Aikštėje šėlęs Giannis Antetokounmpo padėjo Graikijai susitvarkyti su pasaulio čempionais ispanais

Europos krepšinio čempionatui besirengiančios vienos iš pirmenybių favoričių – Graikijos ir Ispanijos komandos antradienį sužaidė kontrolines rungtynes Atėnų OAKA arenoje. Pergalę gan solidžiu skirtumu 86:70 (31:13, 19:22, 13:22, 23:13) iškovojo lažybininkų būsima Europos čempione įvardijama Graikijos komanda. Mačą stebėjo net 15 tūkst. sirgalių.

Giannis Antetokounmpo <br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Aug 9, 2022, 10:03 PM, atnaujinta Aug 11, 2022, 11:39 PM

Graikija pirmąjį kėlinį pradėjo rezultatu 31:13, po to pirmavo 20 taškų skirtumu – 46:26.

Giannis Antetokounmpo per pirmąsias 15 min. pelnė 20 taškų. Tačiau Ispanijos komanda nepasidavė ir trečiojo kėlinio pabaigoje sumažino graikų persvarą iki 63:57.

Tačiau sunkiu momentu į aikštę sugrįžęs graikų lyderis į ispanų spurtą 17:1 atsakė šešiais taškais iš eilės ir Graikija atitrūko 69:59.

Graikų lyderis ir NBA žvaigždė Giannis Antetokounmpo tiesiog šėlo aikštėje: per 21 minutę pelnė 31 tašką, atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 38 naudingumo balus.

Jam dar talkino 11 taškų pelnęs Tyleris Dorsey, 9 – Dimitris Agravanis, po 7 – Kostas Antetokounmpo ir Nickas Calathesas, 5 – Kostas Papanikolaou.

Pasaulio čempionams ispanams 15 taškų įmetė Willy Hernangomezas (5 atk. kam.), 8 – Jaime Pradilla, Dario Brizuela ir Sebastianas Saizas, 7 – Lorenzo Brownas (1/4 trit.).

Stebėti šio kontrolinio mačo susirinko nemenkas būrys garsių krepšinio žmonių – tarp jų ir serbų treneris Željko Obradovičius.

Šios dvi rinktinės po dviejų dienų sužais dar vieną mačą, tačiau jis vyks jau Ispanijoje. Po šių mačų ateis ir Lietuvos rintkinės eilė – Kazio Maksvyčio kariauna pirmąją akistatą su ispanais žais rugpjūčio 16-ąją Gran Kanarijoje, o po dviejų dienų Ispanija atvyks kontroliniam mačui į Kauną.

Ispanija žais Europos čempionato A grupėje, kur kausis su Juodkalnija, Sakartvelu, Bulgarija, Belgija ir Turkija.

Graikai C grupėje susitiks su estais, ukrainiečiais, britais, italais bei kroatais.