Pasaulio pirmenybių finale kovos JAV ir Kinijos krepšininkės

Pasaulio moterų krepšinio pirmenybių finale žais JAV ir Kinijos rinktinės. Šios komandos penktadienį laimėjo pusfinalio rungtynes.

Pasaulio pirmenybių finale kovos JAV ir Kinijos krepšininkės<br> FIBA nuotr.

Sep 30, 2022, 2:38 PM

Sidnėjuje vykstančio turnyro pusfinalyje pasaulio čempionės vardą ginanti JAV rinktinė sutriuškino Kanados komandą 83:43, o Kinijos krepšininkės paskutinėmis sekundėmis palaužė šeimininkę Australijos ekipą 61:59.

Finalo rungtynės vyks šeštadienį. Prieš svarbiausią pirmenybių mačą Kanados ir Australijos krepšininkės kovos dėl bronzos medalių.

Dešimt kartų pasaulio čempione tapusi JAV rinktinė į finalą pateko ketvirtą kartą iš eilės. Tiesa, nuo praėjusio turnyro JAV komanda smarkiai atsinaujino – joje liko vos keturios 2018 metų pasaulio čempionės.

Kinijos rinktinė finale iki šiol žaidė tik kartą. Įdomu, kad kinės pirmą sykį į finalą pateko 1994 metais, kai pasaulio pirmenybes taip pat rengė Australija. Prieš 28 metus Kinijos komanda lemiamose rungtynėse nusileido brazilėms.

Penktadienį į Sidnėjaus „Super Dome“ areną atėję sirgaliai pamatė dvejas visiškai nepanašias rungtynes.

Per šeimininkių mačą su kinėmis emocijos kunkuliavo visas 40 minučių, o skirtumas nė karto nebuvo dviženklis.

Nuo antrojo kėlinio vidurio iki ketvirtojo kėlinio vidurio visą laiką pirmavo kinės. Tačiau 35-ąją minutę australės išlygino rezultatą 51:51, o po to kelias minutes rezultatas keitėsi ritmingai: Australijos rinktinė įgydavo dviejų taškų persvarą, Kinijos komanda grąžindavo lygsvarą.

Vis dėlto paskutinę minutę Australijos krepšininkėms nepavyko pralaužti varžovių gynybos. Maža to, likus žaisti 3 sek., šeimininkės apmaudžiai prasižengė toli nuo krepšio, ir Kinijos rinktinės gynėja Wang Siyu dviem taikliais baudos metimais išplėšė kelialapį į finalą.

Šiaurės Amerikos komandų dvikovos pradžioje JAV krepšininkės pelnė 15 taškų be atsako, o kanadietės į krepšį pirmą kartą pataikė tik baigiantis penktajai minutei. Jau pirmojo kėlinio pabaigoje komandas skyrė 20 taškų, po pertraukos JAV rinktinės persvara padidėjo net iki 44 taškų.

Pusfinalis

JAV – Kanada 83:43. B.Stewart 17, A.Wilson 15, 12 atk.kam., K.Plum 12 / L.Amihere 8.

Kinija – Australija 61:59. Han Xu 19, 11 atk.kam., yang Liwei 18, Wang Siyu 14 / S.Whitcomb 15, S.Talbot 12, 10 atk.kam., E.Magbegor 12.