L. Dončičius surengė dar vieną spektaklį, tačiau lemiamoje dvikovoje pergalę šventė „Clippers“

Vėlyvą sekmadienio vakarą vykusiose NBA atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo septintose serijos rungtynėse pergalę šventė ir savo žygį link čempionų titulo pratęsė „Los Angeles Clippers“ ekipa.

K.Leonardas ir L.Dončičius.<br>USAToday/Scanpix nuotr.

Jun 7, 2021, 7:10 AM

Los Andželo klubas namuose 126:111 (35:38, 24:35, 23:30, 26:26) pranoko Slovėnijos krepšinio talento Luka Dončičiaus į priekį vedamą „Dallas Mavericks“ klubą ir serijoje iki keturių pergalių triumfavo – 4:3.

Visas pastangas dėjusio L.Dončičiaus įspūdingo pasirodymo išgelbėti „Mavericks“ sezonui neužteko. 22-ejų slovėnas per 45 ant parketo praleistas minutes įmetė 46 taškus (12/19 dvit., 5/11 trit., 7/11 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų.

Pirmoje akistatos pusėje vyko atkakli kova. Praktiškai visą laiką priekyje buvo aikštelės šeimininkai, tačiau Dalaso klubo krepšininkai toli savo varžovų į priekį nepaleido. Į ilgąją pertrauką komandos išėjo švieslentei rodant 70:62 „Clippers“ naudai.

Antroje dvikovos pusėje kiek sėkmingiau startavo „Mavericks“, kuriai per keletą minučių pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą (81:76), tačiau tada sekė galinga „Clippers“ atkarpa, kurios dėka aikštelės šeimininkai po trijų kėlinių turėjo 15 taškų persvarą – 100:85.

Ketvirtajame ketvirtyje Los Andželo klubas padidino savo pranašumą iki 19 taškų – 106:87. Į lemiamą šturmą kopti bandžiusiai „Mavericks“ pavyko sumažinti turimą deficitą (107:114), tačiau „Clippers“ pavyko atstatyti dviženklę persvarą ir švęsti pergalę lemiamose serijos rungtynėse.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai sužaidė Kawhi Leonardas, kuris per 42 ant parketo praleistas minutes įmetė 28 taškus (9/12 dvit., 1/3 trit., 7/7 baud. metim.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Kitame atkrintamųjų varžybų etape „Clippers“ susigrums su Joną Valančiūną ir „Memphis Grizzlies“ pirmajame etape įveikusiais „Utah Jazz“ krepšininkais.

„Clippers“: Kawhi Leonardas 28, Marcusas Morrisas 23, Paulas George'as 22, Reggie Jacksonas 15, Terance'as Mannas 13.

„Mavericks“: Luka Dončičius 46, Dorianas Finney-Smithas 18, Kristaps Porzingis 16, Bobanas Marjanovičius 14.