„Lietkabelis“ su sirena pirmame ketvirtfinalio mače nužudė „Neptūną“: pergalę lėmė graiko metimas

Panevėžio „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ kelis praėjusius sezonus Lietuvos krepšinio lygos atkrintamosiose varžybose kovodavo dėl trečiosios vietos arba mesdavo iššūkį Kauno „Žalgiriui“ finale. Tačiau šiais metais viena iš šių dviejų komandų tarp keturių geriausiųjų nepateks. „Neptūnui“ pirmą kartą nuo 2012 metų nukritus į reguliariojo sezono lentelės apatinę pusę, Panevėžio ir Klaipėdos komandų dvikova startavo ketvirtfinalyje, o pirmoji akistata baigėsi „mirtinu“ metimu: beveik visą mačą atsilikęs „Lietkabelis“ po paskutinio Panagiotis Kalaitzakis metimo palaužė „Neptūną“ 94:93 (21:29, 24:24, 18:19, 31:21) ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

„Neptūno“ ir „Lietkabelio“ dvikova.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 13, 2021, 6:26 PM, atnaujinta May 13, 2021, 8:17 PM

Pasibaigus reguliariam sezonui „Lietkabelis“ buvo trečias, o „Neptūnas“ apsistojo šeštoje vietoje.

Nors „Lietkabelis“ turi namų aikštės persvarą, ketvirtadienį šeimininkais buvo „Neptūno“ žaidėjai.

Jie pirmavo du kėlinius: mačo pradžioje panevėžiečiai pirmavo 12:11, tačiau Klaipėdos ekipa spurtavo ir susikrovė dviženklę persvarą 29:19.

Antrame kėlinyje N.Čanako auklėtiniai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 32:35, bet „Neptūnas“ po dviejų ketvirčių pirmavo 53:45.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė: klaipėdiečiai diktavo sąlygas ir pirmavo 60:50.

Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą „Lietkabelis“ atsiliko 63:72, bet likus kovoti 5 min. atotrūkis aptirpo iki 75:78, o dar po kelių minučių iki 81:82.

Paskutinę minutę Deividas Gailius pelnė du taškus nuo baudų linijos ir padidino persvarą iki 89:86, o „Lietkabelis“ puolime prasižengė.

Likus 23 sek. klaipėdiečiai pirmavo 93:88, tačiau teisėjai įžvelgė nesportinę pražangą ir „Lietkabelis“ vėl sumažino skirtumą iki 92:93.

Lemiamu metu D.Gailius prametė abu baudos metimus ir persverti rezultatą šeimininkai turėjo vos 8 sek. ir tai paskutinę sekundę padarė Panagiotis Kalaitzakis, kurio du taškai nužudė svečius ir rezultatas tapo  94:93.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 19 (3/4 trit.), Gytis Masiulis (5 atk. kam.) ir Džordže Gagičius (5 atk. kam.) – po 16, Paulius Valinskas 14, Margiris Normantas 13 (5 rez. perd.).

„Neptūnas“: Deividas Gailius (5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Martynas Mažeika (5/8 trit.) – po 17, Žygimantas Janavičius 14 (11 rez. perd.), Džiugas Slavinskas ir Benas Griciūnas – po 11.

„Lietkabelis“ reguliariajame sezone laimėjo 3 iš 4 tarpusavio rungtynių. Panevėžio komanda nugalėjo triskart iš eilės: 87:82 (namie), 90:80 (svečiuose) ir 82:77 (namie), bet paskutines rungtynes „Neptūnas“ laimėjo savo aikštėje 83:73.

„Lietkabelis“ žaidžia LKL 28-ąjį sezoną ir 15-ąjį kartą pateko į atkrintamąsias varžybas (pernai jos nebuvo surengtos dėl pandemijos). Panevėžio komanda laimėjo tik tris iš 14 praėjusių ketvirtfinalio serijų (2017, 2018 ir 2019 m.). Nebaigtą praėjusį sezoną „Lietkabelis“ užėmė 3 vietą.

Visose trijose laimėtose ketvirtfinalio serijose „Lietkabelis“ turėjo aikštės pranašumą, visose 11 pralaimėtų – neturėjo.

„Neptūnas“ žaidžia LKL 28-ąjį sezoną ir 23-iąjį kartą pateko į atkrintamąsias varžybas (jose nežaidė tik 1994, 1995, 1998 ir 2004 m.). Klaipėdos komanda laimėjo 9 iš 22 praėjusių ketvirtfinalio serijų (tarp jų – visas septynias nuo 2013 m.). Nebaigtą praėjusį sezoną „Neptūnas“ užėmė 4 vietą.

Gyvai: G. Landsbergio ir Europos Tarybos generalinės sekretorės komentarai