„Nuggets“ seriją pralaimėjo „sausai“, geriausias sezono NBA žaidėjas N. Jokičius už nesuprantamą elgesį – išvarytas

Prireikė 11 metų, kad „Phoenix Suns“ ekipa ir vėl galėtu džiaugtis žaisdama Vakarų konferencijos finale. Chriso Paulo vedamas klubas sekmadienį nugalėjo „Denver Nuggets“ komandą 125:118 (28:22, 35:33, 33:28, 29:35) ir „uždarė“ nugalėtojų klausimą sausu rezultatu 4:0.

Nikola Jokičius buvo išvarytas už grubią pražangą.<br> AFP/Scanix.com nuotr.

Jun 14, 2021, 7:26 AM

Konferencijos finale Arizonos klubas susikaus su „Utah Jazz“ ir „Los Angeles Clippers“ pusfinalio serijos laimėtoju, o kol kas vienu žingsniu – 2:1 – priekyje yra „Jazz“.

Veteranu vadinamas 36-erių Chrisas Paulas nugalėtojams per 40 minučių pelnė 37 taškus (14/19 dvit., 9/9 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 3 ir perėmė 2 kamuolius, Devinas Bookeris pridėjo 34 taškus.

Išvarymu baigėsi naudingiausio lygos žaidėjo Nikola Jokičiaus paskutinis sezono pasirodymas. Likus žaisti trečiame kėlinyje apie 4 minutes N.Jokičiuspo netaiklaus metimo esant rezultatui 76:83 pribėgo prieš Camerono Payne'o, užsimojo ir trenkė varžovui per veidą, nors lietė ir kamuolį.

„Nenorėjau nieko sutraumuoti ar specialiai trenkti jam į galvą. Planavau tik „kietai“ prasižengti“, – tikino N.Jokičius. Po šios baudos tarp ekipų žaidėjų įvyko nedidelis susistumdymas.

N.Jokičiui teisėjai po momento peržiūros skyrė antro lygio techninę pražangą ir serbui liepta palikti aikštę.

„Nuggets“ strategas Michaelas Malone'as tikino, kad yra sumišęs dėl tokio arbitrų sprendimo.

„Aš peržiūrėjau epizodo pakartojimą per vieno iš asistento kompiuterį ir maniau, kad tai bus paprasčiausiai nesportinė pražanga. Tikrai ne išvarymas“, – kalbėjo M. Malone'as.

Į akis serbui šokusiam D.Bookeriui buvo skirta techninė pražanga. Per 28 minutes „Nuggets“ žvaigždė N.Jokičius buvo spėjęs pelnyti 22 taškus ir atkovoti 11 kamuolių.

Ketvirtame kėlinyje Denveris buvo sumažinęs atsilikimą iki 103:109, tačiau Fyniksas, vedamas 7 taškus iš eilės pelniusio Ch.Paulo, ir vėl padidino skirtumą iki 118:107 ir pergalės neatidavė,

„Suns“ tai buvo rekordinė septintoji iš eilės pergalė atkrintamosiose dvikovose.

„Nuggets“: W.Bartonas 25, N.Jokičius 22 (11 atk. kam.), M.Porteris 20, M.Morrisas 19, F.Campazzo 14.

„Suns“: Ch.Paulas 37, D.Bookeris 34 (11 atk. kam.), M.Bridgesas 14, D.Aytonas 12

„Lietuva tiesiogiai“: kaip alkoholio, tabako vartotojai stiprintų gynybą?