L. Dončičius netaps olimpiniu čempionu: svajonę sudaužė N. Batumo blokas paskutinę sekundę

Ketvirtadienį paaiškėjo antroji Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre kovosianti rinktinė.

L.Dončičius.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Slovėnija nusileido Prancūzijos krepšininkams<br>FIBA nuotr.
Slovėnija nusileido Prancūzijos krepšininkams<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 5, 2021, 2:01 PM, atnaujinta Aug 5, 2021, 4:13 PM

Ja tapo Prancūzijos rinktinė, kuri antrajame pusfinalyje 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24) įveikė iki tol septyniolika rungtynių su Luka Dončičiumi savo gretose nepralaimėjusią Slovėnijos komandą.

Dvikova prasidėjo uraganiniu abiejų komandų krepšiniu. L.Dončičius pirmajame kėlinyje smeigė du tolimus metimus paeiliui ir maitino kamuoliais Mike'ą Tobey. Tai leido slovėnams susikrauti aštuonių taškų pranašumą, tačiau prancūzai nepasimetė ir ketvirčio pabaigoje priartėjo prie savo varžovų – 27:29.

Antrajame kėlinyje žaidimas puolime aprimo. Tiek Slovėnijai, tiek ir Prancūzijai rinkti taškus nebuvo taip lengva kaip per pirmąsias 10 dvikovos minučių.

Į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis slovėnams pirmaujant 44:42.

Antrąją dvikovos pusę aktyviau pradėjo Prancūzijos krepšininkai. Tolimais metimais trečiąjį ketvirtį atidarė prancūzai išsiveržė į priekį, technine pražanga užsidribo Slovėnijos lyderis L.Dončičius ir įpusėjus trečiajam kėliniui Vincento Collet auklėtiniai buvo priekyje 63:56.

Ketvirčiui artėjant į pabaigą prancūzai pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 69:59.

Vis dėlto kiek sėkmingiau kėlinį užbaigę slovėnai į lemiamą atkarpą išeidami sušvelnino savo atsilikimą – 65:71.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje rinktinės keitėsi taikliais metimais, o įpusėjus kėliniui rezultatas jau buvo lygus – 78:78.

Kėliniui persiritus per pusiaują slovėnai buvo nubausti technine pražanga, o po taiklaus baudos metimo tritaškį pridėjo ir Nando De Colo – 82:78. Visgi slovėnai vėl žaibiškai išlygino skaičius švieslentėje – 85:85.

Rungtynių pabaigoje vyko tikras nervų karas, o jame pranašesni buvo Prancūzijos krepšininkai. Itin skaudų dūrį prancūzai savo varžovams dūrė likus 56 sek. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos. Tąsyk taikliu tritaškiu pasižymėjo Timothe Luwawu-Cabarrot – 90:85.

Vis dėlto Slovėnija nepasimetė – K.Prepeličius pelnė keturis taškus paeiliui ir likus žaisti 33 sek. prancūzai buvo priekyje vos vienu tašku – 90:89.

Paskutinę atakos galimybę turėjo Slovėnija, tačiau kamuolį savo rankose turėjęs L.Dončičius suprendė jį perduoti K.Preperličiui.

Vis dėlto jam Slovėnijos didvyriu tapti nepavyko. Jo metimą blokavo N.Batumas.

Būtent Prancūzijos rinktinės kapitonas atvedė savo komandą į olimpinių žaidynių finalą, kuriame prancūzai varžysis po 21-erių metų pertraukos.

Slovėnijos nuo pralaimėjimo neišgelbėjęs L.Dončičius savo surinko trigubą dviženklį. 22-ejų slovėnas įmetė 16 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 18 rezultatyvių perdavimų ir surinko 30 naudingumo balų.

Prancūzijos finale laukia JAV krepšininkai, kurie sutriuškino Australus 97:78.

Prancūzija: Nando De Colo 25, Evanas Fournier 23, Timothe Luwawu-Cabarrot 15, Rudy Gobertas 9.

Slovėnija: Mike'as Tobey 23, Klemenas Prepeličius 17, Luka Dončičius 16 (10 atk. kam., 18 rez. perd., 30 naud. bal.).