Kas yra kas LKL pusfinalyje: ar Jonavos „CBet“ mes iššūkį ir Vilniaus „Rytui?

Šeštadienį prasidės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atkrintamųjų varžybų pusfinalio etapas. Pirmosios į aikštę žengs Vilniaus „Ryto“ ir Jonavos „CBet“ komandos.

LKL pusfinalyje į aikštę žengs Vilniaus „Ryto“ ir Jonavos „CBet“ komandos.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 20, 2023, 11:31 AM

„Rytas“ gina šalies čempiono vardą ir pusfinalyje, kuriame kovojama iki trijų pergalių, turi aikštės pranašumą. Tačiau Jonavos komanda šį sezoną ne šiaip yra įveikusi vilniečius, bet ir nugalėjo juos svarbiausiose rungtynėse – Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje.

LKL pirmenybės

„Rytas“. Reguliariajame sezone užėmė 2 vietą (27 ir 6), ketvirtfinalyje nugalėjo „Neptūną“ 2:0.

Lyderiai: M.Fosteris – 16,6 tšk., 3 rez.perd., M.Echodas – 13,5 tšk., 7,3 atk.kam., J.Echenique – 13,1 tšk., G.Radzevičius – 12,1 tšk., 6,1 atk.kam., M.Normantas – 11,6 tšk., 3,2 rez.perd., J.Gorhamas – 11,3 tšk., 6,2 atk.kam.

G.Radzevičius buvo pripažintas geriausiu LKL gruodžio krepšininku, M.Echodas – geriausiu sausio krepšininku.

Dėl traumos iki sezono pabaigos nežais M.Echodas. Sezono viduryje iš komandos išvyko J.Williamsas (7,7 tšk.).

Žiūrovų vidurkis – 1641.

„CBet“. Reguliariajame sezone užėmė 6 vietą (18 ir 15), ketvirtfinalyje nugalėjo „Wolves“ 2:0.

Lyderiai: J.Garrettas – 13,9 tšk., 7,6 atk.kam., G.Watsonas – 13,4 tšk., 4,1 rez.perd., G.Huskičius – 13 tšk., 4,2 rez.perd., E.Šeškus – 12,1 tšk., 3,1 rez.perd., D.Bičkauskis – 12,1 tšk., 4 rez.perd., M.Laksa – 11,8 tšk.

J.Garrettas buvo pripažintas geriausiu LKL spalio mėnesio krepšininku.

Žiūrovų vidurkis – 1166.

Tarpusavio rungtynės

Šį sezoną komandos žaidė ketverias oficialias rungtynes, per kurias pasidalijo po dvi pergales ir nė karto nelaimėjo namie.

Spalio 15-ąją LKL pirmajame rate „CBet“ nugalėjo Vilniuje 78:71 (M.Laksa 27, G.Huskičius 15 / M.Fosteris 20, J.Williamsas 11).

Vasario 4-ąją antrajame rate „Rytas“ nugalėjo Jonavoje 75:62 (M.Normantas 26, M.Fosteris ir J.Williamsas po 14 / D.Bičkauskis 17, G.Huskičius 14).

Vasario 18 d. Lietuvos taurės pusfinalyje Šiauliuose „CBet“ laimėjo 92:86 (E.Šeškus 24, G.Watsonas 19, M.Laksa 18 / M.Fosteris 20, M.Echodas 17).

Balandžio 23 d. LKL trečiajame rate „Rytas“ nugalėjo Jonavoje 106:81 (M.Fosteris 28, G.Masiulis 22 / M.Laksa 17, J.Garrettas ir G.Huskičius po 15).

Kiti turnyrai

„Rytas“. Lietuvos taurės ketvirtfinalyje nugalėjo „Nevėžį“ 70:78 ir 98:78, pusfinalyje pralaimėjo „Jonavai“ 86:92, rungtynėse dėl trečiosios vietos – „Lietkabeliui“ 88:91.

Čempionų lygos pirmojo etapo grupėje užėmė 2 vietą (3 ir 3), atkrintamajame etape nugalėjo Salonikų PAOK 2:1, antrojo etapo grupėje užėmė 3 vietą (3 ir 3).

„CBet“. Lietuvos taurės grupėje užėmė 2 vietą (4 ir 2), ketvirtfinalyje nugalėjo „Neptūną“ 85:80 ir 76:75, pusfinalyje – „Rytą“ 92:86, finale pralaimėjo „Žalgiriui“ 77:81.

FIBA Europos taurės atrankos pirmajame etape pralaimėjo „Craiova“ 59:65.

Praeitis

„Rytas“. LKL žaidžia 30-ąjį sezoną. Į pusfinalį pateko 26-ąjį kartą. Vilniaus komanda laimėjo 20 iš 25 pusfinalio serijų, tarp jų – 15 iš eilės nuo 1999 iki 2013 metų. Nuo 2018 metų „Rytas“ laimėjo keturias iš eilės pusfinalio serijas (2020 m. atkrintamosios varžybos neįvyko dėl pandemijos). Praėjusį sezoną „Rytas“ pusfinalyje nugalėjo „Šiaulius“ 3:1.

„CBet“. LKL žaidžia antrąjį sezoną. Į pusfinalį pateko pirmą kartą.

Visos LKL pusfinalyje žaidusios komandos (iki 2023 metų)

„Šilutė“ 1 0–1 1–2

Visos pusfinalio serijos, kurias laimėjo aikštės pranašumo neturėjusios komandos