„Žalgirio“ viešnagė Barselonoje virto pragaru: pagrindiniu duobkasiu tapo R. Jokubaitis

Kauno „Žalgiriui“ (2/10) nepavyko pratęsti savo pergalių serijos Eurolygoje. Šį kartą Lietuvos čempionus nubaudė puikiai Lietuvos krepšinio bendruomenei pažįstami vaikinai. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (10/2) ekipa, kurioje rungtyniauja Rokas Jokubaitis, „išrašė“ kauniečiams dešimtąjį pralaimėjimą šio sezono Eurolygoje.

Kauniečiai krito Katalonijoje.<br>Zalgiris.lt nuotr.
Kauniečiai krito Katalonijoje.<br>Kauno ekipos tviterio nuotr.
Kauniečiai krito Katalonijoje.<br>Lrytas.lt ir ZP/Scanpix nuotr. koliažas.
Daugiau nuotraukų (13)

Nov 26, 2021, 9:47 PM, atnaujinta Nov 27, 2021, 12:04 AM

Penktadienį katalonai savo aikštėje įveikė „Žalgirį“ 96:73 (24:17, 28:21, 23:20, 21:15).

Rungtynes aktyviai pradėję žalgiriečiai privertė Šarą imtis greitų veiksmų. Jure Zdovco kariauna rungtynių pradžioje spurtavo 11:5, tačiau tada Š.Jasikevičiui nuo suolo pakėlus Roką Jokubaitį „Barcelona“ ėmė demonstruoti kur kas solidesnį žaidimą.

Tiek puolime, tiek ir gynyboje suaktyvėję aikštės šeimininkai perėmė rungtynių kontrolę ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 24:17.

Dar užtikrinčiau „Barcelona“ jautėsi antrajame kėlinyje – R.Jokubaičiui išprovokavus trečiąją Manto Kalniečio pražangą aikštės šeimininkai ėmė vis labiau tolti nuo svečių iš Kauno.

Tolimos katalonų bombos vis labiau skandino žalgirietišką laivą, o kauniečius puolime truktelėdavo tik sėkmingi Tai Websterio blyksniai.

Į ilgąją pertrauką „Barcelona“ išėjo pirmaudama 52:38.

Trečiasis kėlinys pasidalino į dvi dalis – pirmoje „Žalgiris“ bandė kabintis į varžovų atlapus ir bent kelis kartus turėjo progą sušvelninti savo deficitą iki vienženklio, tačiau antroje kėlinio pusėje „Barcelona“ vėl priminė apie save ir nutolo saugiu atstumu.

Po trijų kėlinių katalonai buvo priekyje 75:58.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ prarado aštrumą puolime. O praeityje Kauno ekipos garbę gynęs R.Jokubaitis vis labiau didino „Barcelona“ ekipos pranašumą.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos „Barcelona“ ėmė triuškinti kauniečius ir iškovojo pergalę solidžiu pranašumu.

„Žalgiriui“ daug bėdų pridarė praėjusiame sezone „Žalgiryje“ rungtyniavęs R.Jokubaitis.

Mažeikiškis per per 22 minutes įmetė 15 taškų, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Lietuvis pataikė tris tolimus metimus.

Rungtynių statistika:

„Barcelona“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 19/31 (61,3 proc.) – 19/33 (57,6 proc.)

Tritaškiai: 14/26 (53,8 proc.) – 6/20 (30 proc.)

Baudų metimai: 16/20 (80 proc.) – 17/24 (70,8 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 25 (6) – 22 (8)

Rezultatyvūs perdavimai: 27 – 12

Klaidos: 10 – 8

Perimti kamuoliai: 2 – 5

Blokai: 0 – 1

Pražangos: 21 – 19

Naudingumas: 109 – 71

Šiose rungtynėse „Žalgiris“ vertėsi be traumuotų Joffrey Lauvergne'o, Pauliaus Jankūno ir koronavirusu užsikrėtusio Nielso Giffey.

Tuo tarpu „Barcelona“ vertėsi be Cory Higginso, Nicko Calatheso ir Brandono Davieso.

„Barcelona“: Rokas Jokubaitis 15, Pierre'as Oriola 13, Nigelas Hayesas 12, Nikola Mirotičius 11.

„Žalgiris“: Tai Websteris 13, Marekas Blaževičius 10, Mantas Kalnietis ir Zoranas Dragičius po 9.