Aštuoniolikmetės lietuvės kovas FIBA Challenger turnyre baigė pergale prieš čekes

Viliaus Stanišausko treniruojama Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinė pergale užbaigė FIBA Challenger turnyrą – rezultatu 73:50 (19:9, 18:20, 17:14, 19:7) lietuvės sutriuškino bendraamžes iš Čekijos.

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė baigė varžybas.<br>FIBA com. nuotr.

2021-08-01 21:00

Per 5 sužaistus mačus Lietuvos merginos iškovojo 4 pergales ir patyrė 1 pralaimėjimą prieš turnyre nesėkmės nepatyrusias serbes.

Lietuvių gretose rezultatyvumu išsiskyrė Gerda Raulušaitytė, pelniusi 14 taškų, Neda Pliatkutė pridėjo 13 taškų ir 8 atkovotus kamuolius, Rusnė Augustinaitė surinko 12 taškų. Justės Jocytės sąskaitoje 4 taškai, 6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai.

Rungtynes sėkmingiau pradėjusios lietuvės įpusėjus pirmajam kėliniui turėjo 4 taškų persvarą (8:4), o iki ketvirčio pabaigos ji pasiekė ir dviženklę ribą (19:9).

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos aštuoniolikmetės dar labiau nutolo (27:11), tačiau iki ilgosios pertraukos čekės kiek sumažino skirtumą tarp komandų (37:29).

Visą trečiąjį ketvirtį skirtumas tarp komandų buvo panašus (45:35), o prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė 11 taškų (54:43).

Visgi, prasidėjus paskutiniosioms 10 minučių rungtynėse lietuvės nusprendė išspręsti mačo nugalėtojų klausimą – Lietuvos aštuoniolikmetės greitai padidino persvarą iki 20 taškų (63:43) ir galiausiai šventė pergalę prieš čekes rezultatu 73:50.

Vakar (liepos 31 d.) lietuvės nugalėjo turkes (75:71), liepos 29 d. Lietuvos aštuoniolikmetės 71:65 įveikė bendraamžes iš Turkijos, liepos 28 d. rezultatu 58:52 nusileido serbėms, o pirmąją turnyro dieną (liepos 27 d.) užtikrintai įveikė aires (86:47).

Aštuoniolikmečių merginų rinktinei vadovauja Vilius Stanišauskas, jam talkina treneriai Simas Juraitis ir Gytis Krugelevičius, atletinio rengimo treneris Edvinas Goris ir kineziterapeutė Julija Monkevičienė.

FIBA Challenger turnyras, tapęs neoficialiu Europos čempionatu, šiemet pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. Penkiuose skirtinguose miestuose vykusiuose turnyruose rungėsi 28 komandos.

Lietuvos krepšininkės rungtyniavo Klatovų mieste (Čekija), turnyras taip pat vyko Andoros (Andora), Herakliono (Graikija), Rygos (Latvija) ir Sofijos (Bulgarija) miestuose.