NBA naktis: be J. Valančiūno ir kitų lyderių pergalę pasiekusi „Grizzlies“ ir vietą atkrintamosiose užtikrinęs L. Dončičiaus trigubas dublis

NBA lygoje naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo sužaistos aštuonios rungtynės. Be Jono Valančiūno žaidusi „Memphis Grizzlies“ (38/33) namie 107:106 (29:25, 24:32, 26:19, 28:30) palaužė „Sacramento Kings“ (31/40) krepšininkus.

L.Dončičiaus trigubas dublis nukalė garantuotą vietą atkrintamosiose.<br>USA TODAY Sports.

May 15, 2021, 8:08 AM

Jonas Valančiūnas dėl nugaros skausmų buvo įtrauktas į traumuotų žaidėjų sąrašą ir praleido rungtynes.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė rezultatyviausias šio sezonos rungtynes sužaidęs Justise'as Winslow. Jis surinko 25 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Svečių ekipoje labiausiai išsiskyrė Louisas Kingas pelnęs 27 taškus, atkovojęs 9 kamuolius atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir perėmęs 3 varžovų kamuolius.

Nors ir žaidė be visų ekipos lyderių, „Grizzlies“ vis tiek pavyko geriau pradėti susitikimą. Po taiklaus J.Winslow tritaškio šeimininkai jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 23:13.

Tačiau antrajame kėlinyje Sakramento ekipai pavyko ne tik prisivyti varžovus, bet ir perlaužti rungtynes. Po rezultatyvaus L.Kingo prasiveržimo jie persvėrė rezultatą (43:42), o po Jahmi'uso Ramsey tritaškio jau turėjo 7 taškų pranašumą (49:42).

„Kings“ persvarą sugebėjo išlaikyti beveik visą trečiąjį kėlinį, tačiau taiklus Johno Koncharo tritaškio sugebėjo persverti rezultatą (75:74) ir žengtį į paskutinįjį ketvirtį ir vėl pirmaudami.

Ketvirtajame kėlinyje vyko atkakli kova, tačiau per paskutiniąją minutę patikimiau sužaidė šeimininkai, kurie ir džiaugėsi pergale.

„Grizzlies“: Justise'as Winslow 25 (13 atk. kam.), Xavieras Tillmanas (10 atk. kam.) ir Killianas Tillie po 16, Johnas Koncharas 15.

„Kings“: Louisas Kingas 27 (9 atk. kam.), Damianas Jonesas 17 (11 atk. kam.), Justinas Jamesas 16, Chimezie Metu 15.

Kitose rungtynėse slovėno Lukos Dončičiaus atstovaujama „Dallas Mavericks“ (42/29) namie 114:110 (31:26, 35:26, 26:31, 22:27) palaužė „Toronto Raptors“ (27/44) ir užsitikrino vietą atkrintamosiose.

Pergalę ir jau garantuotą žaidimą atkrintamosiose nukalė L.Dončičiaus trigubas dublis. 22-ejų krepšininkas per 34 min. surinko 21 tašką, 11 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 10 kamuolių.

Tai buvo jau 11 L.Dončičiaus trigubas dublis šiame sezone.

Teksaso valstijos komanda pirmavo beveik visose rungtynėse, o antrajame kėlinyje buvo išsiveržusi net 15 taškų skirtumu (61:44).

Tiesa šios persvaros iki pabaigos aikštelės šeimininkams išlaikyti nepavyko.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš Kanados pradėjo vytis varžovus ir po taiklaus Malachi Flynno prasiveržimo likus vos 5 sek. iki mačo pabaigos ekipas skyrė vos 2 taškai (110:112). Visgi pražangą išprovokavęs Joshas Richardsonas patikimai sumetė baudas ir „Mavericks“ galėjo džiaugti pergale.

„Mavericks“: Kristaps Porzingis 21 (10 atk. kam.), Lukas Dončičius 20 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 17, Joshas Richardsonas 10.

„Raptors“: Jalenas Harrisas 31, Malachi Flynnas 26, Stanley Johnsonas 15 (10 atk. kam.), Khemas Birchas ir Aaronas Baynesas po 13.