„Rytas“ pabudo po šalto Jonavos dušo ir nubloškęs svečius užkopė į LKL viršūnę

LKL čempionate šeštadienį Vilniuje vykusiose rungtynėse „Rytas“ (8/1) nugalėjo lygos naujokę Jonavos „CBet“ (4/4) ekipą 76:60 (8:24, 20:13, 33:12, 15:11), nors iki pertraukos vijosi galingai startavusius svečius.

„Ryto“ ir „CBet“ rungtynės.<br> LKL nuotr.
 Vilniečiai prieš savaitę šventė pergalę Kaune.<br> LKL nuotr.
 Vilniečiai prieš savaitę šventė pergalę Kaune.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Nov 13, 2021, 5:05 PM, atnaujinta Nov 13, 2021, 10:13 PM

Vilniečiams po šios pergalės pavyko pasivyti lyderį Kauno „Žalgirį“ (8/1), kurį „Rytas“ įveikė prieš savaitę. Jonavos klubas, kurį treniruoja buvęs vilniečių strategas Virginijus Šeškus, sėkmingai pradėjo sezoną ir laikosi viršutinėje lentelės dalyje.

Vilniečiai šeštadienį pralaimėjo pirmąjį kėlinį 8:24, o po dviejų atsiliko 28:37. Tačiau po pertraukos šeimininkai pasiraitojo rankoves ir atsigriebė su kaupu.

„Rytas“ išlygino rezultatą 38:38, o trečiąjį kėlinį laimėjo 33:12 ir ėmė pirmauti 61:49. Paskutiniame ketvirtyje Jonavos komanda jau nepajėgė atsikelti.

Svečių gretose nežaidė Juanas Palaciosas, Emmanuelis Lecomte'as ir Evaldas Šaulys, o vilniečiams trūko Vaido Kariniausko ir aukštaūgio Tannerio Leisnerio.

Jonavos „CBet“ komanda vertėsi septyniais žaidėjais ir pritrūkusi jėgų subyrėjo sostinėje po pertraukos.

„CBet“ komandai padėjo tik Kahlilas Thomasas, Justinas Ramanauskas, Laimonas Kisielius, Edvinas Šeškus, Vitalijus Kozys, Lachlanas Andersonas ir kelioms minutėms ant parketo žengęs Nedas Rauluševičius. Jam tai buvo debiutas LKL, trukęs 73 sekundes.

Visi, išskyrus N.Rauluševičių ir L.Andersoną, Jonavos ekipoje žaidė ilgiau nei 30 minučių.

Jonavos komanda galingai pradėjo rungtynes ir ėmė dominuoti (24:8), tiesa, antrojo kėlinio pradžioje svarbius taškus „Rytui“ rinko Maurice’as Ndouras, mažinęs deficitą – 12:24. Legionierių ir Gyčio Radzevičiaus dėka „Rytas“ atsiliko jau tik 24:31, bet Justino Ramanausko ir Edvino Šeškaus tritaškiai vėl atstatė solidesnę „CBet“ persvarą – 37:26.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai parodė kitą savo veidą: iš pradžių tritaškį paleido Mindaugas Girdžiūnas, vėliau – Arnas Butkevičius, o galiausiai G.Radzevičius lygino rezultatą – 38:38. Po Virginijaus Šeškaus paprašytos minutės pertraukėlės Jonavos ekipos situacija negerėjo (39:43), o vilniečiai tik didino pranašumą – 53:44.

Intriga po truputį seko (61:49) ir nors liko dar kėlinys, „CBet“ šansų nebeturėjo ir stigo jėgų kovoti. Nepaisant to, V.Šeškus įpusėjus ketvirtam kėliniui dar spėjo užsidirbti techninę pražangą, kai jo auklėtiniai niekaip negalėjo pelnyti taškų. Net ir ji pernelyg nemotyvavo „CBet“ ekipos – svečiai Vilnių paliko pralaimėję.

Iki rungtynių pabaigos likus vos minutei traumą patirti dar spėjo E.Šeškus.

Gyčiui Radzevičiui (11 tšk., 9 atk. kam., 23 n.b.) ir M.Ndourui (18 tšk., 6 atk. kam., 25 n.b.) tai naudingiausios sezono rungtynės „Betsafe-LKL“ čempionate.

Vilniečių pergalei užteko 7 tritaškių iš 32 (22 proc.), beje, dvitaškių buvo mesta ne ką daugiau (21/33).

Tuo metu beveik pusę Jonavos ekipos tritaškių pataikė Laimonas Kisielius (4/8), visos komandos sąskaitoje – 9 tolimi metimai iš 32.

„Rytas“: Maurice’as Ndouras 18 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Kennethas Smithas 16, Ivanas Buva 14 (10 atk. kam.), Gytis Radzevičius 11 (9 atk. kam.), Arnas Butkevičius 6.

„CBet“: Laimonas Kisielius 15 (4/8 trit.), Kahlilas Thomasas 13 (7 atk. kam.), Vitalijus Kozys 12 (8 atk. kam.), Justinas Ramanauskas 9, Edvinas Šeškus 7 (8 rez. perd.).