Kelialapį į ketvirtfinalį Ispanijai nukalęs Ricky Rubio nustūmė Argentiną prie fiasko linijos

Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyro C grupėje keliai suvedė 2019 metų planetos pirmenybių finalininkus – Ispaniją ir Argentiną. Vienai iš rinkinių tai buvo beveik išgyvenimo mūšis: argentiniečiai nusileido Slovėnijai ir pralaimėti grupėje beveik neturėjo teisės. Tačiau pasaulio čempionai ispanai susitvarkė su Pietų Amerikos ekipa 81:71 (20:25, 20:9, 21:19, 20:18) ir išsikovojo kelialapį į ketvirtfinalį.

Ricky Rubio buvo geriausias mače su Argentina – pelnė 26 taškus.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jul 29, 2021, 4:56 PM, atnaujinta Jul 29, 2021, 5:01 PM

Tuo tarpu argentiniečiai į šį etapą bandys prasibrauti įveikdami triuškinančiu rezultatu Japoniją. Į ketvirtfinalį patenka po dvi geriausias A, B ir C grupės komandas bei sėkmingiausiai pasirodžiusios dvi trečiąsias vietas laimėjusios ekipos. Ketvirtfinalio poros neaiškios, nes bus traukiami burtai.

Argentina ketvirtadienį sėkmingai pradėjo mačą – 12:3. Tačiau argentiniečiai neįvertino varžovų įžaidėjo Ricky Rubio, kuris trimis tritaškiai tempė savo ekipą ir pirmame kėlinyje persvėrė rezultatą 16:15.

Vis dėlto Argentina vėl susigrąžino iniciatyvą ir kėlinį baigė sėkmingiau ir pirmavo 25:20. Antrajame ketvirtyje Sergio Scariolo kariauna 5 minutę jau pirmavo – 31:29, o galinga gynyba lėmė tai, kad argentiniečiai per 10 minučių pelnė vos 9 taškus, o pasaulio čempionai ispanai ilsėtis išėjo pirmaudami 40:34.

Po poilsio Ispanija ir toliau dominavo, o po Pau Gasolio taškų ir pataikytos baudos bei R.Rubio šou pirmavo net 61:47.

Argentiniečiai žūtbūt norėjo perimti iniciatyvą, tačiau laikėsi 10-12 taškų skirtumas. Paskutinio kėlinio 2 min. rezultatas buvo 65:56 ispanų naudai, tačiau po trijų minučių atotrūkis tik padidėjo 72:56.

Nuo to laiko ispanai ramiai laukė mačo pabaigos, neleisdami oponentams sukurti intrigos.

Ispanija: Ricky Rubio 26 (5/6 tritaškiai, 5 kl.), Sergio Llullas 10 (1/5 tritaškiai), Pau Gasolis (8 atk. kam.) ir Victoras Claveras po 9.

Argentina: Nicolasas Laprovittola 27 (5/9 tritaškiai, 6 kl.), Luisas Scola 13, Facundo Campazzo 10 (1/6 tritaškiai, 5 praž.).

Ispanai olimpinį krepšinio turnyrą pradėjo pergale prieš japonus 88:77, o argentiniečiai neturėjo šansų prieš slovėnus – 100:118. Antrame ture slovėnai sudaužė japonus 116:81 ir taip pat garantavo sau vietą ketvirtfinalyje.

Trečiame ture dėl pirmosios vietos susigrums Ispanija ir Slovėnija, o pirmosios pergalės, kuri galėtų suteikti galimybę varžytis ketvirtfinalyje, argentiniečiai sieks akistatoje prieš japonus.