„Kibirkšties“ krepšininkės Europos taurėje patyrė antrąjį pralaimėjimą

Vilniaus „Kibirkšties“ (2/2) krepšininkės Europos taurėje trečiadienį vakare namuose 63:70 (16:21, 21:18, 10:19, 16:12) nusileido Ankaros „Botaš“ (2/2) komandai.

Europos taurė: „Kibirkštis“ – „Botaš“<br> „Kibirkšties“ „facebook“ nuotr.

Nov 16, 2022, 7:19 PM, atnaujinta Nov 16, 2022, 9:44 PM

„Kibirkšties“ varžovės startavo geriau (2:6), bet šeimininkės greitai išsiveržė į priekį – 12:11. Užsimezgusi kova taškas į tašką vyko didžiąją kėlinio dalį, kol po geros „Botaš“ atkarpos (10:2), varžovės įgijo 7 taškų pranašumą (14:21). Per likusią minutę vilnietės pasižymėjo dviem Lauros Juškaitės taškais ir sumažino atsilikimą iki 5 taškų (16:21).

Antrajame ketvirtyje lietuvės susidūrė su aktyvesne „Botaš“ gynyba, todėl sunkiai rinko taškus puolime. Tuo pasinaudojusios turkės susikrovė dviženklį pranašumą – 24:35. Prasidėjus paskutinėms 2 ketvirčio minutėms, Rachel Theriot iniciavo Gitauto Kievino kariaunos spurtą (9:0), kuris ištirpdė atsilikimą iki 4 taškų – 33:37. Po dviejų kėlinių rezultatas – 37:39.

Po didžiosios pertraukos „Kibirkštis“ krito į duobę. Vilnietės nefuncionavo nei gynyboje, nei puolime, kas per trečiąjį kėlinį leido varžovėms susikurti 11 taškų pranašumą – 47:58.

Lemiamą atkarpą sėkmingai pradėjusi „Kibirkštis“ po kelių rezultatyvių G.Petronytės atakų, aptirpdė atsilikimą iki 7 taškų (54:61), užkūrė „Jeep“ arenoje susitikusius sirgalius ir kilo į lemiamą šturmą. Vidurio puolėja dar kartą prasiveržė krepšio link, komandos kapitonė pridėjo dar du taškus ir likus žaisti 4 minutes atkūrė itrigą – 58:61. Tiksint paskutinėms dviems pagrindinio laiko minutėms aikštelėje virė kieta kova, visgi „Jeep“ arenos šeimininkės nerado sprendimų puolime ir rungtynes užbaigė rezultatu 64:70.

Sostinės ekipą į priekį vedė Laura Juškaitė. Lietuvė per 34 minutes surinko 18 taškų (8/11 dvit., 0/6 trit., 2/2 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 4 klaidas.

„Kibirkštis“: Laura Juškaitė 18, Gintarė Petronytė 13, Justina Miknaitė 10.

„Botaš“: Sevgi Uzun 19, Melis Gulcan 15, Destiny Slocum 11.

Vilnietės po 4 rungtynių savo sąskaitoje turi 2 laimėjimus ir užima trečiąją poziciją F grupėje.

Turkijos krepšininkės pergalę šventė taip pat 2 kartus ir užima antrąją vietą.

Į sekantį etapą pateks pirmas dvi vietas grupėje užėmusios komandos.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Ankaroje 69:64 laimėjo „Kibirkštis“.