R. Kurtinaičio „Wolves“ lieka be Europos turnyrų: po siaubingos serijos pralaimėjo Bulgarijos klubui

Alytaus „Wolves“ neįveikė FIBA Europos taurės atrankos. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai antrajame atrankos etape 76:91 (18:21, 19:18, 13:27, 26:25) nusileido šeimininkams – Samokovo „Rilski sportist“ krepšininkams iš Bulgarijos.

„Wolves“ – „Rilski sportist“<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 28, 2022, 7:27 PM, atnaujinta Sep 28, 2022, 10:06 PM

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai iš Bulgarijos. Tikslius tritaškius laidę „Rilski sportist“ krepšininkai antrojo kėlinio viduryje įgijo dviženklį pranašumą – 34:24. Visgi, galingai antrąjį ketvirtį užbaigę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai į ilgąją pertrauką žengė atsilikdami tik dviem taškais – 37:39.

Po pertraukos ir vėl geriau atrodė Samokovo klubas. Šeimininkai trečiojo kėlinio viduryje surengė įspūdingą spurtą. Rezultatui esant lygiam – 43:43, „Rilski sportist“ pelnė net 21 tašką be atsako. Į lemiamą kėlinį bulgarai žengė pirmaudami 66:50.

Vilkams atsiliekant 58:72 įspūdingą atkarpą surengė Kristupas Žemaitis. Lietuvos rinktinės gynėjas pelnė 8 taškus paeiliui, o po jo rezultatyvaus perdavimo ir Eigirdo Žukausko tritaškio likus žaisti 4 minutes „Wolves“ atsiliko tik 5 taškais – 69:74.

Visgi, lemiamos atkarpos Lietuvos ekipa sėkmingai sužaisti nesugebėjo. Bulgarijos krepšininkai tiksliais metimais skandino vilkų viltis ir galiausiai šventė pergalę 15 taškų skirtumu – 91:76.

„Wolves“: Regimantas Miniotas 16, Kristupas Žemaitis 14, Hugo Invernizzi ir Eigirdas Žukauskas po 9.

„Rilski sportist“: Demajeo Wigginsas 19, Brandonas Randolphas 16, Chavdaras Kostovas 15.

Rungtynių įrašas:

Savo arenoje atranką organizuojantys Samokovo krepšininkai pirmąjį etapą įveikė automatiškai, tuo tarpu „Wolves“ ekipa 83:72 nugalėjo Salonikų „Aris“.

Po pergalės prieš Graikijos klubą Rimas Kurtinaitis išreiškė nepasitenkinimą, dėl varžovų nežinomybės.

„Nelabai ką galiu apie būsimą varžovą pasakyti, nes neturime jokio įrašo. Turime rytojaus dieną, bandysime surinkti informaciją. Iš bendro išsilavinimo žinau, kad bulgarai – aktyvūs, agresyvūs, gali kurti. Kol kas neradome net jų sudėties, jos nėra net pas FIBA“, – kalbėjo „Wolves vyriausiasis treneris.

Kitame atrankos pusfinalyje pergalę šventė Izraelio klubas Haifos „Hapoel“, kuris 75:64 įveikė Joensaus „Kataja“ (Suomija).

Samokovo turnyro nugalėtojai laukiami B grupėje, kurioje jau yra „Gaziantep“ (Turkija) ir Gmundeno „Swans“ (Austrija) komandos.

Šioje grupėje taip pat rungtyniaus viena iš komandų, kuri pralaimės atrankos turnyro finale.