L. Dončičiaus šou: olimpiniame debiute kėsinosi į visų laikų olimpiados rezultatyvumo rekordą Surinko 49 naudingumo balus

Pirmadienį olimpinėse žaidynėse debiutavo Luka Dončičius ir jo į priekį vedama Slovėnijos rinktinė. Olimpinio atrankos turnyro Kaune nugalėtoja pergalingai startavo ir Tokijo olimpiadoje.

Luka Dončičius įspūdingai debiutavo olimpinėse žaidynėse.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Luka Dončičius įspūdingai debiutavo olimpinėse žaidynėse.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 26, 2021, 9:32 AM, atnaujinta Jul 26, 2021, 10:11 AM

Slovėnai C grupės dvikovoje 118:100 (32:24, 30:18, 26:24, 30:34) nugalėjo Argentinos krepšininkus.

Nugalėtojų gretose nesulaikomai žaidė L.Dončičius.

22-ejų 201 cm ūgio krepšininkas įmetė 48 taškus (12/15 dvit., 6/14 trit., 6/7 baud. metim.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 49 naudingumo balus

Vien per pirmąją rungtynių dalį slovėno sąskaitoje buvo net 31 taškas.

Slovėnai į taškų lenktynes varžovus įvėlė nuo pirmųjų dvikovos minučių. Tris tolimus metimus iš eilės pataikęs L.Dončičius padėjo atitrūkti Slovėnijos rinktinei – 21:13.

Slovėniškas tritaškių uraganas tęsėsi ir toliau – po taiklus Jaka Blažičius šūvio Slovėnijos rinktinė į antrąjį ketvirtį išėjo pirmaudama 32:24.

Antrajame ketvirtyje slovėnai įjungė dar aukštesnę pavarą ir ėmė tolti nuo savo varžovų. Kėlinio pabaigoje šešis taškus paeiliui pridėjęs L.Dončičius sukrovė savo komandai 22 taškų pranašumą – 62:40.

„Dallas Mavericks“ žvaigždės sąskaitoje po dviejų kėlinių buvo lygiai pusę Slovėnijos rinktinės taškų.

Po pertraukos slovėnų krepšinio perlas sumažino savo apsukas, tačiau Slovėnijai pavyko išlaikyti triuškinantį pranašumą ir po trijų kėlinių pirmauti 88:66.

Ketvirtajame kėlinyje slovėnai ir toliau kontroliavo žaidimą abiejose aikštės pusėse ir iškovojo užtikrintą pergalę.

L.Dončičiui šioje dvikovoje pritrūko vos 7 taškų iki visų laikų olimpiados rezultatyvumo rekordo Olimpinių žaidynių rezultatyvumo rekordas priklauso brazilui Oscarui Schmidtui. 1988-ųjų Seulo olimpinėse žaidynėse per vienerias rungtynes jis buvo įmetęs 55 taškus.

Kitose C grupės rungtynėse Slovėnija susigrums su Japonijos krepšininkais, o Argentinos lauks akistata su Ispanijos rinktine.

Slovėnija: Luka Dončičius 48, Klemenas Prepeličius 22, Vlatko Čančaras 12.

Argentina: Luisas Scola 23, Facundo Campazzo 21, Gabrielis Deckas 17.

„Lietuva tiesiogiai“: prezidentiniai debatai ar parodija?