Panevėžys spindi bronza: „Lietkabelis“ LKL mažąjį finalą užbaigė saldžiu niuksu emocijų nevaldžiusiam „Juventus“

Nors Kauno „Žalgiris“ dar savaitgalį džiaugėsi iškovotu dar vienu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trofėjumi, sezono užsklanda nusileido tik penktadienį. Būtent Panevėžio „Cido“ arenoje žūtbūtinėje dvikovoje sprendėsi, kam atiteks bronzos medaliais.

Panevėžio „Lietkabelis“ namuose nesulaukė rimto pasipriešinimo ir iškovojo bronzą.<br> G.Šiupario nuotr.
„Lietkabelio“ ir „Juventus“ pirmoji LKL mažojo finalo kova.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jun 11, 2021, 6:47 PM, atnaujinta Jun 12, 2021, 7:35 AM

Juos iškovojo šįkart jokių intrigų sukurti neleidę ir nuo pat pradžių pirmavę Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie 84:63 (22:17, 20:13, 18:14, 24:19) nugalėjo Utenos „Juventus“ komandą, kuriai rungtynės klostėsi tiesiog tragiškai.

Pastaroji ketvirtosiose mažojo finalo serijos rungtynėse sukūrė neįtikėtiną intrigą ir net praradę išvarytą trenerį Žydrūną Urboną iškovojo pergalę 83:79.

Tačiau šįkart „Juventus“ komandai nepavyko atrasti daugiau jėgų, o ekipa dar ir vertėsi be traumą patyrusio itin svarbaus legionieriaus Bryanto Crawfordo.

Penktadienį „Lietkabelis“ išsiveržė nuo pat pirmųjų minučių ir pirmąjį ketvirtį laimėjo 22:17. Į didžiąją pertrauką šeimininkai išėjo turėdami dviženklį pranašumą – 42:30. Trečiajame kėlinyje šeimininkai išlaikė apsukas, o netrukus „Juventus“ patyrė neįtikėtinai skaudų smūgį.

Trečiajame kėlinyje Žygimantas Skučas nevaldė emocijų – iš pradžių užsidirbo techninę pražangą, o įpusėjus ketvirčiui „Juventus“ lyderis buvo priverstas palikti aikštę. Iki tol daugiausia žaidęs ir rezultatyviausias „Juventus“ krepšininkas buvo nubaustas nesportine pražanga. Jam sezonas baigėsi su 13 taškų kraityje ir dar piktesne veido išraiška. „Juventus“ tuo metu jau atsilikinėjo 34:46.

Mažojo finalo žūtbūtinės rungtynės jau trečiojo kėlinio pabaigoje ėmė atrodyti neįtikėtinai liūdnai. Ketvirtojo kėlinio nesulaukęs V.Šulskis užsidirbo penktąją pražangą ir „Juventus“ neteko dar vieno žaidėjo.

Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu. „Lietkabelio“ krepšininkų veiduose šypsenos po taiklių metimų atsirado dar neįpusėjus kėliniui.

„Lietkabelį“ į priekį vedė po 19 taškų pelnę M.Normantas ir P.Valinskas. Pirmasis surinko 17 naudingumo balų, o antrasis – 15.

„Juventus“ komandoje rezultatyviausias buvo M.Kupšas, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 9 kamuolius ir surinkęs 20 naudingumo balų. Antrasis pagal rezultatyvumą liko Ž.Skučas, kuris per 23 minutes pelnė 13 taškų bei surinko 10 naudingumo balų. Daugiau krepšininkų dviženklio taškų skaičiaus nesurinko.

Pirmąją „Lietkabelio“ ir „Juventus“ akistatą Panevėžyje 87:74 laimėjo „Lietkabelis“, antrajame mače Utenoje pergalę 85:74 šventė „Juventus“, trečioji serijos akistata palankesnė buvo namuose rungtyniavusiam „Lietkabeliui“ – 112:82, tačiau ketvirtajame serijos mūšyje „Juventus“ atgijo dar kartą – uteniškiai namuose 83:79 palaužė savo varžovus ir išplėšė lemiamas penktąsias serijos rungtynes.

Nuotaikos prieš dvikovą

Vienas iš „Juventus“ lyderių Vytautas Šulskis prieš lemiamą mačą akcentavo tai, kad Utenos komanda nebeturi ko prarasti, į varžovų tvirtovę važiuoja kautis iki paskutinio švilpuko, tačiau pabrėžė ir įžaidėjo Bryanto Crawfordo traumą.

„Nuotaikos dvejopos. Labai džiaugiamės, kad laimėjome, rungtynės buvo tikrai įspūdingos. Emocinis užtaisas yra aukštame lygyje. Kita vertus, vis dar neaišku, kokia yra Bryanto Crawfordo būklė, nežinome, ar jis galės žaisti. O tai labai svarbus mūsų žaidėjas. Bet kokiu atveju, į Panevėžį mes važiuosime va bank – eisime ir kausimės, nėra kur dėtis“, – šyptelėjo V.Šulskis.

Taip pat „Juventus“ senbuvis drąsiai pavadino Panevėžio ekipą šios poros ir būsimų rungtynių favoritais, tačiau išskyrė ir tai, kad pralaimėjimas šioje serijoje nereikštų didelio liūdesio.

„Lietkabelis“ vis dar yra poros favoritas. Niekam nėra paslaptis, kad tai gerai namuose žaidžianti komanda, pas juos iškovoti pergalę tikrai niekam nebūna lengva. Man nėra sunku pasakyti, kad varžovas – favoritas. Mes turime savo užduotis, važiuosime į Panevėžį jų realizuoti.

Sezono metu, kai visi buvome sveiki, apetitas buvo užkilęs iki maksimumo. Visi kalbėjome, kad būtinai reikia medalių. Bet visi žinome, kad mus išretino traumos. Taigi, net jei ir liksime be medalių, tai nebūtų didelis smūgis. Eisime, kausime iki paskutinio švilpuko. To nori mūsų sirgaliai, to nori mūsų valdžia“, – kalbėjo V.Šulskis.

Savo ruožtu „Lietkabelio“ gynėjas Paulius Valinskas atsigręžė į paskutinį mačą Utenoje ir pabrėžė, kad taip komanda rungtyniauti tiesiog negali.

„Paskutinėje dvikovoje visiems puikiai parodėme, kaip negalima pradėti rungtynių. Turi būti žymiai labiau susitelkęs, susikaupęs. Tokios rungtynės turėjo patikti žiūrovams, bet dabar labai sunku pasakyti, kuri komanda geriau jaučiasi.

Dabar jau nebėra kur trauktis – vienaip ar kitaip, tai yra paskutinės sezono rungtynės. Jokių negatyvių nuotaikų negali būti, turime parodyti geriausią savo žaidimą“, – sakė P.Valinskas.

Kalbėdamas apie jau prabėgusį sezoną, „Lietkabelio“ talentas bedė pirštu į bronzos medalius. Pasak krepšininko, jei bronza neliks Panevėžyje, situaciją būtų galima pavadinti vienu žodžiu – fiasko.

„Jeigu sezonas bus bronzinis, jį bus galima vertinti tikrai neblogai. Iškovojome KMT turnyro sidabrą, lygos atkrintamosiose irgi buvome ten, kur norėjome būti – patekome į pusfinalį ir nežaidėme su „Žalgiriu“. Aišku, akivaizdu, kad serija su „Rytu“ atrodė labai niūriai, bet kol kas visi tikslai yra beveik įgyvendinti. Jei liksime be bronzos – mums tai fiasko“, – sakė P.Valinskas.