Kauno „Žalgirio“ kančios Eurolygoje tęsiasi: J. Zdovco riksmai negelbėjo nuo Belgrado „Crvena zvezda“ kirčių

Šitiek dramos, o rezultatas – duriantis į paširdžius. Su gelbėtojo vaidmenį gavusiu Jure Zdovcu Kauno „Žalgiris“ Serbijoje atrodė kovingai, bet iš gilėjančios duobės neišlipo – 61:73 (14:13, 13:16, 15:17, 19:27) pralaimėjo Belgrado „Crvena zvezda“ krepšininkams.

„Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“.<br> zalgiris.lt nuotr.
 „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“.<br> BC Zalgiris Kaunas twitter nuotr.
 „Crvena Zvezda“ – „Žalgiris“.<br>M. Patašiaus nuotr.
Jure Zdovcas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Oct 13, 2021, 7:50 PM, atnaujinta Oct 14, 2021, 8:03 AM

Tai – jau trečiasis „Žalgirio“ pralaimėjimas Eurolygoje iš eilės. Po pirmųjų dviejų su Kauno klubu atsisveikino nepavykusiu projektu pavadintas austras Martinas Schilleris, o dvikova su „Crvena zvezda“ turėjo tapti lengvesne inauguracija sekmadienį į Lietuvą atvykusiam 54-erių slovėnui.

Iki šventės trūko nedaug, bet paskutinių minučių įtampa sudegino žalgiriečius, kuriems ir toliau belieka svajoti apie pirmąją Eurolygos pergalę, kurios dabar teks vaikytis penktadienį Graikijoje per susitikimą su Pirėjo „Olympiakos“.

Kauno „Žalgiris“ nuo rungtynių pradžios susidūrė su kieta Belgrado gynyba ir šeimininkai sužaidus penkias minutes sugebėjo išsiveržti į priekį 11:5. Nieko nelaukęs J.Zdovcas paprašė minutinės pertraukėlės ir ši pasiteisino.

J.Zdovco pamokų gavę kauniečiai pradėjo aktyviau žaisti gynyboje, o puolime vis dažniau atakas užbaigdavo taškais. Per antrą kėlinio pusę vos du taškus praleidę žalgiriečiai į antrą kėlinį žengė pirmaudami 14:13.

Antrąjį kėlinį komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis. Iš pradžių „Crvena Zvezda“ pelnė keturis taškus be atsako, o vėliau „Žalgiris“ atsakė septyniais taškais paeiliui. Antroje kėlinio pusėje buvęs žalgirietis Nate’as Waltersas prisiėmę iniciatyvą ant savęs ir leido savo ekipai po dviejų kėlinių pirmauti 29:27.

Trečiajame kėlinyje vaizdas labai nesikeitė. Abi komandos ir toliau sunkiai rado būdų kaip pelnyti taškus, tačiau įpusėjus kėliniui laisvumą pajuto šeimininkai. „Crvena Zvezda“ lyderis Nikola Kaliničius pradėjo vis dažniau užbaiginėti atakas ir atrodė, kad leis savo komandai pabėgti į priekį. Tačiau kėlinio pabaigoje kelias sėkmingas atakas surengę žalgiriečiai prieš lemiamą ketvirtį turėjo tik keturių taškų deficitą – 42:46.

Ketvirtajame kėlinyje savo akrobatinius sugebėjimus pademonstravo Lukas Lekavičius. Gynėjas pagriebė žeme riedantį kamuolį ir besisukdamas bei atsilošęs smeigė tritaškį, po kurio „Žalgiris“ atsilikinėjo vos dviem taškais – 49:51.

Toks įžūlus lietuvio metimas įpykdė serbus ir šie surengė dar vieną sėkmingą spurtą, po kurio pirmavo 58:52. Tuomet apie save priminė Tyleris Cavanaugh. Ameriekietis smeigė du tritaškius ir skirtumą mažino vėl iki dviejų taškų – 58:60.

Tačiau tai buvo paskutinis kauniečių pasispardymas. Belgrado ekipos krepšininkai gynyboje tiesiog užsmaugė Lietuvos ekipą, o puolime žalgiriečius baudė skaudžiais taškais. Sėkmingai rungtynes uždarę belgradiečiai šventė pergalę rezultatu 73:61.

„Žalgiris“: Joshas Nebo – 14 (10 atk. kam.), Nielsas Giffey (3/5 trit.) ir Lukas Lekavičius po 11, Tyleris Cavanaugh – 8, Janis Strelniekas – 6.

„Crvena Zvezda“: Nikola Kaliničius – 15, Ognjenas Dobričius – 13, Luka Mitrovičius – 12 (7 atk. kam.), Nate’as Woltersas – 11 (6 atk. kam., 7 rez. per.).

Rungtynių statistika:

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 22/40 (55 proc.) – 14/33 ( 42,4 proc.)

Tritaškiai: 5/21 (23,8 proc.) – 9/22 (40,9 proc.)

Baudų metimai: 14/19 (73,7 proc.) – 6/6 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 32 (11) – 29 (8 )

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 13

Klaidos: 7 – 12

Perimti kamuoliai: 6 – 5

Blokai: 1 – 2

Pražangos: 16 – 22

Naudingumas: 86 – 59

Austras Martinas Schilleris Eurolygos starte 76:88 krito prieš Vilerbano ASVEL klubą, o po pralaimėjimo Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkams 64:70 namuose buvo priverstas atsisveikinti su Kaunu.

Belgrado klubas taip pat startavo pralaimėjimu išvykoje. Stambule „Crvena Zvezda“ 57:61 neatsilaikė prieš „Fenerbahce“ ekipą, tačiau sekančiose rungtynėse išvykoje 75:63 įveikė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus.

Kauno „Žalgiriui“ dėl peties traumos padėti negalėjo Joffrey Lauvergne’as.

REPORTERIS: KT konstatavo, kad R. Žemaitaitis pažeidė Konstituciją