Vilniečius ir skeptikus užčiaupęs vakaras: negandų išretintas „Žalgiris“ priminė, kam priklauso LKL sostas

„Geros rungtynės. Tikrai geros. Yra kur tobulėti, bet dėl charakterio, nusiteikimo, jaunuolių palaikymo nuo suolo – buvo fantastika. Smagu nugalėti varžovą, kuris yra geroje formoje ir žaidžia namuose. Į vilniečius žiūrėjome su didele pagarba“, – po pergalingai pasibaigusio antrojo šio sezono Lietuvos krepšinio lygos (LKL) milžinų mūšio kalbėjo žalgirietis Edgaras Ulanovas.

„Rytą“ įveikęs „Žalgiris“ tapo vienvaldžiu LKL lyderiu<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
„Rytą“ įveikęs „Žalgiris“ tapo vienvaldžiu LKL lyderiu<br>Т.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

2022-01-24 18:14

Šalies čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (17/1) sekmadienį pasiekė saldų revanšą. Jure Zdovco treniruojama Kauno ekipa išvykoje 72:67 (17:18, 21:15, 17:17, 17:17) pranoko Vilniaus „Rytą“ (15/2) ir tapo vienvaldžiu pirmenybių lyderiu.

Kauniečiams savo principinį varžovą pavyko įveikti nepaisant visų pastaruoju metu persekiojančių negandų.

„Žalgiris“ dvikovoje prieš Giedriaus Žibėno treniruojamą klubą vertėsi be traumuotų Joffrey Lauvergne'o ir Janio Strelnieko. Komandai dėl teigiamų koronaviruso atvejų taip pat padėti negalėjo Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis ir Tai Websteris.

Iki tol įspūdingą 14 pergalių seriją LKL pirmenybėse turėjusio „Ryto“ sirgaliai dar prieš rungtynes ėmė jausti sužeisto žvėries kraujo skonį – vienas po kito šluojami bilietai bei beveik pilnutėlė „Avia Solutions Group“ arena dar labiau kėlė ir taip milžinišką šių rungtynių ažiotažą.

„Praėjusį kartą mes buvome pažeminti savo žiūrovų akivaizdoje, negaliu to pamiršti, manau, tą puikiai atsimena ir žaidėjai“, – prieš dvikovą užgautomis ambicijomis dalinosi „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas.

Išretintiems žalgiriečiams pavyko nuo „Ryto“ ekipos vitrinos nuplėšti dvikovos favorito etiketę – 2020-ųjų lapkritį pergalę Kaune (84:75) pergalę šventusio sostinės klubo krepšininkai šį kartą LKL milžinų mūšį paliko nuleistomis galvomis.

Smaugė gynybos pančiuose

„Tikrai nežinojau, ko tikėtis su mūsų problemomis ir po paskutiniųjų rungtynių Stambule. Labai didžiuojuosi savo komanda. Vaikinai sugebėjo rasti energijos ir laimėti šioje nuostabioje atmosferoje“, – samprotavo 55-erių J.Zdovcas.

„Ryto“ ir „Žalgirio“ pasiruošimas principiniam LKL mūšiui skyrėsi lyg diena ir naktis.

G.Žibėno kariauna dvikovai su Lietuvos čempionais galėjo ruoštis visą savaitę – paskutiniąsias savo rungtynes sostinės komanda žaidė tik sausio 15-ąją.

Tuo metu kauniečių tvarkaraščio intensyvumas ne ką mažiau nusileido NBA vykstančių kovų ritmui – išretintas „Žalgiris“ per šešias dienas sužaidė net trejas rungtynes.

Nepaisant visko Kauno ekipos žaidėjai atrodė labiau šviežesni už aikštės šeimininkus, o geležinė J.Zdovco auklėtinių gynyba „Rytą“ paliko vos su 67 pelnytais taškas.

„Žalgirio“ gynybos pelkėje skendusi sostinės komanda sužaidė savo patį nerezultatyviausią šio sezono LKL mūšį.

„Du kėlinius pravaikščiojome, nors turėjome tempą laikyti didesnį. Norint laimėti, turime visi ateiti į rungtynes tam pasiruošę. Pralaimėjome tiek fiziškumu, tiek ir mikrodvikovomis. Per daug norėjome laimėti po vieną, o dėl šios priežasties nenusipelnėme pergalės“, – po nutrūkusios 14 pergalių serijos nusivylimo neslėpė 37-erių G.Žibėnas.

Pirmuosius du kėlinius Vilniuje vyko apylygė kova, tačiau po pertraukos vis labiau ėmė ryškėti tik vienos komandos pranašumai.

Į priekį prieš antrąją rungtynių dalį išsiveržęs „Žalgiris“ pirmaujančio klubo vaidmens šioje dvikovoje priešininkams neatidavė iki pat finalinės rungtynių sirenos.

„Mano pagrindinė filosofija – žaisti nuo gynybos ir kontroliuoti kovą dėl atšokusių kamuolių. Šio plano laikėmės ir šiose rungtynėse. Žinojome, kad „Rytas“ turi fiziškai tvirtų krepšininkų, kurie dažnai šoka ant kiekvieno kamuolio, turėjome riboti savo rotaciją ir tinkamai vykdyti susitarimus“, – kalbėjo J.Zdovcas.

Į savuosius spąstus „Rytą“ įvilioję svečiai kovoje dėl atšokusių kamuolių pranoko vilniečius 31:24.

Šiame sezone dvikovoms artėjant prie pabaigos tiek LKL pirmenybėse, tiek ir Eurolygoje „Žalgiris“ ne kartą prisivirdavo košės. Su ugnimi Lietuvos čempionai ėmė žaisti ir sekmadienį Vilniuje.

Ketvirtajam kėliniui persivertus per pusiaują Kauno klubas turėjo užtikrintą 12 taškų pranašumą – 66:54, tačiau tiksint paskutinėms minutėms „Rytas“ vis labiau ėmė artintis prie savo varžovų.

Likus žaisti 11 sek. komandas skyrė tos trys taškai – 70:67, o su kamuolį kontroliavo vilniečiai. Vis dėlto svarbiausiu metu sudrebėjo Luko Ulecko ranka ir „Žalgiriui“ pavyko nenudegti.

„Manau, jei būtume „ištempę“ šias rungtynes, būtų neteisinga. Tikiuosi, kad sukrėtimas mums visiems išeis tik į naudą“, – atvirai apie paskutines rungtynių akimirkas teigė „Rytą“ treniruojantis G.Žibėnas.

Tildė „Ryto“ sirgalius

Pergalingai „Žalgiriui“ pasibaigusioje dvikovoje labiausiai spindėjo lietuviškasis duetas – E.Ulanovas ir Lukas Lekavičius.

Vienas kitą papildžiusių žalgiriečių taiklūs metimai vis labiau į nevirtį varė Vilniaus „Rytą“ palaikančius sirgalius.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio minutei E.Ulanovas šaltakraujiškai smeigė vieną iš svarbiausių šios dvikovos tolimų metimų, o po jo atsisukęs į sostinės klubo sirgalius jis pridėjo pirštą prie savųjų lūpų.

„Šio gesto niekam asmeniškai neskyriau. Nuolat žaidžiu emocionaliai, taip dar labiau paraginu tiek save, tiek ir komandos draugus. Emocijos yra sporto dalis ir man vienas malonumas žaisti tokias rungtynes.

Tikiuosi, kad šiuo gestu nieko neįžeidžiau, tačiau reikia suprasti, kad emocijos puošia sportą“, – savo elgesį jau nurimus emocijoms paaiškino 30-metis žalgirietis.

Iš viso į „Ryto“ krepšį 199 cm ūgio puolėjas per 36 minutes įmetė 19 taškų (5/6 dvit., 2/3 trit., 3/4 baud.), o prie jų taip pat pridėjo 8 atkovotus kamuolius ir 2 rezultatyvius perdavimus.

Priešininkams lengvai pro kairę pusę prasiveržti leidusius vilniečius baudė ir L.Lekavičius.

27-erių iš Šilalės kilęs 178 cm ūgio gynėjas per 29 minutes pasižymėjo pelnydamas 16 taškų (5/8 dvit., 2/5 trit.), atkovodamas 2 kamuolius ir atlikdamas 2 rezultatyvius perdavimus.

„Svarbiausia – jų stipriosios rankos. Jei šiuos krepšininkus praleisime į kairę pusę – gero nesitikėk“, – pagrindines varžovų stiprybes išskyrė G.Žibėnas.

Tuo metu „Ryto“ ekipos lyderis pagal statistiką Gytis Radzevičius sudegė LKL milžinų mūšyje. 26-erių puolėjas rungtynėse prieš „Žalgirį“ liko be taškų ir prametė visus tris mestus metimus.

Sostinės klubo gretose buvo ir žibėjusių krepšininkų.

Ivanas Buva per 24 minutes spėjo į „Žalgirio“ krepšį suversti net 20 taškų (7/10 dvit.), derbio atmosferoje neišnyko ir komandos kapitonas Arnas Butkevičius.

29-erių puolėjas per 31 minutę įmetė 13 taškų (3/3 dvit., 2/4 dvit., 1/2 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius.

199 cm „Ryto“ krepšininkas pirmajame kėlinyje pasižymėjo ir triuškinančiu dėjimu, kuriam nesukliudė ir šalia A.Butkevičiaus šokęs „Žalgirio“ blokuotų metimų karalius Joshas Nebo.

„Nebuvo baugu, nes atsidūriau patogioje situacijoje. Vaidas Kariniauskas atliko gerą perdavimą, tinkamai sustačiau kojas. Liko tik atsispirti, pelyti taškus ir tiek“, – įspūdingą dėjimą komentavo „Ryto“ kapitonas.

Rimti iššūkiai ateityje

Po pralaimėjimo „Ryto“ ekipa nepuolė į neviltį, o pergalę išplėšę žalgiriečiai nelaistė šampano Kauno rotušes aikštėje – abi komandos puikiai supranta, kad pačių rimčiausių išbandymų metas laukia ateityje.

Vilniečiai trečiadienį namuose pradės FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapą, kuriame savo žiūrovų akivaizdoje susigrums su Strasbūro SIG klubu.

„Džiaugiamės, kad vilniečiai vėl ėmė tikėti komanda. Dėl patirto pralaimėjimo – skaudu, bet norime kilti jau trečiadienį“, – į netolimą ateitį žvelgė G.Žibėnas.

Kartu su „Rytu“ ir SIG dėl dviejų bilietų į FIBA Čempionų lygos stipriausiųjų aštuonetą taip pat kovos Sombathėjaus „Falco“ ir Tenerifės „Lenovo“ klubai.

Tuo metu „Žalgiris“ ir toliau tęs savo beprotišką rungtynių maratoną. Kauniečiams teks išgyventi dar vieną trijų dvikovų pareikalausiančią savaitę.

Ją sudarys net dvi Eurolygos išvykos – trečiadienį Lietuvos čempionai Atėnuose susigrums su vietos „Panathinaikos“, o penktadienį Kauno ekipos madų sostinėje Milane lauks „Olimpia“ krepšininkai.

Gera žinia J.Zdovcui, kad į komandos rikiuotę netrukus turėtų sugrįžti ne tik J.Strelniekas, bet ir J.Lauvergne'as. Po papildomų testavimų aikštėje taip pat bus laukiami ir dėl koronaviruso iš rikiuotės iškritę krepšininkai.

„Neturime laiko per daug džiaugtis, nes laukia daug naujų iššūkių. Teks pamiršti šią dieną ir nuo naujos savaitės tęsti pasiruošimą kitoms rungtynėms“, – apie laukiančius iššūkius samprotavo E.Ulanovas.