Su „Rytu“ žaidęs Vokietijos Bonos klubas triumfavo FIBA Čempionų lygoje

FIBA Čempionų lygos finale sekmadienį Malagoje vokiečių Bonos „Telekom Baskets“ ekipa 77:70 (14:7, 23:21, 20:27, 20:15) nugalėjo Aleksandro Džikičiaus treniruojamą Jeruzalės „Hapoel“ komandą ir iškovojo taurę. Tai pirmasis toks vokiečių ekipos trofėjus: dar nė viena šios šalies komanda nebuvo laimėjusi vieno iš trijų svarbiausių Europos krepšinio taurių – Eurolygos, Europos taurės ir Čempionų lygos

Bonos „Telekom Baskets“ tapo Čempionų lygos nugalėtoju.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

May 14, 2023, 11:38 PM, atnaujinta May 14, 2023, 11:46 PM

Po dviejų kėlinių „Telekom Baskets“ turėjo 9 taškų persvarą 37:28, o po to buvo ir 16 taškų pranašumas. Baigiantis mačui Izraelio ekipa sumažino skirtumą iki 5 taškų, tačiau „Telekom Baskets“ atlaikė spaudimą ir išlaikė persvarą.

Nugalėtojams T.J.Shortsas pelnė 29 taškus. Jis tapo ir finalinio ketverto naudingiausiu žaidėju. Javontae Hawkinsas pridėjo 13 taškų, Sebastianas Herrera – 11.

Pralaimėjusiems Levi Randolphas surinko 27 taškus.

FIBA Čempionų lygoje kovojęs Vilniaus „Rytas“ žaidė „Top 16“ etape su vokiečiais ir abu kartus pralaimėjo. J grupėje vilniečiai nusileido namuose 79:86 ir išvykoje 72:99.

Kovoje dėl Čempionų lygos trečios vietos šeimininkai Malagos „Unicaja“ krepšininkai nepadovanojo sirgaliams džiaugsmo, pralaimėję 79:84 kitai ispanų komandai Tenerifės „Lenovo“.