Dviejų pratęsimų maratonas Denveryje: 12 tritaškių pataikęs Damianas Lillardas neištempė „Blazers“ ekipos

NBA čempionate naktį iš antradienio į trečiadienį sužaistos ilgiausios šio sezono aktkrintamųjų varžybų rungtynės: Vakarų konferencijos ketvirtfinalio penktajame mače „Denver Nuggets“ namuose po dviejų pratęsimų 147:140 (38:25, 27:37, 27:32, 29:27; 14:14, 12:5) nugalėjo „Portland Trail Blazers“ komandą.

D.Lillardas gerino rekordus.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

2021-06-02 08:04, atnaujinta 2021-06-02 08:57

Serijoje iki keturių pergalių „Nuggets“ pirmauja 3:2, o šeštasis mačas vyks ketvirtadienį Portlande.

„Blazers“ pralaimėjo, nors jų lyderis Damianas Lillardas aikštėje gerino rerkordus: jis per 51 min. surinko 55 taškus (5/7 dvitaškių, 12/17 tritaškių, 9/10 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

D.Lillardas pagerino ir asmeninį, ir klubo rezultatyvumo rekordą atkrintamosiose varžybose.

Jis taip pat pasiekė naują NBA atkrintamųjų varžybų rekordą, pataikęs 12 tritaškių.

Iki šiol rekordas priklausė Klay Thompsonui, įmetusiam 11 tritaškių.

„Nuggets“ paleido pergalę ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai likus 20 sek. pirmavo 119:115. Tada likus 3,7 sek. rezultatą tritaškiu išlygino D.Lillardas – 121:121.

Situacija beveik pasikartojo pirmojo pratęsimo pabaigoje, kai D.Lillardas per paskutines 23 sek. pataikė du tritaškius, o po antrojo likus žaisti 6,4 sek. rezultatas tapo 135:135.

Tačiau antrajame pratęsime „Nuggets“ jau neleido snaiperiui kurti stebuklų ir šventė pergalę 147:140.

Denverio komandą į pergalę vedė serbas Nikola Jokičius, kuris per 46 min. pelnė 38 taškus (11/22 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 7/8 baudų), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 38 (11/22 dvitaškių, 3/9 tritaškių, 7/8 baudų, 11 atk. kam., 9 rez. perd.), Monte Morrisas 28, Michaelas Porteris 26 (12 atk. kam.), Austinas Riversas 18

„Blazers“: Damianas Lillardas 55 (5/7 dvitaškių, 12/17 tritaškių, 9/10 baudų, 6 atk. kam., 10 rez. perd.), Robertas Covingtonas 19 (11 atk. kam.), C.J.McCollumas 18 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Normanas Powellas ir Jusufas Nurkičius (11 atk. kam.) po 13.