Ryški žvaigždė – be titulo: su tribūnomis Kaune flirtavęs M. Jamesas vardino nesėkmės priežastis

Pirmą kartą klubo istorijoje į Eurolygos finalo ketvertą žengusi „Monaco“ ekipa Kaune nudegė sparnus. Penktadienį „Žalgirio“ arenoje vykusiame pusfinalyje Saša Obradovičiaus auklėtiniai 62:76 turėjo pripažinti Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkų pranašumą.

Rungtynių akimirka.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (37)

2023-05-19 20:09, atnaujinta 2023-05-19 20:17

„Nėra ką per daug diskutuoti, mes žaidėme istorinį sezoną, turėjome galimybę juos nugalėti. Esame laimingi vien dėl to, kad esame čia“, – po nesėkmės atsiduso „Monaco“ komandos žvaigždė Mike'as Jamesas.

Dar pristatymo metu jis sulaukė kurtinančio švilpimo – 32-ejų gynėjas buvo neigiamai sutiktas „Žalgirio“ areną užpildžiusių „Olympiakos“ sirgalių.

Vis dėlto pasigirdęs švilpimas amerikiečio iš vėžių neišmušė – jo veide blykstelėjo šypsena, o kūno kalba išdavė maksimalų pasitikėjimą savimi.

Tai pasimatė ir aikštėje – pirmojo kėlinio metu „Monaco“ žvaigždė pataikė du tolimus metimus, o po kiekvieno iš jų į savo aikštę parbėgdavo gestikuliuodamas publikai.

Mačą sėkmingai pradėjęs M.Jamesas vien per pirmąjį ketvirtį surinko 8 naudingumo balus.

Nors „Olympiakos“ nuo pat pirmųjų rungtynių minučių turėjo tvirtą pranašumą tribūnose, tačiau tai nepersikėlė ant „Žalgirio“ arenos parketo, kuriame šeimininkavo „Monaco“ klubas.

S.Obradovičiaus auklėtiniai antrojo kėlinio metu įgijo dviženklį pranašumą ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 41:29.

Vis dėlto tai buvo tik pirmoji rungtynių pusė. Po pertraukos M.Jameso ir „Monaco“ gyvenimas trumpam virto košmaru.

Įspūdingai trečiąjį ketvirtį sužaidusi „Olympiakos“ laimėjo jį rezultatu 27:2, o S.Obradovičiaus kariauna ne tik išbarstė visą pranašumą, bet ir po trijų kėlinių atsiliko 43:56.

„Prametėme savo metimus, suteikėme jiems pasitikėjimo savimi.

Manau, kad po pertraukos jie gynyboje žaidė lygiai taip pat kaip ir pirmoje mačo pusėje. Mes patys blogai judinome kamuolį, išsimušėme iš vėžių ir nebesilaikėme žaidybinio plano“, – apie skirtumus tarp pirmosios ir antrosios rungtynių pusių kalbėjo M.Jamesas.

Šią dvikovą 185 cm ūgio gynėjas užbaigė per 28 minutes įmesdamas 17 taškų, atkovodamas 3 kamuolius ir surinkdamas 13 naudingumo balų.

„Ateityje tiesiog turėsime patobulėti ties savo taiklumu. Turime geriau realizuoti savo progas“, – apie pamokas kitam sezonui kalbėjo dar niekad savo karjeroje Eurolygos nelaimėjęs M.Jamesas.

Jis ir „Monaco“ ekipa sekmadienį Eurolygos kovoje dėl trečiosios vietos susikaus su Madrido „Real“ ir „Barcelona“ pusfinalio pralaimėtoju.

„Nauja diena“: įvykiai Sakartvele – nauja kova tarp Rusijos ir Vakarų?