M. Kalnietis atskleidė, kokias naujoves įdiegė J. Zdovcas: „Yra labai daug darbo“ Specialiai lrytas.lt, Belgradas

Mantas Kalnietis nenustygo vietoje. 35-erių veteraną ne kartą tramdė rungtynių arbitrai, liepdami lietuviui prisėsti ant atsarginių Kauno „Žalgirio“ žaidėjų suolelio. Naujojo trenerio Jure Zdovco auklėtiniai trečiadienį kovojo, bet vis tiek pripažino trečiajį pralaimėjimą Eurolygoje. Žalgiriečiai Belgrado „Štark“ arenoje nusileido vietos „Crvena zvezda“ komandai 61:73.

Kauniečiai pralaimėjo Belgrade.<br>zalgiris.lt nuotr.
 Kauniečiai pralaimėjo Belgrade.<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Specialiai lrytas.lt, Belgradas (Serbija)

2021-10-14 09:34

„Klampios ir negražios rungtynės. Puolime labai trūko organizuotumo, nors gynyboje vietomis buvo neblogai. Iš kitos pusės, „Crvena zvezda“ nėra pati talentingiausia komanda, jie nėra geriausiai puolantys, tad, neperžiūrėjus vaizdo įrašo, kol kas sunku vertinti rungtynes“, – po mačo kalbėjo M.Kalnietis.

„Žalgiris“ dar ketvirtojo kėlinio viduryje kvėpavo varžovams į nugaras (58:60), tačiau lemiamu metu sustojo.

„Skaudžiai kainavo mūsų klaidos, kai jie nubėgo į greitą puolimą ir įmetė lengvus taškus. Pirmuosius kėlinius jie pigių taškų neturėjo, o ketvirtajame kėlinyje greiti išpuoliai jiems davė impulsą.

Rungtynių pabaigoje buvo nesusikalbėjimų gynyboje. Atrodo, gerai ginamės 20 sekundžių, bet jų puolime atkovotas kamuolys viską numuša, jie pelno du lengvus taškus“, – kalbėjo krepšininkas.

Lietuvos rinktinės kapitonas po rungtynių įvertino ir naujojo trenerio debiutą.

„Nesinori visko nurašyti, bet treneris tiesiog dar nežino mūsų derinių, kol kas nei mes jį žinome, nei jis mūsų, nes turėjome tik pusė treniruotės.

Komunikacija ir bendras supratimas šlubavo, dėl to ir organizacija buvo skurdi“, – aiškino M.Kalnietis.

Veteranas mače su „Crvena zvezda“ aikštėje praleido 17 minučių, per jas pelnė 2 taškus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 2 naudingumo balus.

Krepšininkas teigė, kad šiame mače žalgiriečiai taikė naują gynybos sistemą, kurią bandys įdiegti J.Zdovcas.

„Treneris norėjo išgauti daugiau agresyvumo gynyboje, šiandien gynėmės pagal kitą sistemą. Gal ne viskas pavyko, čia yra labai daug darbo, rotacijos ir taip toliau. Čia yra ilgas darbas treniruotėse. Pagrindinės įneštos naujovės buvo kitokia sistema gynyboje“, – papasakojo krepšininkas.

„Žalgiris“ kitas rungtynes Eurolygoje žais jau penktadienį, kai susitiks su Pirėjo „Olympiakos“.