Tokijo olimpiniame turnyre į pusfinalį žengė ir Argentiną sutrypusi Australija: mes iššūkį amerikiečiams

Tokijo olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre antradienį ketvirtosiose ketvirtfinalio rungtynėse Australijos rinktinė 97:59 (18:22, 21:11, 21:15, 37:11) sutriuškino Argentinos komandą ir užpildė pusfinalio dalyvių ketvertą, į kurį kiek anksčiau taip pat pateko Slovėnija, Prancūzija ir JAV.

Australijos rinktinę į priekį vedė P.Millsas.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 L.Scola jautriai atsisveikino.<br> AFP/Scanpix nuotr.

2021-08-03 16:37, atnaujinta 2021-08-03 18:26

Visos ekipos, išskyrus pirmajame mače suklupusius amerikiečius, Japonijoje laimėjo po 4 rungtynes.

Pusfinalyje australai kovos su amerikiečiais.

Australijos krepšininkai mačo pradžioje atsiliko 3:7, 8:15 ir pralaimėjo pirmąjį kėllinį 18:22.

Antrajame kėlinyje po spurto 8:0 australai ėmė pirmauti 29:24 ir 37:28 ir išėjo ilsėtis pirmaudami 39:33.

Trečiajame kėlinyje skirtumas buvo tapęs dviženklis (47:37, 51:40), tačiau argentiniečiai dar nekėlė baltos vėliavos – 54:48 likus 2 min. iki ketvirčio pabaigos.

Vis dėlto kėlinį australa užbaigė 6 taškais ir eilės ir atitrūko 60:48, o kevirtojo pradžioje pelnė dar 5 taškus ir skirtumas tapo milžiniškas (65:48).

Nuo šio momento argentiniečiai visiškai užgeso ir nepelnė taškų iš viso 5 minutes, kol rezultatas tapo 77:48.

Bendras australų spurtas tapo 23:0.

Mačui baigiantis dėmesys nukrypo į argentiniečių veteraną Luisą Scolą, kuris baigia 22 metus trukusią karjerą rinktinėje.

Australija: Patty Millsas 18, Matisse'as Thybulle ir Jockas Landale'as po 12, Joe Inglesas 11, Nickas Kay 10 (10 atk. kam.).

Argentina: Nicolas Laprovittola 16, Gabrielis Deckas 12 (10 atk. kam.), Facundo Campazzo 9.