Nė karto į krepšį nemetęs J. Valančiūnas tik stebėjo, kaip be traumos gavusio L. Dončičiaus „Mavericks“ kapituliavo

CJ McCollumas per paskutiniąsias keturias mačo minutes pelnė 13 iš 32-ejų savo taškų, o „New Orleans Pelicans“ klubas trečiadienio vakarą 113:106 (24:24, 35:19, 24:22, 30:41) atsilaikė namie prieš „Dallas Mavericks“ šturmą dvikovos pabaigoje.

Jonas Valančiūnas ir Luka Dončičius rungtynėse nebuvo tarp rezultatyviausių.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Mar 9, 2023, 7:11 AM, atnaujinta Mar 9, 2023, 8:26 AM

CJ McCollumas vienas tempė ekipą po to, kai namie žaidęs „Pelicans“ prarado vieną geriausių savo žaidėjų. „Pelicans“ lyderis Brandonas Ingramas antrojo kėlinio pabaigoje gavo dešinės kulkšnies traumą, pelnęs tik 12 taškų.

Ne ką geresnė situacija buvo su Dalaso komandos žvaigždė Luka Dončičiumi: jis trečiąjį kėlinį žaidė pasitempęs kairiąją šlaunį ir galiausiai buvo pakeistas – iš viso jis įmetė sau neįprastus 15 taškų.

Visiškai nepasisekė šioje akistatoje sužaisti lietuviui Jonui Vaalančiūnui. Starto penkete pasirodęs uteniškis iškart gavo dvi pražangas ir buvo pasodintas sužaidęs tik daugiau kaip 100 sekundžių.

Po didžiosios pertraukos jis dar pabandė ir vėl įsitraukti į kovą, tačiau nevykusiai: pasižymėjo klaidomis ir treneriai jį pasodino ant suolo.

J.Valančiūnas šioje akistatoje sužaidė nepilnas 7 minutes, per kurias nepelnė taškų, nes nemetė nė vieno metimo. Jis atsikovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir blokavo metimą. Aukštaūgis iš Lietuvos sugebėjo padaryti dar ir penkias klaidas.

Tai vos antrasis kartas šį sezoną, kai lietuvis žaidė rungtynes, tačiau nepelnė taškų. Prieš tai jis visišką nulį turėjo sausio mėnesį akistatoje su „Washington Wizards“.

Antrąjį kėlinį „Mavericks“ nusileido net 16 taškų skirtumu, ilsėtis išėjo panarinę galvas 43:59, o į ketvirtąjį ketvirtį – panaikino net buvusį 18 taškų didelį šeimininkų atotrūkį.

Po rezultatyvaus Kyrie Irvingo reido, likus kovoti daugiau kaip 4 minutes, rezultatas buvo 97:94 šeimininkų naudai.

Tada viską į savo rankas perėmė CJ McCollumas: pelnęs du tritaškius jis padėjo ekipai nepaskęsti, paskutinę mačo minutę ekipą tempęs už ausų jis atitraukė nuo prarajos 110:103.

Trey'us Murphy Naujojo Orleano ekipai pelnė 16 taškų. „Pelicans“ gretose po 14 taškų pridėjo Herbas Jonesas ir Jaxsonas Hayesas.

Dalasui K.Irvingas pelnė 27 taškus, o Timas Hardaway pridėjo 17 taškų.

Pirmajame kėlinyje L. Dončičius gavo technine pražanga po to, kai spoksojo į teisėją Natalie Sago po smūgio, kurio metu jis, matyt, manė, kad buvo prasižengta prieš jį.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 32 (6/14 dvit., 6/8 trit., 5 atk. kam.), Trey'us Murphy 16, Herbas Jonesas ir Jaxsonas Hayesas po 14, Brandonas Ingramas 12.

„Mavericks“: Kyrie Irvingas 27 (6/13 dvit., 4/11 trit., 6 atk. kam.), Timas Hardaway 17 (5/12 trit.), Luka Dončičius (3/9 dvit., 1/5 trit., 6/8 baud., 8 rez. perd.) ir Christianas Woodas po 15.