Aiški pirmoji pusfinalio pora: atkakliose rungtynėse „Juventus“ palaužė „CBet“

Šeštadienį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) Prienų „CBet“ savo namų arenoje 87:80 (21:23, 22:20, 27:20, 17:17) turėjo pripažinti Utenos „Juventus“ krepšininkų pranašumą ir užleisti jiems kelią į LKL pusfinalį.

„Juventus“ žengė į LKL pusfinalį.<br>G.Šiupario nuotr.

May 15, 2021, 5:21 PM, atnaujinta May 15, 2021, 7:44 PM

Pirmuose dviejuose kėliniuose vyko atkakli kova. Šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir po pirmųjų 8 minučių pirmavo 16:8. Tiesa svečiams taškus rinko Vaidas Čepukaitis, todėl „Juventus“ sugebėjo sumažinti persvarą – 23:21. Tik antrojo ketvirčio pabaigoje Martyno Paliukėno metimas išlygino rezultatą (43:43).

Po ilgosios pertraukos į priekį „Juventus“ vedė Vytautas Šulskis ir Bryantas Crawfordas ir kėlinio pabaigoje spurtavę uteniškiai jau išsiveržė 70:63.

Ketivrtajame kėlinyje Prienų komanda po Egidijaus Dimšos taškų išlaikė intrigą, bet tritaškiu atsakė B.Crawfordas (78:71). Visgi po Justino Jogmino taškų „CBet“ vėl priartėjo (78:81)

Per likusį laiką strigo abiejų komandų atakos. Pagaliau G.Matulis pataikė vieną iš dviejų baudų (83:78). Prienų klubui liko 29 sek., tačiau B.Crawfordas įtvirtino „Juventus“ pergalę.

Prienų ekipai nepadėjo Emmanuelis Lecomte’as, o Utenos komandoje nežaidė Ignas Vaitkus ir Martynas Gecevičius.

Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse pergalę irgi šventė Žydrūno Urbono auklėtiniai, kurie Utenoje prieš Prieniškius laimėjo 86:72, todėl žengė į LKL pusfinalį.

Kitame etape jų laukia Lietuvos čempionė Kauno „Žalgrio“ komanda.

Reguliariame sezone „Juventus“ užėmė 4 vietą – 23 pergalės, o prieniškiai buvo penkti su 14 laimėjimų.

Utenos ekipa reguliariajame sezone laimėjo visas 4 tarpusavio rungtynes: 89:84 (po pratęsimo, namie), 105:91 (svečiuose), 94:91 (namie) ir 108:94 (svečiuose).

Utenos ir Prienų komandos atkrintamosiose varžybose susitiko tris kartus. 2011 m. Prienai laimėjo mačą dėl trečiosios vietos 3:0, 2014 m. prieniškiai laimėjo ketvirtfinalyje 2:0, 2016 m. „Juventus“ laimėjo ketvirtfinalyje 3:2 (tą kartą aikštės pranašumą turėjo Prienai).

„CBet“: Mindaugas Sušinskas 17, Einaras Tubutis 12 (10 atk. kam.), Simas Jarumbauskas 11, Martynas Pacevičius 9, Dominykas Domarkas 8.

„Juventus“: Vytautas Šulskis 22, Bryantas Crawfordas 21, Vaidas Čepukaitis 12 (7 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 11, Martynas Paliukėnas ir Žygimantas Skučas (13 atk. akm.) – po 7.