., 39 naud. bal.), Žygimantas Skučas ir Gintautas Matulis po 13, Bryantas Crawfordas 12, Aurimas Urbonas 11 (6 rez. perd., 6 atk. kam., 19 naud. bal.), Vaidas Čepukaitis ir Vytautas Šulskis po 6.