LKL čempionate „Neptūnas“ atidarė pergalių sąskaitą namie įveikdamas vis dar blausias „Pieno žvaigždės“

LKL čempionato rungtynėse sekmadienį Klaipėdoje vietos „Neptūnas“ (1/1) po įtemptos kovos 75:71 (13:19, 23:10, 24:20, 15:22) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0/3) ir šventė pirmąją pergalę.

Klaipėdiečiai sezoną pradėjo nesėkme.<br> lkl.lt nuotr.

Sep 26, 2021, 4:46 PM, atnaujinta Sep 26, 2021, 8:21 PM

Po trijų kėlinių klaipėdiečiai pirmavo 60:49, bet šeimininkų persvara pabaigoje ištirpo.

Abi komandos sezoną pradėjo pralaimėjimais. Klaipėdiečiai per pirmąsias rungtynes Panevėžyje nepasipriešino „Lietkabeliui“ 62:83. Pasvalio komanda namuose 66:76 nusileido Vilniaus „Rytui“ ir svečiuose 62:84 pralaimėjo „Šiauliams“.

Deivido Gailiaus vedamas „Neptūnas“ pasiekė sunkią pirmąją pergalę namų sirgalių akivaizdoje. Klaipėdiečių lyderis per 26 min. pelnė 21 tašką, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Pasvalio komandos rungtynių startas buvo galingas – net 12:2, o dviženklį pranašumą pavyko kurį laiką išsaugoti. Vis tik „Neptūnas“ antrą kėlinį pradėjo spurtu 8:0 ir jau ėmė pirmauti – 21:19. Įpykę klaipėdiečiai dabar ėmė iniciatyvą į savo rankas ir tolo (29:21), o komandos nevengė keistis tolimais metimais.

Po pertraukėlės Žygimantas Janavičius ir D.Gailius tik didino „Pieno žvaigždžių“ bėdas (60:45), bet Karolis Guščikas buvo žmogus, patempęs į priekį svečius reikiamu metu – 49:60. Nors Žygimantas Skučas buvo ryškus, skirtumas mažėjo lėtai, tiesa, Kristapas Gluditis jį buvo sumažinęs iki 5 taškų – 61:66.

Liko kiek daugiau nei pusė minutės, atsaką turėjo Edgaras Želionis, o svarbius taškus pelnė ir D.Gailius – 70:61. Tai nebuvo viskas: A.Beručka su K.Gludičiu toliau gaivino viltį, o galiausiai po Joshua Selby baudų komandas skyrė 3 taškai – 68:71. D.Gailius ir vėl ėmėsi lyderio rolės (73:68), tačiau jam atsakė iš toli šovęs K.Gluditis – 71:73. Ž.Janavičius nepataikė ir šansą turėjo svečiai, bet jie jį praleido – K.Guščikas buvo netaiklus.

D.Gailius realizavo baudas, o pasvališkių planas išsigelbėti nebepasiteisino.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 21 (5 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 10 (3 atk. kam., 3 rez. perd.), Matas Vaitkus, Edgaras Želionis (4 atk. kam.) ir Matas Jogėla po 9, Benas Griciūnas 7.

„Pieno žvaigždės“: Žygimantas Skučas 17, Karolis Guščikas 15 (3/4 trit., 8 atk. kam.), Kristapas Gluditis 11, Joshua Selby 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Simas Jarumbauskas 7 (7 atk. kam.).